صفحه اول اخبار موسسه خیریه انگلیسی از فناوری بلاک چین برای امور خیریه استفاده می‌کند

موسسه خیریه انگلیسی از فناوری بلاک چین برای امور خیریه استفاده می‌کند

۰
0
موسسه خیریه انگلیسی از فناوری بلاک چین برای امور خیریه استفاده می‌کند

موسسه انگلیسی English Heritage که به صورت خیریه در زمینه مراقبت از ساختمان های تاریخی فعالیت می‌کند تصمیم گرفته با فناوری بلاک چین (Blockchain) خیرین بیشتری را به خود جذب کند.

برای رسیدن به این هدف موسسه خیریه مذکور با پلتفرم Giftcoin همکاری می‌کند. این پلتفرم امکان رهگیری کمک های مالی خیرین از زمان اهدا تا زمان خرج شدن آن ها توسط موسسه را فراهم می‌کند.

موسسه خیریه English Heritage که یکی از اعضای همکار این پلتفرم است در فاصله سال های 2015 تا 2016 به میزان 2/5 میلیون پوند جمع آوری کرده است که باعث شده حساسیت ها نسبت به عملکرد این موسسه خیریه افزایش پیدا کند.

مدیر توسعه این موسسه در مصاحبه با سایت خبری Coindesk دلیل استفاده از یک پلتفرم بلاک چینی را جذب کمک های خیرخواهانه بیشتر از طرف خیرین دانسته است و البته آن را بخشی از یک برنامه بزرگ تر برای ایجاد تحول در امور این موسسه نام برده است.

او این طور ادامه می‌دهد که این فناوری جدید امکان تعامل با طیف وسیع تری از خیرین در سراسر جهان را فراهم می‌کند و به علاوه به آن ها اطمینان خاطر می‌دهد که کمک مالی آن ها چگونه نگهداری و مصرف می‌شود.

این مطلب را از دست ندهید:  نسخه جدید پلتفرم کوردا برای کسب و کارها منتشر شد

از طرفی طراحان پلتفرم بلاک چینی Giftcoin هم معتقدند که جامعه هدف آن ها بیشتر جوانانی هستند که در عصر دیجیتال بزرگ شده اند و متأسفانه کمترین اعتماد را به امور خیریه دارند.

English Heritage اما در این مسیر تنها نیست بلکه موسسات خیریه دیگری که بیشتر با هدف حمایت از انسان ها ایجاد شده اند هم استفاده از فناوری بلاک چین را از چندی پیش کاملا جدی گرفته اند. موسسه خیریه St Mungo از جمله همین موسسات است که با پلتفرم بلاک چینی Alice همکاری برای جذب کمک های مالی بیشتر و افزایش اعتماد همکاری می‌کند.

در خارج از انگلستان نیز ژاپن از اولین کشورهایی بود که برای حفظ محیط زیست از کمک های مردمی‌به شکل بیت کوین استفاده کرد و با استفاده از امکانات بلاک چین بیت کوین ساز و کار آن را مدون و منظم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…