صفحه اول اخبار افکار پلید آقای اون و سرقت بیت‌کوین برای بقای حکومت در کره شمالی

افکار پلید آقای اون و سرقت بیت‌کوین برای بقای حکومت در کره شمالی

۰
0
افکار پلید آقای اون و سرقت بیت‌کوین برای بقای حکومت در کره شمالی

آقای اون و پدر و پدربزرگش سال ها به عنوان دیکتاتورهای کمونیست بر سرزمین کره شمالی حکومت کرده اند. حالا اما با اعمال جدیدترین و سنگین ترین تحریم ها علیه کره شمالی، آقای دیکتاتور می‌خواهد از بیت کوین استفاده کند.

از همین رو هکرهای کره شمالی دست به کار شده اند و با سرقت بیت کوین و سایر رمزارزها می‌خواهند با تحریم ها مقابله کنند و رژیم کره شمالی را ازلحاظ مالی تغذیه کنند.

از می‌2017 حمله های سایبری به صرافی های بیت کوین کره جنوبی شروع شده است. بیشتر این حملات ایمیل های شخصی کارمندان این صرافی ها را هدف قرار داده است.

اتاق شماره 39 و نقشه های پلید برای رمزارزهای جهان

اتاق 39 درواقع یک سازمان حزبی مخوف در کره شمالی است که هدفش تأمین بقای دیکتاتور این کشور و حکومت کمونیستی آن است.

این اتاق که احتمالاً نزدیک به یکی از اقامتگاه های آقای اون در پیونگ یانگ واقع شده، به طور میانگین سالانه رقمی‌بین 500 میلیون  تا 1 میلیارد دلار را در اختیار حکومت قرار می‌دهد.

این مطلب را از دست ندهید:  نظام نوین مدیریت مالیات در قزاقستان با استفاده از فناوری بلاک چین

این رقم نه از راه تجارت سالم بلکه با انجام فعالیت هایی مثل قاچاق طلا، جعل ارزهای خارجی، تولید مواد مخدر و تقلب های بیمه ای به دست می‌آید.

اما تحریم های جدیدی که آمریکا برای کره شمالی در نظر گرفته آقای اون را وادار کرده تا از ظرفیت ارتش سایبری اتاق 39 هم بهره بگیرد. به همین دلیل است که صرافی های بیت کوینی کره جنوبی و حتی دستگاه های خودپرداز این کشور از چند ماه پیش شاهد اختلال بوده اند.

هرچند هنوز موردی از حمله هکرهای کره شمالی در خارج از کره جنوبی گزارش نشده ولی اگر استراتژی آقای اون بر سرقت و تأمین خواسته هایش با استفاده از بیت کوین و سایر رمزارزها باشد باید فرازوفرودهای بازار رمزارزها را نیز در نظر بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…