صفحه اول اخبار برنامه شرکت مخابرات عربستان سعودی برای ایجاد توسعه زیرساخت‌ها در خاورمیانه چیست؟

برنامه شرکت مخابرات عربستان سعودی برای ایجاد توسعه زیرساخت‌ها در خاورمیانه چیست؟

۰
0
برنامه شرکت مخابرات عربستان سعودی برای ایجاد توسعه زیرساخت‌ها در خاورمیانه چیست؟

عربستان سعودی با چشم اندازی که تدوین کرده در پی ایجاد تحول در زیرساخت های این کشور با استفاده از فناوری بلاک چین (Blockchain) است.

در چشم انداز 2030 این کشور عربی به این نکته اشاره شده که عربستان باید در به کارگیری فناوری بلاک چین برای ایجاد زیرساخت های نوین در خاورمیانه پیش قدم باشد.

از همین رو از بزرگ ترین استودیوی طراحی بلاک چین اتریوم، کانسن سیس (ConsenSys) دعوت شده تا در همکاری با شرکت مخابرات عربستان سعودی به تحقق این چشم انداز کمک کنند.

در تفاهم نامه بین این دو شرکت، مقرر شده تا با یکدیگر همکاری کنند تا بتوانند از فناوری بلاک چین در طیف وسیعی از بخش های دولتی و خصوصی از جمله املاک و مستغلات، بانکداری و سلامت استفاده کنند.

شرکت مخابرات عربستان سعودی که مسئولیت ارائه خدمات رایانه ای، تلفن های همراه و اینترنت را بر عهده دارد، موسسه ای است که بر اساس مفاد تفاهم نامه باید رهبری این تحول دیجیتال در کشورش را بر عهده بگیرد. نقش شرکت کانسن سیس اما بسترسازی برای این تحول است.

مدیر اجرایی کانسن سیس در منا عربستان درباره پتانسیل فناوری بلاک چین می‌گوید:

برای رشد عربستان سعودی در آینده حیاتی است چون اکوسیستم های کارآمد، ایمن و مقرون به صرفه ایجاد می‌کند و خودکارسازی نظام های تجاری را تسهیل می‌کند که منجر به خلق ارزش افزوده می‌گردد.

به علاوه جوزف لوبین که شرکت کانسن سیس را تأسیس کرده رشد ملت های نوین را در فهرست اولویت ها قرار داده است.

این مطلب را از دست ندهید:  ایکیا بلاک چین اتریوم را به کار می‌گیرد

از سوی دیگر شرکت مخابرات عربستان سعودی بنابر اظهارات مدیرانش همیشه تلاش کرده تا بهترین فناوری ها را برای حصول به نوآوری مورد استفاده قرار دهد. پلتفرم های بلاک چین از جمله اتریوم که خیلی سریع در حال تکامل و پذیرش هستند هم در کانون توجه این شرکت قرار دارد.

اما این فقط عربستان نیست که با کانسن سیس همکاری می‌کند بلکه امارات به عنوان متحد اصلی عربستان سعودی در خاورمیانه از چندی پیش پروژه هایی را بر عهده این شرکت گذاشته است. بنابراین می‌توان ادعا کرد کانسن سیس حداقل در میان جهان عرب به یک شریک تجاری مطمئن برای اجرای پروژه های بلاک چینی تبدیل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…