مرکز زنجیره بلوک استرالیا با کمک IBM به گسترش استارتآپ های نوپا کمک می‌کنند

  • توسط IrBlockchain
  • ۱ سال قبل
  • ۰
مرکز زنجیره بلوک استرالیا با کمک IBM به گسترش استارتآپ های نوپا کمک می‌کنند

مرکز زنجیره بلوک استرالیا که در ملبورن واقع شده است به تازگی اعلام کرد که در همکاری با IBM سعی دارد فضای کارآفرینی و نوآوری در این حوزه را گسترش دهد تا استارتآپ های این کشور بتوانند در همکاری با یکدیگر راهکارهای جدیدی را در اختیار جامعه قرار دهند.

بنیانگذار این مرکز از توجه IBM به تلاش‌های آن‌ها خرسند است و امیدوار است که با کمک این غول فناوری آمریکا در سایر نقاط جهان نیز مراکز زنجیره بلوکرا تأسیس کند.

اما مرکز زنجیره بلوک استرالیا که سال ۲۰۱۴ میلادی تأسیس شده به ارائه خدمات آموزشی، برگزاری رویداد، فعالیت‌های برون سازمانی می‌پردازد. در حال حاضر میزبانی از ۱۵ استارتآپ سودآور که در زمینه زنجیره بلوک در این کشور فعالیت می‌کنند نیز از سایر وظایف مرکز زنجیره بلوک است.

IBM در نقش رهبری زنجیره بلوک

یکی از این استارتآپ ها بزرگ‌ترین بازار معامله بر پایه زنجیره بلوک است که با استفاده از خدمات زیرساختاری ابری Bluemix ساخته شده است. Brave new coin، بنیاد آموزشی زنجیره بلوک و موسسه فناوری‌های غیرمتمرکز نیز از جمله دیگر شرکت‌هایی هستند که به نوعی زیرمجموعه مرکز استرالیایی زنجیره بلوک محسوب می‌شوند.

IBM که تقریباً رهبری جبهه زنجیره بلوک را بر عهده دارد با اتکای به امکانات خودش برای شرکت‌ها و کسب و کارهای متفاوت راهکارهای نرم افزاری مناسب ارائه می‌دهد. تعریفی که این شرکت از زنجیره بلوک ارائه می‌دهد بیشتر بر جنبه‌های اجرایی آن تمرکز دارد به همین دلیل زنجیره بلوک را به مثابه حلقه گمشده در میان روابط کسب و کارهای مختلف با همدیگر می‌داند که باعث دیجیتال شدن تراکنش‌ها و افزایش اعتماد به طرفین می‌شود و این همان رفتاری است که مرکز استرالیایی زنجیره بلوک انتظار دارد در استرالیا توسط IBM اجرا شود.

این‌ها لحظات بسیار به یادماندنی و دوست داشتنی برای اکوسیستم در حال رشد زنجیره بلوک در استرالیا است. مأموریت ما از آغاز اشتراک گذاری دانسته‌های مان با سایر اعضای جامعه بوده است و اصلاً به همین دلیل هم مرکز زنجیره بلوک را درست کردیم. مارتین دیویدسن که مدیر این مرکز است در ادامه عنوان می‌کند که این مرکز افراد و سازمان‌های همفکر و علاقه مندان به زنجیره بلوک را در زیر یک سقف جمع می‌کند تا یک فضای اشتراکی شکل بگیرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Read more:
دانشگاه برکلی کالیفرنیا از استارتآپ‌های زنجیره‌بلوکی حمایت می‌کند
دانشگاه برکلی کالیفرنیا از استارتآپ‌های زنجیره‌بلوکی حمایت می‌کند

استارتآپ زنجیره بلوکی بیت‌مارک از همکاری خودش با دانشگاه برکلی کالیفرنیا باهدف اجرای مجموعه‌ای از مطالعات اشتراک‌گذاری امن داده‌ها خبر داده...

Close