صفحه اول اخبار سیستم مدیریت هویت غیرمتمرکز: محصول جدید مایکروسافت

سیستم مدیریت هویت غیرمتمرکز: محصول جدید مایکروسافت

۰
0
سیستم مدیریت هویت غیرمتمرکز: محصول جدید مایکروسافت

در پی همکاری با بنیاد هویت غیرمتمرکز، شرکت مایکروسافت از برنامه خودش برای بهره گیری از فناوری بلاک چین (Blockchain) با هدف حل چالش های مدیریت هویت خبر داده است.

به طور دقیق تر این شرکت بزرگ فناوری با طراحی یک اپلیکیشن در پی استفاده از امکانات فناوری بلاک چین برای مدیریت بهتر اوراق هویتی دیجیتال است.
برعکس مدل های امروزی مدیریت هویت، یک سیستم غیرمتمرکز توسط هیچ شخص یا سازمان مرکزی کنترل ن می‌شود.
این سیستم های غیرمتمرکز مبتنی بر ساختار بلاک چین همچنین امکان سانسور و دست کاری اطلاعات هویتی را از بین  می‌برند درنتیجه ن می‌توان برای افراد سو سابقه جعلی ایجاد کرد.
تیم مایکروسافت بعد از بررسی انواع این سیستم های غیرمتمرکز ترجیح داده به دلایل محرمانگی، مالکیت فردی و دسترسی بدون اجازه از شبکه های بلاک چین عمو می‌استفاده کند.
مایکروسافت همچنین برای راه اندازی سیستم غیرمتمرکز هویت که به اختصار آن را DID نامیده از بیت کوین، اتریوم و لایت کوین به عنوان پلتفرم های مناسب نام برده است.

نوع نگاه مایکروسافت به سیستم های مدیریت هویت


الکس سیمونز که یکی از مدیران بخش هویت در مایکروسافت است در یادداشتی دراین باره  می‌گوید:

امروزه کاربران به اپ و سایت های مختلف اجازه دسترسی به اطلاعات هویتی خودشان را  می‌دهند و این اطلاعات نزد آن ها ذخیره  می‌شود و احتمالاً بدون اطلاع افراد از آن استفاده هم خواهند کرد. با افزایش روزافزون رخنه های امنیتی و جعل هویت در اشکال گوناگون، باید روشی وجود داشته باشد تا بتوانیم اختیار داده های هویتی افراد به خود آن ها برگردانیم.

این مطلب را از دست ندهید:  مدیریت بازار خودرو با فناوری بلاک چین

 

درگذشته منتقدان فکر  می‌کردند که پیاده سازی سیستم های امنیتی بر روی ساختار شبکه های بلاک چینی عمومی پرهزینه و غیرقابل انعطاف است. اما کارشناسان مایکروسافت بر این باورند که با استفاده از سیستم های خاصی  می‌توان هزینه رفت وبرگشت های ضروری بر روی زنجیره (on-chain) را کاهش داد. این مشابه اتفاقی است که اکنون با به کارگیری روش Lightning در شبکه بلاک چین بیت کوین افتاده است و باعث انعطاف پذیری بیشتر پرداخت های بیت کوینی شده است.
در بخش های دیگری از نوشته آقای سیمونز آمده است که رویکرد مایکروسافت به مدیریت هویت با استفاده از فناوری بلاک چین در شرایط فعلی شبکه های بلاک چینی امکان رسیدگی به میلیون ها درخواستی که در ثانیه تولید  می‌شود را ندارد از همین رو از پروتکل های غیرمتمرکز لایه دوم استفاده خواهند کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…