صفحه اول اتریوم نتیجه همکاری مشترک اتریوم با زی‌کش چیست؟

نتیجه همکاری مشترک اتریوم با زی‌کش چیست؟

۰
0
نتیجه همکاری مشترک اتریوم با زی‌کش چیست؟

اتریوم و زی کش به ترتیب با معرفی ویژگی قراردادهای هوشمند (اتریوم) و پروتکل دانایی صفر (زی کش) دو ارز دیجیتال محبوب هستند که همکاری آن ها در سال 2018 می‌تواند معادلات بازار رمز ارز ها را تا حد زیادی تغییر دهد.

ادوارد اسنودن که زمانی برای آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) کار می‌کرد و اکنون به عنوان فعال اجتماعی در حوزه حریم خصوصی کار می‌کند معتقد است پروتکل دانایی صفر که اکنون توسط تیم زی کش استفاده می‌شود آینده دادوستد مالی محرمانه را شکل می‌دهد.

اسنودن که ظاهراً دیداری هم با ویتالیک بوترین، بنیان گذار اتریوم داشته بر این باور است که استفاده از روش zK-SNARKs توسط زی کش که در حقیقت روش منحصربه فردی برای اجرای پروتکل دانایی صفر است باعث شده تا کاربران این ارز دیجیتال بتوانند در محرمانه ترین حالت دادوستد و پرداخت های مالی داشته باشند.

علاوه بر اسنودن، جان مک آفی که بیشتر او را با آنتی ویروس های مک آفی به خاطر می‌آوریم چندی پیش اعلام کرد رمز ارز هایی مثل مونِرو، دش و زی کش که بیشتر به محرمانگی اهمیت می‌دهند در آینده ارزشمندتر خواهند شد و این ارزشمندی درصورتی که دولت ها بخواهند بر روی درآمدهای رمز ارز ی مالیات وضع کنند بیشتر هم خواهد شد.

دخالت دولت ها حتی از همین الان هم آغازشده است. با توجه به اینکه تراکنش های شبکه بیت کوین توسط جستجوگرهای بلاک چین قابل ردگیری هستند و صرافی ها سیاست هایی مثل شناخت مشتری (Know Your Customer) را اجرا می‌کنند دولت ها و مقامات مسئول در هرلحظه می‌توانند اطلاعات معامله گران را به دست بیاورند.
این اتفاقی بود که چند هفته پیش گریبان صرافی معروف کوین بیس را هم گرفت و مدیران این صرافی ناچار شدند اطلاعات تعداد زیادی از کاربرانشان را در اختیار اداره مالیات آمریکا قرار دهند.

این مطلب را از دست ندهید:  طرح جدیدی برای نظام‌های اشاعه اطلاعات بر پایه زنجیره‌بلوک توسط نزدک ارائه می‌شود

نوع نگاه اتریوم و زی کش

اما بوترین به عنوان مغز متفکر رمز ارز  اتریوم هم نسبت به این پیوند اتریوم و زی کش  چندان بی علاقه نیست. وی اخیراً در نشستی اعلام کرد:

به نظر من روش zK-SNARKs به وجود آورنده یک فناوری ارزشمند است که قطعاً می‌تواند قواعد بازی را تغییر دهد. zK-SNARK ها تنها قسمتی از رمزنگاری هستند که به اندازه کافی ورد توجه قرار نگرفته اند.

وی همچنین در سومین نشست توسعه دهندگان اتریوم موسوم به دوکان (DevCon) به طور رسمی‌از کارشناسان زی کش دعوت کرد تا درباره افزایش محرمانگی تراکنش های اتریومی‌با استفاده از این ویژگی زی کش سخنرانی کنند.

از سوی دیگر اگرچه تیم سازنده رمز ارز  زی کش به مدیریت زوکو ویلکاکس هدف برخی انتقادات و شائبه ها قرارگرفته اما به خاطر ارائه بالاترین سطح از محرمانگی توانسته مخاطبان زیادی را به خودش جذب کند.

درنتیجه قیمت و ارزش بازار زی کش در طول چند ماه گذشته به طور معناداری افزایش پیداکرده است.

به هر حال برونداد این همکاری مشترک حتی اگر منجر به افزایش قیمت اتریوم و زی کش هم نشود باز هم برای معامله گران و مردمی‌که از دخالت های دولتی و نظارت های بیهوده موسسات مالی دولتی بر روی تراکنش های مالی شان به ستوه آمده اند خبر خوشحال کننده ای است که نوید آزادی و استقلال بیشتر مالی را می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…