صفحه اول اخبار نظام نوین مدیریت مالیات در قزاقستان با استفاده از فناوری بلاک چین

نظام نوین مدیریت مالیات در قزاقستان با استفاده از فناوری بلاک چین

۰
0
نظام نوین مدیریت مالیات در قزاقستان با استفاده از فناوری بلاک چین

همان طور که می‌دانید بلاک چین (Blockchain) در امور اقتصادی و مالی تحولات زیادی به وجود آورده و یکی از همین تحولات سیستم مدیریت جدید مالیات بر ارزش افزوده قزاقستان است که باعث شفافیت و کارایی بیشتر شده است.

در حال حاضر سوابق مودیان مالیاتی بر روی یک پایگاه داده معمولی ثبت شده که باعث می‌شود اغلب مواقع در رهگیری پرداخت ها مشکل ایجاد  شود. در پایگاه های داده ای معمولی ممکن است به هر دلیلی ارتباط بین تراکنش ها دستکاری یا ناپدید شود اما با استفاده از بلاک چین که غیرقابل ویرایش و حذف است نگرانی از این بابت وجود نخواهد داشت.

شفافیت مالیاتی با بلاک چین

بنا بر اظهارات مدیر پارک فناوری آلماتی، این پروژه به شرطی که مورد تأیید وزارت امور اقتصادی قزاقستان قرار بگیرد تا پایان سال 2017 اجرایی خواهد شد. با توجه به اینکه این وزارت خانه قبلاً به فناوری بلاک چین برای بهبود اقتصاد ملی رغبت نشان داده احتمالاً با این پروژه نیز موافقت خواهد کرد.

این مطلب را از دست ندهید:  قراردادهای هوشمند و کمک به دستیاران اتاق عمل

همچنین بزرگ ترین اپراتور مخابراتی این کشور یعنی قزاق تلکام (Kazakhtelecom) که خود نیز در حال بررسی اجرای آزمایشی این فناوری هست از حامیان پروژه ثبت سوابق مالیاتی بر بستر بلاک چین است و قرار است در آینده نزدیک طرف مشورت بیشتری قرار بگیرد.

دیگر فعالیت اقتصادی در قزاقستان که قرار است با استفاده از فناوری بلاک چین (Blockchain) شکل جدیدی به خود بگیرد فرایند صدور اوراق کوتاه مدت است. پارک فناوری شهر آلماتی در همکاری با بانک ملی این کشور با کمک IBM مسئول به ثمر رساندن این پروژه هستند. گفتنی است IBM و خود دولت قزاقستان رقمی‌معادل 6 میلیون دلار برای اجرای این پروژه هزینه کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…