صفحه اول اخبار حمایت از پروژه‌های پژوهشی بلاک چینی در چشم‌انداز دولت اتریش

حمایت از پروژه‌های پژوهشی بلاک چینی در چشم‌انداز دولت اتریش

۰
0
حمایت از پروژه‌های پژوهشی بلاک چینی در چشم‌انداز دولت اتریش

دولت اتریش تصمیم گرفته از پروژه های پژوهشی بلاک چینی (Blockchain) با هدف توسعه کاربردهای تجاری برای این فناوری حمایت کند.

این تلاش  پژوهشی چند روز پیش با حضور وزیر علوم، اقتصاد و پژوهش اتریش در میان 500 نفر از افرادی که در دانشگاه وین جمع شده بودند رسمیت یافت.

هرالد ماهرر در بخشی از سخنرانی اش در این جمع به نکات زیر درباره این طرح پژوهشی اشاره کرده است:

در اروپا، اتریش از خیلی قبل تر یکی از کشورهای پیشرو درزمینهٔ فناوری بلاک چین (Blockchain) بوده و برای توسعه آن هم نقشه راهی را طراحی کرده است. اکنون ما باید اطمینان حاصل کنیم که گام های بعدی برداشته می‌شوند و به همین منظور محیط های آزمایشی ایجاد کنیم که کاربردهای تجاری واقعی را ارتقا بدهند. در غیر این صورت مزیت رقابتی کسب وکار ما با مشکل مواجه می‌شود.

در بخشی دیگری از بیانیه وزارت علوم، اقتصاد و پژوهش اتریش اشاره شده که پروژه های پژوهشی بلاک چینی با یک بودجه 8 میلیون یورویی موردحمایت قرار می‌گیرند.همچنین دولت اتریش اعلام کرده از اصلاحات در قانون و دستورالعمل ها برای تسهیل استفاده از فناوری بلاک چین در کاربردهای مختلف حمایت  می‌کند.

این مطلب را از دست ندهید:  سقوط حجم تراکنش‌های اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز

همان طور که هرالد ماهرر معتقد است این فناوری گزینه های بسیاری برای ایده های جدید کسب وکار فراهم می‌کند، بنابراین ضروری است که بدون تأثیرپذیری از تابوه بتوان آن ها را مورد آزمایش و بررسی قرار داد.

در عرصه حمایت دولت ها البته فرانسه هم قبلا با تشکیل یک کارگروه پژوهشی در زمینه فناوری بلاک چین از انجام تحقیق درباره موارد علمی‌استفاده از بلاک چین در جامعه، بررسی دقیق هزینه و سودمندی برنامه های کاربردی بلاک چین حمایت کرده است.

به علاوه دولت سنگاپور هم که این کشور را به یکی از مراکز اصلی گسترش فناوری در آسیا تبدیل کرده در جدیدترین برنامه استراتژیک خود رقمی‌به میزان ۲۲۵ میلیون دلار در یک دوره پنج ساله برای پشتیبانی از ایجاد یک زیست بوم فعال فینتکی و پشتبانی از پروژه های پژوهشی بلاک چینی اختصاص داده است. در میان پروژه هایی که توسط این طرح حمایت می‌شوند، نظامی‌برای ثبت مدارک و اسناد بر پایه بلاک چین وجود دارد که هدفش جلوگیری از دوباره کاری در فرایند ثبت فاکتورها است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…