صفحه اول اخبار 8 دلیل برای منصفانه نبودن وضع مالیات بر روی معاملات ارزهای دیجیتال

8 دلیل برای منصفانه نبودن وضع مالیات بر روی معاملات ارزهای دیجیتال

۰
0
8 دلیل برای منصفانه نبودن وضع مالیات بر روی معاملات ارزهای دیجیتال

وضع قوانین مالیاتی بر روی معاملات بیت کوین و آلت کوین در کشورهای مختلف موردبحث قرارگرفته است و دولت ها هرکدام موضع خاصی در این رابطه داشته اند. مثلاً تریدرها در اوکراین از پرداخت مالیات معاف هستند درحالی که در هند باید میزان درآمد خودشان را به اداره مالیات این کشور اعلام کنند.

نویسنده این مطلب بر این باور است که وضع مالیات بر روی معاملات رمز ارز ی منصفانه نیست یا حداقل قوانین مالیاتی باید روزآمد شود. او در ادامه 8 دلیل برای نظریه اش ارائه می‌دهد.

1- مبادلات به شکل مستقیم امکان پذیر نیست یعنی شما برای خرید یک آلت کوین باید با پول رایج، بیت کوین بخرید و بعد دوباره آن را تبدیل کنید که در این حین به علت تغییر قیمت رمز ارز ها وضع مالیات بر روی آن ها امکان پذیر نیست.

2- تریدرهای حرفه ای میزان دارایی ها و فعالیت های اقتصادی خودشان که مرتبط با رمز ارز ها باشد را پنهان می‌کنند درنتیجه فقط گروهی از تریدرهای تازه کار مجبور به پرداخت مالیات ها می‌شوند.

3- سرمایه گذارانی که به سودهای کلان در بازار رمز ارز ها رسیده اند از قبل در بهشت های مالیاتی مخفی شده اند بنابراین فقط آن هایی در زیر سایه سنگین آن قرار می‌گیرند که سودهای اندکی به دست آورده اند.

4- وضع مالیات به شکل سنتی بر روی مبادلات رمز ارز ی باعث می‌شود تا حتی سرمایه گذاران شکست خورده، قربانیان ICO های تقلبی و سایر گروه های متضرر نیز ناچار به پرداخت آن شوند درحالی که این منصفانه نیست.

این مطلب را از دست ندهید:  وقتی نانواها عاشق بیت‌کوین می‌شوند: آغاز عصر پروتکل Lightning

5- دشواری در محاسبه مبلغ در اظهارنامه مالیاتی یکی از مسائلی است که باعث ناکارآمدی سیستم فعلی برای بازار رمز ارز ها می‌شود که دلیل اصلی آن مشکل در محاسبه هزینه و سود معامله رمز ارز ها است.

6- یافتن متخصصان مالیاتی که درزمینهٔ محاسبه مالیات در بازار رمز ارز ها تخصص داشته باشند هم مشکل است چون اکثر آن ها سال ها با بازارهای سنتی تعامل داشته اند از همین رو ارائه یک گزارش مالیاتی صحیح که بتواند تأمین کننده حقوق همه طرفین باشد امکان پذیر نیست.

7- گسترش فناوری های توزیع شده و افزایش محرمانگی در رمز ارز های جدید باعث می‌شود تا درنهایت همه تریدرها و سرمایه گذاران از صرافی های غیرمتمرکز و رمز ارز هایی مثل مونرو و زی کش استفاده کنند. در این شرایط نمی‌توان به شکل درستی بر روی این فعالیت ها مالیات وضع کرد.

8- آخرین دلیلی که ملانی کرامر برای منصفانه نبودن دریافت مالیات از معاملات رمز ارز ی به آن اشاره می‌کند، کند شدن روند خلاقیت در اجرای پروژه های رمز ارز ی و بلاک چینی جدید است. درواقع وضع مالیات باعث می‌شود تا برای این پروژه ها به اندازه کافی سرمایه جمع نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…