صفحه اول اخبار فناوری زنجیره‌بلوک چه امکان جدیدی در اختیار موسیقی هند قرار می‌دهد؟

فناوری زنجیره‌بلوک چه امکان جدیدی در اختیار موسیقی هند قرار می‌دهد؟

۰
0
فناوری زنجیره‌بلوک چه امکان جدیدی در اختیار موسیقی هند قرار می‌دهد؟

پلتفرم Aurovine که با استفاده از فناوری زنجیره بلوک ساخته شده با همکاری Audiocoin، Blockpool و شرکت هندی Appliconsultants راه اندازی شد و  می‌خواهد با به کارگیری این فناوری رشد صنعت موسیقی هند را بهبود ببخشد.

این پلتفرم درواقع سعی کرده تا ضمن اینکه دسترس پذیری به آثار موسیقی موردعلاقه را افزایش دهد، به هنرمندان تضمین دهد که حقوق آن ها به صورت شفاف پرداخت  می‌شود.

توسعه این پلتفرم در هند با همکاری شرکت انگلیسی Blockpool که خودش درزمینهٔ ارائه راهکارهای زنجیره بلوکی برای معاملات بین کسب وکارها فعال است.

 این شرکت همچنین در زمینه های امور مالی، برندسازی، ورزش و البته هنر و رسانه نیز فعال است.

اما سازمانی که در هند به عنوان متولی طرح استفاده از فناوری زنجیره بلوک در صنعت موسیقی است Appliconsultants نام دارد که توانسته ورود سایر شرکت ها به بازار هند را تسهیل کند. این سازمان هندی که به صورت تخصصی در حوزه گسترش کسب وکار در هند فعالیت  می‌کند، تجربه، تخصص و دانش فنی را در اختیار علاقه مندان سرمایه گذاری در این کشور  می‌گذارد.

استفاده Aurovine از فناوری زنجیره بلوک باعث شده تا هر بار که آهنگی گوش داده  می‌شود تمام افراد دخیل در تولید آن صاحب سود بشوند.

 این فرایند از طریق اشتراک گذاری فایل های موسیقی و استفاده از رمز Audiocoin انجام  می‌گیرد.

این رمزارز که صرفاً صنعت موسیقی را هدف گرفته باعث افزایش شفافیت و مسئولیت پذیری در این صنعت شده و درواقع یک معامله برد برد هم برای شنوندگان و هم سازندگان موسیقی است.

این مطلب را از دست ندهید:  نتیجه همکاری مشترک اتریوم با زی‌کش چیست؟

درواقع شنوندگان و حتی هواداران با انجام کارهای خیلی ساده مثل شنیدن، رتبه دادن و اشتراک گذاری آهنگ رمزارز  می‌گیرند و آهنگ سازان و خوانندگان و سایر تولیدکنندگان موسیقی نیز زمانی که آثارشان در محیط اینترنت به اشتراک گذاشته شود رمزارز به دست  می‌آورند.

امکانات زنجیره بلوک و رمزارز برای صنعت موسیقی

این رمزارز در صرافی های دیجیتال مثل Cryptopia و Bleutrade قابل معاوضه و تبادل است. البته با توجه به اینکه ارزش بازار آن همچنان زیر دو میلیون دلار است ن می‌توان آن را به این زودی ها در قلمرو ارزهای جایگزین مشاهده کرد علی رغم رشد مداو می‌که در هفته های اخیر تجربه کرده است.

اما سازندگان پلتفرم Aurovine بر این باورند که استفاده از فناوری زنجیره بلوک کمک مؤثری در صنعت موسیقی هند به حساب  می‌آید.

آن ها امکانات متعددی مثل کسب رمزارز و ذخیره آن در کیف پول الکترونیکی تلفن همراهشان، رأی دادن به هنرمندان موردعلاقه و … را به هواداران هندی معرفی کرده اند.

به علاوه سازندگان موسیقی و هنرمندان نیز  می‌توانند با استفاده از ویژگی قراردادهای هوشمند به جمع آوری کمک های مالی برای پروژه های خود بپردازند.

یکی از طراحان این پلتفرم که از استقبال گسترده بازار موسیقی انگلیس از این پلتفرم خوشنود است، عقیده دارد که فناوری زنجیره بلوک امکان نظارت بیشتر هنرمندان به زندگی حرفه ای خود را فراهم کرده و شنوندگان اجازه  می‌دهد تا بیش از بیش از اثر موردعلاقه خود لذت ببرند. او فکر  می‌کند هندی ها نیز پاسخ مثبتی به این رویکرد جدید  می‌دهند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…