صفحه اول اخبار حراج‌های اولیه سکه از ممنوعیت کره‌جنوبی تا وضع قوانین نظارتی در استرالیا

حراج‌های اولیه سکه از ممنوعیت کره‌جنوبی تا وضع قوانین نظارتی در استرالیا

۱
0
حراج‌های اولیه سکه از ممنوعیت کره‌جنوبی تا وضع قوانین نظارتی در استرالیا

چند روز پیش خبری با این مضمون که کره جنوبی تصمیم گرفته حراج های اولیه سکه (ICO) در آن کشور را ممنوع کند در اینترنت منتشر شد و بعد در فضای مجازی بین علاقه مندان به رمز ارز ها وایرال شد.

ممنوعیت حراج های اولیه سکه در کره جنوبی

اصل ماجرا ازاین قرار است که کمیته خدمات مالی کره جنوبی تصمیم گرفته باهدف جلوگیری از حرکت سرمایه های مردم به سمت پروژه های غیرواقعی فعلاً از فعالیت حراج های اولیه سکه جلوگیری کند.

یکی از متخصصان فناوری زنجیره بلوک در گفتگو با بیت کوین مگزین دراین باره می‌گوید:

کمیته مالی نگران سرمایه گذاران کره ای بوده که توسط کلاه برداران رمز ارزی قربانی شده اند. اکثر این سرمایه گذاران با کسب سود گرفتار بازاریاب های هرمی‌شده اند و ناخواسته به عنوان زیرشاخه برای سرشاخه عضوگیری کرده اند بدون اینکه سودی کرده باشند.

حالا کمیته مالی کره جنوبی پیش دستی کرده و برای جلوگیری از تکرار اتفاقات مشابه می‌خواهد سروسامانی به آشفته بازار حراج های اولیه سکه بدهد.

علاوه بر این کمیته سایر نهادها در کره جنوبی مثل کمیته تجارت منصفانه، خدمات مالیات ملی و پلیس این کشور ائتلافی تشکیل داده اند که وظیفه اش ارزیابی و بررسی شرایط فعلی صرافی های ارزهای دیجیتال است.

این ائتلاف همچنین روندهای وضع مالیات و قوانین نظارتی سایر کشورها را نیز بررسی می‌کند تا بتواند پروفایل کاملی برای یک ارز دیجیتال تشکیل دهد.

درنتیجه تا ماه دسامبر، رمز ارزهایی مثل بیت کوین و اتریوم صرفاً با تأیید بانک های این کشور و در صورت داشتن یک حساب معتبر قابل مبادله هستند.

استفاده از بانک ها برای قانون مند سازی حراج سکه های اولیه نه تنها باعث تقویت پروتکل هایی مثل مشتری ات را بشناس (Know Your Customer) و مبارزه با پول شویی می‌شود بلکه حتی به دولت اجازه می‌دهد تا مسیر حرکت سرمایه های مردم به سمت کسب وکارهای غیرواقعی را زودتر حدس بزند و از آن جلوگیری کند.

هرچند اش هان به عنوان متخصص فناوری زنجیره بلوک فکر می‌کند این سخت گیری دولت کره جنوبی به حراج های اولیه سکه همراه با اقدامات اخیر چین می‌تواند فشار سنگینی بر پیکر رمز ارزها وارد کند.

این مطلب را از دست ندهید:  نخستین اعتبارنامه بانکی روی یک بلاک چین در مالزی

بااین حال عده ای دیگر این قوانین را صرفاً برای ضربه زدن به کلاه برداران رمز ارزی می‌دانند و معتقدند که سرمایه گذاران معمولی چندان از آن متأثر نخواهند شد و این ممنوعیت موقتی صرفاً تا زمانی که نظارت اصولی بر حراج های اولیه سکه حاکم شود ادامه پیدا خواهد کرد.

استرالیا و تدوین مقررات اجرای حراج های اولیه سکه

در کنار خبر وایرال شده و تا حدودی برای بعضی نگران کننده ممنوعیت حراج های سکه اولیه در کره جنوبی آن سوی اقیانوس هند در استرالیا خبر رسیده که این کشور مجموعه مقرراتی برای شرکت های علاقه مند به اجرای حراج های سکه اولیه تدوین کرده است.

بر اساس سایت کمیته سرمایه گذاری و سهام استرالیا که این مجموعه را تدوین کرده است، برخورد قانونی با عملکرد حراج های اولیه سکه در استرالیا نسبت به ساختارشان متفاوت است.

اگرچه برخی از حراج ها تحت قوانین مصرف کنندگان استرالیایی قرار می‌گیرند اما قرار است حراج هایی که مرتبط به محصولات و خدمات مالی هستند تحت قانون الزام آور بنگاه های مالی استرالیا قرار بگیرند.

علاوه بر این از شرکت هایی که قرار است خدمات و محصولات مالی ارائه کنند خواسته شده تا برای اجرای حراج سکه های اولیه حتماً مجوز ورود به بازار بگیرند.

همچنین مقاله های سفیدی که این شرکت ها در سایت های شان می‌گذارند باید بدون عبارات شبهه برانگیز و غیرواقعی باشند.

کمیته سرمایه گذاری و سهام استرالیا دقیقاً چند روز بعد از خبر ممنوعیت حراج های اولیه سکه در چین و همزمان با ممنوعیت آن در کره جنوبی این مجموعه مقررات را ارائه داده است.

این یعنی اینکه استرالیا هم ضمن ابراز نگرانی از وضعیت آشفته حراج های اولیه سکه، تمایل دارد تا از سرمایه ای که توسط این حراج ها برای کسب وکارها جمع آوری می‌شود به شکلی حمایت کند.

یک نظر

  1. Avatar

    محسن

    2017/10/04 در 11:47

    ممنون که این خبر رو پوشش دادید. خیلی از سایت ها ترجمه خوبی از این خبر نداشتند!!!

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…