شرکت زیمنس در استارتآپ زنجیره‌بلوکی تبادل و مصرف انرژی سرمایه‌گذاری می‌کند

  • توسط IrBlockchain
  • ۱۱ ماه قبل
  • ۰
سرمایه‌گذاری شرکت زیمنس در استارتآپ زنجیره‌بلوکی تولید و مصرف انرژی خورشیدی

مجموعه عظیم زیمنس در اطلاعیه‌ای از تصمیمش برای سرمایه‌گذاری در استارتآپ بلاک‌چینی (زنجیره‌بلوکی) LO3  که در زمینه مصرف انرژی و تبادل آن فعالیت دارد خبر داد.

این استارتآپ باهدف طراحی و ساخت شبکه‌های هوشمند انرژی برای تبادل انرژی به وجود آمده است. مقدار سرمایه‌گذاری زیمنس در این استارتآپ مشخص نشده است.
این همکاری که اولین بار اواخر ۲۰۱۶ و برای ساخت شبکه هوشمند محلی انرژی در بروکلین آمریکا رسانه‌ای شد، در ادامه به مصرف‌کنندگان اجازه خواهد داد تا به خریدوفروش انرژی خورشیدی تولیدشده از تجهیزات نصب‌شده در پشت‌بام‌هایشان بپردازند.
کاربران استارتآپ LO3 بعد از عقد قرارداد با این استارتآپ زنجیره‌بلوکی یک دستگاه سنجش مصرف انرژی برحسب زمان یا نوع مصرف (چیزی شبیه به کنتور) دریافت می‌کنند.
به‌علاوه از یک اپ موبایل هم برای ارسال و دریافت درخواست‌های خریدوفروش انرژی خورشیدی استفاده می‌کنند.
درآمد این استارتآپ هم از محل هزینه تراکنش‌ها و احتمالاً فروش داده‌های مصرف انرژی به شرکت‌های بزرگ صنعت انرژی برای راه‌اندازی پلتفرم‌های مشابه تأمین می‌شود.

اتریوم و قراردادهای هوشمند در کانون توجه استارتآپ‌های بلاک‌چینی (زنجیره‌بلوکی) انرژی

استارتآپ LO3 برای عملی کردن برنامه‌هایش نیاز به ساختاری دارد که به ‌صورت خودکار بعد از حصول شرایط خاصی، دستورات خاصی را اجرا کند.
قراردادهای هوشمند اتریوم که یکی از ویژگی‌های اصلی این بلاک‌چین (زنجیره‌بلوک) هستند این امکان را به این استارتآپ می‌دهند.
اما با استفاده از قراردادهای هوشمند باز هم تمام مشکلات پیش‌روی این استارتآپ حل نمی‌شوند.
برای مثال راضی کردن شرکت‌های بزرگ انرژی برای اعلام موافقت با تجارت انرژی‌های تجدیدپذیر ازجمله بادی و خورشیدی یکی از همین مشکلات است.
درواقع استارتآپ زنجیره‌بلوکی LO3 اختیار مصرف و فروش مازاد انرژی را از شرکت‌های بزرگ می‌گیرد و به سمت خود مصرف کنندگان برمی‌گرداند و این واقعیتی است که شاید شرکت‌های بزرگ انرژی تا مدت‌ها با پذیرش آن مشکل داشته باشند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Read more:
فضای مناسب اسلوونی برای رشد و نمو شرکت‌های زنجیره‌بلوکی
چگونه اسلوونی به سرزمین رؤیایی برای شرکت‌های بلاک‌چینی تبدیل می‌شود؟

اسلوونی را به‌عنوان سیلیکون ولی اروپا می‌شناسند. با ظهور فناوری زنجیره‌بلوک این لقب از یک شعار صرف فاصله گرفته و...

Close