دانشگاه ملی سنگاپور کلاس‌های فناوری زنجیره بلوک را راه‌اندازی می‌کند

  • توسط IrBlockchain
  • ۱ سال قبل
  • ۰
دانشگاه ملی سنگاپور کلاس‌های فناوری زنجیره بلوک را راه‌اندازی می‌کند

همکاری مشترک IBM و دانشگاه ملی سنگاپور باعث شکل‌گیری برنامه‌های آموزشی جدیدی با محوریت فناوری زنجیره بلوک در این دانشگاه شده است. انتظار می‌رود این دوره آموزشی از ژانویه ۲۰۱۸ آغاز شود.

این دوره آموزشی توسط اعضای مرکز نوآوری زنجیره بلوک مستقر در IBM و اعضای هیئت‌علمی دانشگاه تدریس می‌شود. در هنگام تدریس از نرم‌افزار Hyperledger Fabric هم به‌عنوان وسیله کمک‌آموزشی استفاده خواهد شد علاوه بر اینکه دسترسی آن به‌طور رایگان برای پژوهشگران دانشگاه ملی سنگاپور مهیا شده است.

استادیار این دانشگاه بیان کرده:

این برنامه آموزشی که بیشتر بر راهکارهای مالی زنجیره بلوک تأکید دارد، دستاورد بزرگ دیگری در مسیر دنباله‌داری است که باهدف سوق دادن صنعت به سمت دانشگاه تا اینجا طی شده است. مزیت دیگر اجرای این برنامه آموزشی یادآوری مسئولیت دانشجویان در توسعه فناوری‌های اقتصادی و مالی در سنگاپور به‌عنوان کشوری که است که قصد دارد در حوزه امور مالی و پولی به یکی از مراکز کلیدی جهان تبدیل شود. این برنامه آموزشی جدید درواقع بخشی از برنامه درسی بازنگری شده رشته دستگاه‌های اطلاعاتی است که به‌عنوان یک گرایش جدید معرفی خواهد شد.

وی همچنین امیدوار است معرفی این گرایش جدید به دانشجویان کمک کند تا بیش‌ازپیش برای فرصت‌های شغلی که در این حوزه برای‌شان پیش می‌آید خود را آماده کنند.

زنجیره‌بلوک یکی از فناوری‌های ساختارشکن در حوزه رایانشی است و تأثیرگذاری آن بر فیلدهایی مثل امور مالی، تجارت، سلامت و زنجیره تأمین قابل‌مشاهده است. مدیرعامل آزمایشگاه‌های جهانی IBM معتقد است که این همکاری مشترک به آماده‌سازی نسلی از نیروی کار کمک می‌کند که در دامان زنجیره‌بلوک رشد کرده‌اند و برای پیاده‌سازی، بهبود و نوآوری در مهارت‌های اصلی که می‌تواند سنگاپور را به هدفش یعنی تبدیل‌شدن به مرکز هوشمند مالی و داشتن ملتی هوشمند رهسپار کند، آماده است.

اما نه‌فقط دانشگاه ملی سنگاپور بلکه دولت این کشور نیز اهمیت خاصی برای فناوری زنجیره بلوک قائل است. بر همین اساس در برنامه استراتژیک دولت سنگاپور رقمی به میزان ۲۲۵ میلیون دلار در یک دوره پنج‌ساله برای پشتیبانی از ایجاد یک زیست‌بوم فعال فین تک اختصاص داده‌شده است. در میان پروژه‌هایی که توسط این طرح حمایت می‌شوند، نظامی برای ثبت مدارک و اسناد بر پایه زنجیره بلوک است که هدفش جلوگیری از دوباره‌کاری در فرایند ثبت برگ خریدها است. دولت این کشور انتظار دارد از فارغ‌التحصیلان برنامه آموزشی مشترک دانشگاه با IBM در گسترش این طرح حمایتی‌اش استفاده کند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Read more:
استفاده از فناوری زنجیره‌بلوک (بلاک‌چین) در زیرساخت انرژی شیلی (سرزمین شاعران)
نسخه روزآمد شده مدیریت انرژی با زنجیره‌بلوک در سرزمین شاعران

کمیسیون ملی انرژی شیلی از ابتدای ماه جاری میلادی برای مدیریت داده‌های انرژی این کشور از فناوری بلاک‌چین استفاده می‌کند....

Close