صفحه اول اخبار فناوری بلاک چین به تدریج در ادارات دولتی آمریکا پذیرفته می‌شود

فناوری بلاک چین به تدریج در ادارات دولتی آمریکا پذیرفته می‌شود

۰
0
فناوری بلاک چین به تدریج در ادارات دولتی آمریکا پذیرفته می‌شود

خبر حاکی از این است که شرکت های توسعه بلاک چین (blockchain) بیت کوین و تأمین کنندگان زیرساخت برای استخراج این رمزارز توسط ادارات دولتی آمریکا از جمله وزارت امنیت ملی مورد پشتیبانی مالی قرار گرفته اند.

حوزه هایی مثل ثبت اسناد، حفاظت از هویت و ایجاد دفترکل برای انبارهای داده ازجمله بخش هایی هستند که توسط این شرکت های پشتیبانی شده توسعه پیداکرده اند.

همین تلاش ها توانسته ادارات دولتی آمریکا را مجاب کند که فناوری بلاک چین قابلیت های زیادی دارد.

ایجاد فضایی برای رشد فناوری بلاک چین

علاوه بر وزارت امنیت داخلی، اداره خدمات عمومی‌ایالات متحده نیز به طور فعالانه از توسعه فناوری بلاک چیندر حیطه خودکارسازی فرایندها و عملیات مختلف حمایت می‌کند.

این سازمان امیدوار است که با استفاده از امکان قراردادهای هوشمند بتواند میزان حضور نیروی انسانی را در این فرایندها کاهش دهد.

اما محبوبیت گسترده بلاک چینصرفاً شامل آمریکای شمالی نمی‌شود.

خیلی از کشورها در آسیا و مخصوصاً آمریکای جنوبی نیز با پی بردن به اهمیت این فناوری، از آن در خودکار سازی فرایندهای سنتی ثبت املاک بهره برده اند.

همین موضوع باعث شده تا درجایی مثل برزیل خریداران، مشاوران و فروشندگان املاک با تکیه بر اصل شفافیت موجود در ساختار بلاک چینبتوانند تعامل بهتری با یکدیگر داشته باشند.

جاستین هرمان که مدیریت دفتر شهروندان هزاره جدید این اداره دولتی را در دست دارد در کنفرانسی اعلام کرده است:

این سازمان با فراهم آوردن محیط غنی از جوامع بلاک چینی برای توسعه دهندگان، سرمایه گذاران، شرکت ها و سایر علاقه مندان در جستجوی آزمایش کاربردهای متفاوت فناوری بلاک چیندر قالب سناریو و پلتفرم های فعلی است.

این مطلب را از دست ندهید:  یک پلتفرم سرمایه‌گذاری جمعی با استفاده از اتریوم و بیت کوین ساخته می شود

اگرچه هیچ کس نمی‌داند که اداره خدمات عمومی‌آمریکا تا چه حد دررسیدن به این هدف موفق است اما نکته مهم تر این است که فعالیت های حمایتی این سازمان به توسعه و پیشرفت بیشتر فناوری بلاک چینکمک می‌کند.

پژوهشگران اداره خدمات عمومی‌آمریکا که در زمینه های متفاوتی از بلاک چینپژوهش می‌کنند اکنون به نتایج جالبی دست پیداکرده اند.

آن ها معتقدند که دریافت بورسیه های دولتی و تراکنش های مربوط علاوه بر صدور گذرنامه و تأییدهای لازم برای آن می‌تواند با استفاده از این فناوری تسهیل شود.

البته در کنفرانسی سرپرست مرکز پژوهشی ارز اعلام کرد که اگر نوع کسب وکار یک سازمان به شکلی نباشد که نیازمند به اجماع بر روی جمع آوری، اشتراک گذاری و اشاعه داده ها توسط گروه کثیری از مردم نباشد، این سازمان نیازی به استفاده از فناوری بلاک چینندارد.

بنابراین با توجه به اینکه فناوری بلاک چین هنوز در مراحل ابتدایی است و از طرفی از فقدان منابع مالی نیز رنج می‌برد نمایندگان اداره خدمات عمومی‌آمریکا اعلام کرده اند که هنوز برای تأیید و حمایت نهایی از این فناوری آماده نیستند.

به هرحال بااینکه ادارات دولتی اشتیاق زیادی به کاربردهای فناوری بلاک چین شان داده اند، اما همچنان تمایل دارند با برگزاری نشست ها، کنفرانس ها و اعطای کمک پژوهشی به استارتاپ های نوپا اطلاعات بیشتری از آن کسب کنند.

چالش اصلی بسیاری از این اداره ها و شرکت ها در حال حاضر عدم شناخت کافی از فناوری بلاک چینو زیرساخت های ضروری آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…