صفحه اول اخبار موفقیت چشمگیر پلتفرم بلاک چینی معاملات انرژی در جذب سرمایه‌های مردمی

موفقیت چشمگیر پلتفرم بلاک چینی معاملات انرژی در جذب سرمایه‌های مردمی

۰
0
موفقیت چشمگیر پلتفرم بلاک چینی معاملات انرژی در جذب سرمایه‌های مردمی

پلتفرم بلاک چینی سان کانترکت فعال در حوزه انرژی که توسط گروهی از مهندسان و متخصصان فناوری اطلاعات طراحی شده تاکنون توانسته به 8220 اتر که رقمی‌بیشتر از یک میلیون دلار است دست پیدا کند.

این پلفترم در واقع یک بازار بدون واسطه است که در قالب یک استخر انرژی ساخته شده و وظیفه اش تسیهل تبادل انرژی تجدیدپذیر بین مشتریان است.

برای این منظور از امکان قراردادهای هوشمند اتریوم در مناقصه های انرژی استفاده شده است.

ازجمله عوامل موفقیت این پلتفرم هزینه های سنگین استفاده از انرژی های سنتی و نیاز به سرمایه گذاری های بزرگ در این صنعت است که باعث تحمیل مالیات زیادی به مردم شده است.

به علاوه روند افزایشی محبوبیت استفاده از مواد تجدید پذیر نیز باعث افزایش استقبال از انرژی های پاک شده و توانسته یک سرمایه مردمی‌هنگفت را برای این پلتفرم به ارمغان بیاورد.

در این میان برخی از نیروگاه های غیر سنتی تولید انرژی همیشه مقداری انرژی مازاد تولید می‌کنند که معمولاً توسط شرکت های خصوصی و کوچک یا افراد مختلف کنترل می‌شود.

این مطلب را از دست ندهید:  به‌کارگیری بلاک چین برای امور داخلی یک بانک کره‌ای

اما طراحان سان کانترکت تصمیم گرفته اند با ایجاد فضای بازار بدون واسطه امکان خریدوفروش انرژی های تجدید پذیر مازاد بین تولیدکنندگان و مصرف کنندگان را فراهم کنند.

کاربرد بلاک چین در صنعت انرژی

استفاده از این فناوری در بازار انرژی نه تنها به خودکارسازی اکثر فرایندها کمک می‌کند بلکه به عنوان یک مکانیسم پیشگیرانه از کلاه برداری و تقلب در حوزه انرژی نیز عمل می‌کند.

با تکیه بر ویژگی های بلاک چین و اطمینان از موفقیت خودشان در بازار انرژی، شرکت سان کانترکت از چند روز پیش عرضه اولیه سهام خودش را شروع کرده و با توجه به رکورد خوبی که تاکنون در کسب اتریوم داشته امیدوار است این روند را ادامه دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…