صفحه اول اخبار تلگرام به دنبال راه‌اندازی پلتفرم بلاک چین و رمز ارز داخلی

تلگرام به دنبال راه‌اندازی پلتفرم بلاک چین و رمز ارز داخلی

۰
0
تلگرام به دنبال راه‌اندازی پلتفرم بلاک چین و رمز ارز داخلی

بر اساس برخی منابع آگاه، تلگرام که به عنوان یک پیام رسان ایمن و محبوب شناخته می‌شود در فکر ایجاد یک پلتفرم بلاک چینی (بلاک چینی) و رمز ارز داخلی است.

این پلتفرم جدید که احتمالاً با عناوینی مثل The Open Network یا Telegram Open Network عرضه خواهد شد مبتنی بر یک نسخه بهبودیافته از فناوری بلاک چین بلاک چین است.

آنتون روزنبرگ که سابقاً در تلگرام مشغول به کار بوده ویدیویی را در همین رابطه در فیس بوک پست کرده که نشان دهنده برنامه سال آینده تلگرام درزمینهٔ استفاده از این فناوری و ارزهای دیجیتال است.

ارز داخلی که تلگرام قرار است از آن استفاده کند هم Gram نام دارد و بنابر گفته های روزنبرگ به شهروندان جامعه های بسته با دولت های غیر دموکراتیک اجازه می‌دهد تا از طریق تلگرام بین همدیگر پول انتقال دهند.

وی هم چنین معتقد است که این امکان باعث کاهش کنترل این دولت ها بر روی دارایی های نقدی شهروندان می‌شود.

یکی دیگر از ویژگی های این پلتفرم بلاک چینی (بلاک چینی) امکان یکپارچه سازی آن با سایر اپ های پیام رسان است که باعث شکل سهولت کاربران در کار کردن با آن می‌شود.

این مطلب را از دست ندهید:  پلتفرمی برای ایجاد تعامل میان بلاک‌چین‌‌ها 

به علاوه با فراهم کردن امکان استفاده از کیف پول های کم حجم کاربران دیگر مجبور نیستند که تمام حجم سنگین یک شبکه بلاک چین بلاک چین را دانلود کنند.

با توجه به جامعه کاربری این شبکه اجتماعی موبایلی که از 180 میلیون نفر تشکیل شده است، اجرای این پلتفرم نیازی به طی کردن دوران آزمایشی ندارد.

اما پاول دوروف که او را به عنوان مارک زاکربرگ روسیه هم می‌شناسند معتقد است برنامه ای که ساخته از محبوبیت زیادی در جامعه بلاک چین بلاک چین برخوردار است. او در اظهارنظری بیان می‌کند:

در حال حاضر تمام افراد فعال در جامعه بلاک چین و رمز ارزها از تلگرام استفاده می‌کنند

به هرحال علی رغم اینکه دوروف هنوز به طور رسمی‌دراین باره اعلام موضع نکرده است اما نگاهی به نظرات قبلی وی در حیطه تجاری سازی تلگرام می‌تواند شاهدی بر راه اندازی یک پلتفرم بلاک چینی همراه با ارز دیجیتال در بستر این پیام رسان محبوب باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…