برنامه شرکت مخابرات عربستان سعودی برای ایجاد توسعه زیرساخت‌ها در خاورمیانه چیست؟

  • توسط IrBlockchain
  • ۷ ماه قبل
  • ۰
همکاری شرکت مخابرات عربستان سعودی با شرکت Consensys برای استفاده از فناوری بلاکچین در متحول کردن ساختارها

عربستان سعودی با چشم‌اندازی که تدوین کرده در پی ایجاد تحول در زیرساخت‌های این کشور با استفاده از فناوری زنجیره‌بلوک است.

در چشم‌انداز ۲۰۳۰ این کشور عربی به این نکته اشاره شده که عربستان باید در به کارگیری فناوری بلاک‌چین برای ایجاد زیرساخت‌های نوین در خاورمیانه پیش‌قدم باشد.
از همین رو از بزرگ‌ترین استودیوی طراحی زنجیره‌بلوک اتریوم، کانسن‌سیس (ConsenSys) دعوت شده تا در همکاری با شرکت مخابرات عربستان سعودی به تحقق این چشم‌انداز کمک کنند.
در تفاهم نامه بین این دو شرکت، مقرر شده تا با یکدیگر همکاری کنند تا بتوانند از فناوری زنجیره‌بلوک در طیف وسیعی از بخش‌های دولتی و خصوصی از جمله املاک و مستغلات، بانکداری و سلامت استفاده کنند.
شرکت مخابرات عربستان سعودی که مسئولیت ارائه خدمات رایانه‌ای، تلفن‌های همراه و اینترنت را بر عهده دارد، موسسه‌ای است که بر اساس مفاد تفاهم‌نامه باید رهبری این تحول دیجیتال در کشورش را بر عهده بگیرد. نقش شرکت کانسن‌سیس اما بسترسازی برای این تحول است.
مدیر اجرایی کانسن‌سیس در منا عربستان درباره پتانسیل فناوری زنجیره‌بلوک می‌گوید:

برای رشد عربستان سعودی در آینده حیاتی است چون اکوسیستم‌های کارآمد، ایمن و مقرون به صرفه ایجاد می‌کند و خودکارسازی نظام‌های تجاری را تسهیل می‌کند که منجر به خلق ارزش افزوده می‌گردد.

به علاوه جوزف لوبین که شرکت کانسن‌سیس را تأسیس کرده رشد ملت‌های نوین را در فهرست اولویت‌ها قرار داده است.
از سوی دیگر شرکت مخابرات عربستان سعودی بنابر اظهارات مدیرانش همیشه تلاش کرده تا بهترین فناوری‌ها را برای حصول به نوآوری مورد استفاده قرار دهد. پلتفرم‌های بلاک‌چین از جمله اتریوم که خیلی سریع در حال تکامل و پذیرش هستند هم در کانون توجه این شرکت قرار دارد.
اما این فقط عربستان نیست که با کانسن‌سیس همکاری می‌کند بلکه امارات به عنوان متحد اصلی عربستان سعودی در خاورمیانه از چندی پیش پروژه‌هایی را بر عهده این شرکت گذاشته است. بنابراین می‌توان ادعا کرد کانسن‌سیس حداقل در میان جهان عرب به یک شریک تجاری مطمئن برای اجرای پروژه‌های زنجیره‌بلوکی تبدیل شده است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Read more:
عملکرد جامعه دانشگاهی در قبال علاقه‌ دانشجویان به فناوری بلاک‌چین چیست؟
عملکرد جامعه دانشگاهی در قبال علاقه‌ دانشجویان به فناوری بلاک‌چین چیست؟

یکی از ارکان پذیرش فناوری بلاک‌چین و ارزهای دیجیتال در جامعه، توجه به آن‌ها در مراکز دانشگاهی است. ارائه واحدهای...

Close