فناوری زنجیره‌بلوک چه امکان جدیدی در اختیار موسیقی هند قرار می‌دهد؟

  • توسط IrBlockchain
  • ۱ سال قبل
  • ۰
چگونه زنجیره بلوک به دوستداران و سازندگان موسیقی کمک می کند

پلتفرم Aurovine که با استفاده از فناوری زنجیره‌بلوک ساخته‌شده با همکاری Audiocoin، Blockpool و شرکت هندی Appliconsultants راه‌اندازی شد و می‌خواهد با به‌کارگیری این فناوری رشد صنعت موسیقی هند را بهبود ببخشد.

این پلتفرم درواقع سعی کرده تا ضمن اینکه دسترس‌پذیری به آثار موسیقی موردعلاقه را افزایش دهد، به هنرمندان تضمین دهد که حقوق آن‌ها به‌صورت شفاف پرداخت می‌شود.

توسعه این پلتفرم در هند با همکاری شرکت انگلیسی Blockpool که خودش درزمینهٔ ارائه راهکارهای زنجیره‌بلوکی برای معاملات بین کسب‌وکارها فعال است.

 این شرکت همچنین در زمینه‌های امور مالی، برندسازی، ورزش و البته هنر و رسانه نیز فعال است.

اما سازمانی که در هند به‌عنوان متولی طرح استفاده از فناوری زنجیره‌بلوک در صنعت موسیقی است Appliconsultants نام دارد که توانسته ورود سایر شرکت‌ها به بازار هند را تسهیل کند. این سازمان هندی که به‌صورت تخصصی در حوزه گسترش کسب‌وکار در هند فعالیت می‌کند، تجربه، تخصص و دانش فنی را در اختیار علاقه‌مندان سرمایه‌گذاری در این کشور می‌گذارد.

استفاده Aurovine از فناوری زنجیره‌بلوک باعث شده تا هر بار که آهنگی گوش‌داده می‌شود تمام افراد دخیل در تولید آن صاحب سود بشوند.

 این فرایند از طریق اشتراک‌گذاری فایل‌های موسیقی و استفاده از رمز Audiocoin انجام می‌گیرد.

این رمزارز که صرفاً صنعت موسیقی را هدف گرفته باعث افزایش شفافیت و مسئولیت‌پذیری در این صنعت شده و درواقع یک معامله برد برد هم برای شنوندگان و هم سازندگان موسیقی است.

تاثیر فناوری زنجیره بلوک در راحتی هنرمندان و هواداران موسیقیدرواقع شنوندگان و حتی هواداران با انجام کارهای خیلی ساده مثل شنیدن، رتبه دادن و اشتراک‌گذاری آهنگ رمزارز می‌گیرند و آهنگ‌سازان و خوانندگان و سایر تولیدکنندگان موسیقی نیز زمانی که آثارشان در محیط اینترنت به اشتراک گذاشته شود رمزارز به دست می‌آورند.

امکانات زنجیره بلوک و رمزارز برای صنعت موسیقی

این رمزارز در صرافی‌های دیجیتال مثل Cryptopia و Bleutrade قابل‌معاوضه و تبادل است. البته با توجه به اینکه ارزش بازار آن همچنان زیر دو میلیون دلار است نمی‌توان آن را به این زودی‌ها در قلمرو ارزهای جایگزین مشاهده کرد علی‌رغم رشد مداومی که در هفته‌های اخیر تجربه کرده است.

اما سازندگان پلتفرم Aurovine بر این باورند که استفاده از فناوری زنجیره‌بلوک کمک مؤثری در صنعت موسیقی هند به‌حساب می‌آید.

آن‌ها امکانات متعددی مثل کسب رمزارز و ذخیره آن در کیف پول الکترونیکی تلفن همراهشان، رأی دادن به هنرمندان موردعلاقه و … را به هواداران هندی معرفی کرده‌اند.

به‌علاوه سازندگان موسیقی و هنرمندان نیز می‌توانند با استفاده از ویژگی قراردادهای هوشمند به جمع‌آوری کمک‌های مالی برای پروژه‌های خود بپردازند.

یکی از طراحان این پلتفرم که از استقبال گسترده بازار موسیقی انگلیس از این پلتفرم خوشنود است، عقیده دارد که فناوری زنجیره‌بلوک امکان نظارت بیشتر هنرمندان به زندگی حرفه‌ای خود را فراهم کرده و شنوندگان اجازه می‌دهد تا بیش از بیش از اثر موردعلاقه خود لذت ببرند. او فکر می‌کند هندی‌ها نیز پاسخ مثبتی به این رویکرد جدید می‌دهند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Read more:
جنگ تعرفه‌ها ممکن است بر روی عملکرد شرکت ماینینگ بیت‌مین که در زمینه ماینینگ بیت‌کوین و رمزارزها فعال است اثر بگذارد
بختک جنگ تعرفه‌ها بر بالین بیت‌مین: آیا امپراطوری چینی به پایان نزدیک شده؟

تشدید جنگ تعرفه‌ها بین آمریکا و چین باعث می‌شود تا شرکت چینی بیت‌مین که در زمینه ماینینگ فعال است تحت‌فشار...

Close