بیت کوین دوستدار محیط‌زیست می‌شود

  • توسط IrBlockchain
  • ۱ سال قبل
  • ۰

بر اساس گزارش یکی از شبکه‌های دولتی ژاپن، شهرداری شهر هیروساکی باهدف حفاظت از شکوفه‌های گیلاس از اشخاص حقیقی و حقوقی درخواست کمک مالی کرده و خبر خوب این است که نیکوکاری شهروندان در قالب بیت کوین نیز پذیرفته می‌شود.

باغ‌های شکوفه گیلاس به همراه عمارت تاریخی که در آن واقع‌شده از عوامل اصلی جذب توریست به شهر هیروساکی هستند و شهرداری و سایر نهادهای مسئول سالانه هزاران دلار برای نگهداری و مراقبت از آن خرج می‌کنند. اما فشارهای اقتصادی و بودجه‌های محدود باعث شده آن‌ها از دوستداران این جاذبه توریستی درخواست کمک مالی داشته باشند. همچنین امکان کمک از طرف ساکنین کشورهای خارجی که به طبیعت ژاپن علاقه‌مند هستند نیز یکی دیگر از دلایلی بوده که مدیران ژاپنی را به استفاده از بیت کوین واداشته است. درواقع بیت کوین به‌عنوان یک ارز رایج‌تر با نرخ حواله‌کرد کمتر نسبت به ین ژاپن در کشورهای خارجی علاقه‌مندان بیشتری دارد که همین موضوع افزایش کمک‌های مالی را در پی خواهد داشت.

Coincheck که مرکز خدمات مبادله و ذخیره بیت کوین در ژاپن است ادعا کرده که فعلاً ۰.۵۷۴۹ بیت کوین که تقریباً معادل ۷۲۰ دلار است از طرف مردم اهداشده و اگرچه این رقم اندکی است اما به شهرداری این شهر ژاپنی کمک می‌کند تا مقداری از هزینه‌هایش بکاهد.

رویکردی جدید به نیکوکاری

ژاپن که در اوایل همین ماه پذیرش بیت کوین را آغاز کرده، چشم‌انداز وسیعی برای این طرح در نظر گرفته که یکی از مزایای آن برطرف کردن سختی‌های پیرامون اهدای کمک مالی و خیرخواهانه است. یکی از مسئولین شورای شهر هیروساکی بیان کرده که قابلیت‌های زنجیره بلوک ازجمله پرداخت سریع، کارمزدهای کمتر و شفافیت و امنیت تراکنش‌ها باعث شده افراد رغبت بیشتری به اهدای کمک مالی داشته باشند.

اگرچه بیت کوین در طول تاریخ نه‌چندان طولانی خود در موارد بسیاری به‌عنوان ابزاری برای اهدا کمک مالی مورداستفاده قرارگرفته و برای مثال صلیب سرخ آمریکا و کمپین کودکان را نجات دهید از نمونه‌های موفق آن هستند اما همچنان خیلی از دولت‌ها آن را به رسمیت نمی‌شناسند و برای هیچ‌گونه فعالیتی از آن استفاده نمی‌کنند. اما کارشناسان بعد از تحلیل رفتار شورای شهر و شهرداری ژاپن در پذیرش بیت کوین به این نکته پی برده‌اند که ضریب پذیرش بیت کوین در میان مردم عادی ژاپن به طرزی افزایش‌یافته است که حتی مسئولین این کشور برای تقویت ظرفیت توریستی مجاب به استفاده از آن شده‌اند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Read more:
شارژ خودروهای برقی از طریق فناوری زنجیره‌بلوک
اتصال ایستگاه‌های شارژ خودروهای برقی در کالیفرنیا از طریق فناوری زنجیره‌بلوک

فناوری زنجیره‌بلوک این روزها به‌شدت موردتوجه قرارگرفته و هرروز کاربرد جدیدی برای استفاده از آن معرفی می‌شود. امروز کشاورزان، تاجران،...

Close