صفحه اول بررسی هیدرو ماینینگ: استفاده از انرژی برق‌آبی در ماینینگ رمزارزها

هیدرو ماینینگ: استفاده از انرژی برق‌آبی در ماینینگ رمزارزها

۰
0
هیدرو ماینینگ: استفاده از انرژی برق‌آبی در ماینینگ رمزارزها

هیدرو ماینینگ روش خاصی برای ماینینگ رمز ارزهاست که به جای تمرکز بر شکل های سنتی انرژی، باانرژی برق آبی کار می‌کند.

هدف اصلی از معرفی این روش که در آن از سیستم های خنک کننده آبی نیز استفاده می‌شود، تولید دستگاه های کارآمدتر و به صرفه تر برای ماینینگ (استخراج) رمز ارز ها است.

به زبان ساده ماینینگ رمز ارزها فرایند ایجاد سکه های جدید و تأیید تراکنش ها به صورت همزمان است.
علی رغم اینکه عملکرد ماینرها (استخراج کنندگان) از زمان ظهور بیت کوین تا اکنون یکسان باقی مانده است اما مقیاس ماینینگ بسیار بزرگ تر شده است.

روش فعلی ماینینگ اثرات جبران ناپذیری بر روی محیط زیست دارد

تا همین چند سال پیش هر کس از داخل خانه اش و با داشتن یک دستگاه رایانه می‌توانست عملیات ماینینگ را به سادگی انجام دهد و بیت کوین، اتریوم و … را به جیب بزند.

بزرگ شدن این بازار در طول سال های بعد همزمان با افزایش علاقه مندان به تجارت ارزهای دیجیتال باعث شد تا ماینینگ خانگی دیگر جوابگو نباشد.
در طی 2 سال اخیر فارم هایی (مزارع) برای ماینینگ به وجود آمده اند که در حقیقت کارخانه های وسیعی از سیستم های فوق قدرتمند رایانه ای هستند که مأموریتشان ماینینگ و کسب سود برای ماینرها است.

روش فعلی ماینینگ اثرات جبران ناپذیری بر روی محیط زیست دارد

این فارم ها علاوه بر هزینه سنگین راه اندازی و اجرا، با مصرف افسارگسیخته انرژی های فسیلی اثرات جبران ناپذیری بر روی محیط زیست و کره زمین دارند.
برای نمونه می‌توان به تحقیقی اشاره کرد که نشان داده فارم های ماینینگ انرژی برقی بیشتر از انرژی مصرفی کشور ایسلند مصرف می‌کنند.

هیدرو ماینینگ: راهکار محیط زیستی برای ماینرها

هیدرو ماینینگ به دلیل عدم استفاده از انرژی های فسیلی و سنتی سدی در برابر اشتهای سیری ناپذیر ماینینگ سنتی است.ابعاد وحشتناک مصرف انرژی مخصوصاً انرژی برق را می‌توان با مثالی روشن تر کرد.

هر تراکنش اتریوم 53 کیلووات ساعت انرژی مصرف می‌کند درحالی که مصرف برق یک ماشین ظرف شویی در طول یک سال 288 کیلووات ساعت است. این اعداد نشان می‌دهد که هر انرژی حاصل از هر پنج تراکنش اتریوم می‌تواند به مدت یک سال ماشین ظرف شویی ما را روشن نگه دارد.

وقتی به 300 هزار تراکنشی که هرروز در شبکه اتریوم پردازش می‌شوند فکر کنیم، متوجه می‌شویم که انبوهی از ماشین های ظرف شویی  می‌توانند با همین انرژی کار کنند.

این مطلب را از دست ندهید:  صنعت بیمه ، فضایی مهیا برای ساختارشکنی با بلاک چین

وضعیت انرژی مصرفی برای ماینینگ بیت کوین هم همین است. نمودار زیر نشان دهنده افزایش صعودی مصرف انرژی توسط ماینرهای بیت کوین است.

هیدرو ماینینگ: راهکار محیط زیستی برای ماینرها

با همه این تفاسیر نمی‌توان انتظار داشت که ماینینگ بدون مصرف انرژی انجام بگیرد که دلیل اصلی آن حفظ امنیت شبکه های بلاک چینی است.

اما هیدرو ماینینگ از انرژی مؤثرتر، کارآمدتر و قابل تجدیدی استفاده می‌کند که دوست محیط زیست است و کربن تولید نمی‌کند. به علاوه استفاده از آب برای خنک کردن دستگاه ها می‌تواند تا حد زیادی هزینه های ماینینگ را کاهش دهد.

از یک دیدگاه محیط زیستی مهاجرت ماینینگ فارم های بزرگ به دنیای جدید هیدرو ماینینگ یک ضرورت است. چون نه تنها هزینه ها را کاهش می‌دهد بلکه از منابع انرژی استفاده می‌کند که امکان تولید مجدد آن وجود دارد.

مزایای استفاده از روش هیدرو ماینینگ چیست؟

یکی از معضلات ماینینگ به روش سنتی خرابی های دستگاه های ماینر به علت داغ شدگی بیش  از حد این دستگاه ها است. هرروز و هر ساعت عدم کارکرد دستگاه ها به معنی ضرر برای ماینرها است.

اما استفاده از سیستم های خنک کننده آبی در هیدرو ماینینگ دمای دستگاه ها را در درجه مناسب تنظیم می‌کند و باعث می‌شود تا محیطی کارآمدتر برای ماینینگ فراهم شود.

همین مزیت باعث می‌شود تا دستگاه های ماینر در یک روند بهینه و با یک سرعت ثابت عمل ماینینگ (استخراج)  را انجام دهند. از سوی دیگر کاهش مصرف انرژی برق در عملیات ماینینگ یکی دیگر از دلایل توجیهی برای روی آوردن به هیدرو ماینینگ است.

هیدرو ماینینگ: راهکار محیط زیستی برای ماینرها

و این ویژگی باعث کاهش هزینه های راه اندازی و افزایش سودهای جانبی برای سرمایه گذاران در فارم های ماینینگ می‌شود.

به هرحال اگرچه ماینینگ بیت کوین می‌تواند راهی برای افزایش درآمد و حتی کارآفرینی باشد اما نباید از مضرات زیست محیطی آن غافل شد.

اگر زمینی وجود نداشته باشد، ماینری هم وجود نخواهد داشت. بنابراین انتظار می‌رود همه فارم های بزرگ در آینده نزدیک روش سنتی ماینینگ رمز ارزها را کنار بگذارند و از روش هیدرو ماینینگ استفاده کنند که با کاربرد منابع انرژی برق آبی تجدید پذیر به محیط زیست آسیب وارد نمی‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تمرکزگرایی و امنیت؛ تهدیدات استخر های استخراج

هرچقدر درصد بیشتری از علاقه‌مندان رمز ارزها به استخر های استخراج روی می‌آورند، احتمالاً ای…