صفحه اول اخبار صاحبان کسب و کارها در انگلیس پیش‌بینی می‌کنند: رواج رمز ارز ها تا 2020

صاحبان کسب و کارها در انگلیس پیش‌بینی می‌کنند: رواج رمز ارز ها تا 2020

۰
0
صاحبان کسب و کارها در انگلیس پیش‌بینی می‌کنند: رواج رمز ارز ها تا 2020

شرکت انگلیسی Paymentsense با انتشار یافته های یک تحقیق نشان داد، رمز ارز ها ظرف دو سال آینده به پدیده روزمره تبدیل  می‌شوند.

این مطالعه پژوهشی که در مقایس ملی انجام شده پاسخ های دریافتی از 504 کاسب انگلیسی را جمع آوری و تحلیل کرده است.

35 درصد از آزمودنی ها پیش بینی کرده اند که تا سال 2020 از ارزهای دیجیتال در تراکنش های مختلف استفاده خواهد شد. به علاوه 21 درصد با دیدگاه خوش بینانه تری معتقدند تا دو سال آینده نرخ رواج ارزهای دیجیتال بسیار رشد خواهد کرد.

این در حالی است که فعلاً تنها در حدود 13 درصد از صاحبان کسب و کارهای کوچک در انگلیس رمز ارز ها را به عنوان شیوه پرداخت  می‌پذیرند و 25 درصد هم بر این باورند که دارایی های دیجیتال هرگز به عنوان شیوه معمول پرداخت برای کالاها و خدمات مورد پذیرش قرار نخواهند گرفت.

اما از همین سال 2018 برخی از کسب و کارهای انگلیسی پذیرش رمز ارز ها در ازای محصولاتشان را آغاز کرده اند. مثلاً شرکت Turmeric که توسط یک فوتبالیست بنیانگذاری شده با توجه به مزایای رمز ارز ها از قبیل تسویه حساب سریع تر، عدم نیاز به شرکت های واسطه و کارمزدهای کمتر از سال گذشته رمز ارز ها را در ازای محصولاتشان  می‌پذیرند.

این مطلب را از دست ندهید:  پادکست خبری آی‌آر بلاک چین - قسمت نهم

اما ظاهراً مسئله ای که خیلی از کاسبان خرده پا و عمده فروش را برای استفاده همه جانبه از رمز ارز ها نگران  می‌کند بحث نوسانات قیمت است.

اگر ارزهای دیجیتال را بررسی کنیم، فراز و فرودهای بسیاری در تاریخ آن ها مشاهده  می‌کنیم و این پدیده ای است که صاحبان کسب وکارها اصلاً دوست ندارند با آن مواجه شوند.

اما کارشناسان معتقدند در صورت بهبود سرعت تراکنش ها  می‌توان تا حدودی مشکلات مربوط به نوسان ها را کاهش داد. بیت کوین با معرفی شبکه Lightning و پشتیبانی از ویژگی Segwit همین هدف را دنبال  می‌کند.

به هر حال پذیرش ارزهای دیجیتال به عنوان شیوه رایج پرداخت در میان کاسبان خرده پا و عمده فروش اگرچه تاکنون به آهستگی پیش رفته اما اخیراً نشانه هایی از همه گیری سریع را در همه دنیا به نمایش  می‌گذارد که احتمال تحقق این پیش بینی را قوی تر  می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…