صفحه اول اخبار ضریب خطای قراردادهای هوشمند اتریوم کمتر می‌شود

ضریب خطای قراردادهای هوشمند اتریوم کمتر می‌شود

۰
0
ضریب خطای قراردادهای هوشمند اتریوم کمتر می‌شود

اگرچه فناوری بلاک چین به امنیت و شفافیت شهره است اما یک خطای کوچک در قراردادهای هوشمند اتریوم می‌تواند موجب خسارت میلیارد دلاری شود. اما شرکت فوجیستو راهکاری برای این معضل اندیشیده است.

تیم فوجیتسو با آگاهی از این نقص کوچک اما مهم درصدد توسعه راهکاری است که می‌تواند قراردادهای هوشمند را 100 درصد قابل اعتماد کند.
این شرکت ژاپنی که سال گذشته هم از ایجاد یک پلتفرم بلاک چینی بر پایه Hyperledger Fabric برای بانک ها خبر داد، این بار بر روی ساخت یک فناوری تشخیص ریسک در قراردادهای هوشمند متمرکزشده است.

بدون ریسک قرارداد هوشمند ببندید

این فناوری از الگوریتمی‌بهره می‌برد که به سرعت تراکنش های شبهه آمیز (ریسکی) بر روی شبکه بلاک چین اتریوم را تشخیص می‌دهد.
بر اساس مدارکی که فوجیتسو ارائه داده این الگوریتم توانایی تشخیص شش نوع از ریسک های آمیخته با قراردادهای هوشمند را دارد که این ریسک ها معمولاً در بررسی های متصدیان انسانی دیده نمی‌شوند. راهکار فوجیتسو همچنین قادر است ریسک هایی که بر روی سورس کد نیز وجود دارند را شناسایی نماید.
مدیران اعتقاددارند با توسعه این راهکار علاوه بر کمک به ترویج بیشتر استفاده از قراردادهای هوشمند در کسب وکارهای مختلف، از هدر رفتن سرمایه های سازمانی نیز جلوگیری نمایند.

این مطلب را از دست ندهید:  تلگرام به دنبال راه‌اندازی پلتفرم بلاک چین و رمز ارز داخلی

اما چگونه فوجیتسو قراردادهای هوشمند را امن می‌کند؟

کد نویسی اشتباه سالانه باعث اتلاف میلیون ها دلار سرمایه شده است اما راهکار فوجیستو می‌تواند پایانی بر این وضعیت و شروعی بر اعتماد بیشتر شرکت ها و سازمان ها به قراردادهای هوشمند باشد.
یکی از مهم ترین کارهایی که از طریق این راهکار می‌تواند انجام بگیرد جلوگیری از دسترسی افراد متفرقه به کد هسته قراردادهای هوشمند است که می‌تواند تا حد زیادی از دست کاری و اجرای کدهای مخرب جلوگیری کند.
تیم سازنده این الگوریتم همچنین بر این باورند که راهکار آن ها دقیقاً همان قسمت محتمل به ریسک در کد سورس را تعیین می‌کند و سایر قسمت ها را تغییر نمی‌دهد.
فوجیستو در نظر دارد باقدرت بیشتری بر روی امنیت شبکه های بلاک چینی کار کند و اگر راهکار فعلی اش برای مقابله با خطای 0/36 درصدی قراردادهای هوشمند اتریوم موفق شود، بدون تردید می‌تواند یکی از رهبران بازار در این حیطه باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…