صفحه اول اخبار مرکز بلاک چین استرالیا با کمک IBM به گسترش استارتآپ های نوپا کمک می‌کنند

مرکز بلاک چین استرالیا با کمک IBM به گسترش استارتآپ های نوپا کمک می‌کنند

۰
0
مرکز بلاک چین استرالیا با کمک IBM به گسترش استارتآپ های نوپا کمک می‌کنند

مرکز بلاک چین (Blockchain) استرالیا که در ملبورن واقع شده است به تازگی اعلام کرد که در همکاری با IBM سعی دارد فضای کارآفرینی و نوآوری در این حوزه را گسترش دهد تا استارتآپ های این کشور بتوانند در همکاری با یکدیگر راهکارهای جدیدی را در اختیار جامعه قرار دهند.

بنیانگذار این مرکز از توجه IBM به تلاش های آن ها خرسند است و امیدوار است که با کمک این غول فناوری آمریکا در سایر نقاط جهان نیز مراکز بلاک چینرا تأسیس کند.

اما مرکز بلاک چین(Blockchain) استرالیا که سال 2014 میلادی تأسیس شده به ارائه خدمات آموزشی، برگزاری رویداد، فعالیت های برون سازمانی می‌پردازد. در حال حاضر میزبانی از 15 استارتآپ سودآور که در زمینه این فناوری در این کشور فعالیت می‌کنند نیز از سایر وظایف مرکز بلاک چین است.

IBM در نقش رهبری

یکی از این استارتآپ ها بزرگ ترین بازار معامله بر پایه بلاک چین است که با استفاده از خدمات زیرساختاری ابری Bluemix ساخته شده است. Brave new coin، بنیاد آموزشی و موسسه فناوری های غیرمتمرکز نیز از جمله دیگر شرکت هایی هستند که به نوعی زیرمجموعه مرکز استرالیایی بلاک چین محسوب می‌شوند.

این مطلب را از دست ندهید:  مدیریت اسناد املاک و مستغلات با استفاده از فناوری بلاک چین

IBM که تقریباً رهبری جبهه بلاک چین را بر عهده دارد با اتکای به امکانات خودش برای شرکت ها و کسب و کارهای متفاوت راهکارهای نرم افزاری مناسب ارائه می‌دهد. تعریفی که این شرکت از بلاک چین ارائه می‌دهد بیشتر بر جنبه های اجرایی آن تمرکز دارد به همین دلیل بلاک چین را به مثابه حلقه گمشده در میان روابط کسب و کارهای مختلف با همدیگر می‌داند که باعث دیجیتال شدن تراکنش ها و افزایش اعتماد به طرفین می‌شود و این همان رفتاری است که مرکز استرالیایی فناوری انتظار دارد در استرالیا توسط IBM اجرا شود.

این ها لحظات بسیار به یادماندنی و دوست داشتنی برای اکوسیستم در حال رشد در استرالیا است. مأموریت ما از آغاز اشتراک گذاری دانسته های مان با سایر اعضای جامعه بوده است و اصلاً به همین دلیل هم مرکز بلاک چین را درست کردیم.

مارتین دیویدسن که مدیر این مرکز است در ادامه عنوان می‌کند که این مرکز افراد و سازمان های همفکر و علاقه مندان به این فناوری را در زیر یک سقف جمع می‌کند تا یک فضای اشتراکی شکل بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…