سیستم مدیریت هویت غیرمتمرکز: محصول جدید مایکروسافت

  • توسط IrBlockchain
  • ۹ ماه قبل
  • ۰
محصول جدید مایکروسافت با بهره‌گیری از فناوری بلاک‌چین برای مدیریت هویت به صورت غیرمتمرکز

در پی همکاری با بنیاد هویت غیرمتمرکز، شرکت مایکروسافت از برنامه خودش برای بهره‌گیری از فناوری بلاک‌چین با هدف حل چالش‌های مدیریت هویت خبر داده است.

به‌طور دقیق‌تر این شرکت بزرگ فناوری با طراحی یک اپلیکیشن در پی استفاده از امکانات فناوری زنجیره‌بلوک برای مدیریت بهتر اوراق هویتی دیجیتال است.
برعکس مدل‌های امروزی مدیریت هویت، یک سیستم غیرمتمرکز توسط هیچ شخص یا سازمان مرکزی کنترل نمی‌شود.
این سیستم‌های غیرمتمرکز مبتنی بر ساختار زنجیره‌بلوک همچنین امکان سانسور و دست‌کاری اطلاعات هویتی را از بین می‌برند درنتیجه نمی‌توان برای افراد سو سابقه جعلی ایجاد کرد.
تیم مایکروسافت بعد از بررسی انواع این سیستم‌های غیرمتمرکز ترجیح داده به دلایل محرمانگی، مالکیت فردی و دسترسی بدون اجازه از شبکه‌های بلاک‌چین عمومی استفاده کند.
مایکروسافت همچنین برای راه‌اندازی سیستم غیرمتمرکز هویت که به‌اختصار آن را DID نامیده از بیت‌کوین، اتریوم و لایت‌کوین به‌عنوان پلتفرم‌های مناسب نام‌برده است.

نوع نگاه مایکروسافت به سیستم‌های مدیریت هویت


الکس سیمونز که یکی از مدیران بخش هویت در مایکروسافت است در یادداشتی دراین‌باره می‌گوید:

امروزه کاربران به اپ و سایت‌های مختلف اجازه دسترسی به اطلاعات هویتی خودشان را می‌دهند و این اطلاعات نزد آن‌ها ذخیره می‌شود و احتمالاً بدون اطلاع افراد از آن استفاده هم خواهند کرد. با افزایش روزافزون رخنه‌های امنیتی و جعل هویت در اشکال گوناگون، باید روشی وجود داشته باشد تا بتوانیم اختیار داده‌های هویتی افراد به خود آن‌ها برگردانیم.

توسعه سیستم مدیریت هویت دیجیتال در مایکروسافت با فناوری بلاک‌چین

درگذشته منتقدان فکر می‌کردند که پیاده‌سازی سیستم‌های امنیتی بر روی ساختار شبکه‌های زنجیره‌بلوکی عمومی پرهزینه و غیرقابل انعطاف است. اما کارشناسان مایکروسافت بر این باورند که با استفاده از سیستم‌های خاصی می‌توان هزینه رفت‌وبرگشت‌های ضروری بر روی زنجیره (on-chain) را کاهش داد. این مشابه اتفاقی است که اکنون با به‌کارگیری روش Lightning در شبکه بلاک‌چین بیت‌کوین افتاده است و باعث انعطاف‌پذیری بیشتر پرداخت‌های بیت‌کوینی شده است.
در بخش‌های دیگری از نوشته آقای سیمونز آمده است که رویکرد مایکروسافت به مدیریت هویت با استفاده از فناوری زنجیره‌بلوک در شرایط فعلی شبکه‌های زنجیره‌بلوکی امکان رسیدگی به میلیون‌ها درخواستی که در ثانیه تولید می‌شود را ندارد از همین رو از پروتکل‌های غیرمتمرکز لایه دوم استفاده خواهند کرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Read more:
بررسی تاثیرگذاری افرادی که خیلی بیتکوین دارند بر روی قیمت ارزهای دیجیتال و بازار ترید آنها
تاثیر رفتار نهنگ‌ها بر روی بازار بیت‌کوین و آلت‌کوین‌ها

رفتار نهنگ‌ها یکی از عواملی است که می‌تواند بر روی قیمت ارزهای دیجیتال اثر بگذارد و باعث سود یا ضرر...

Close