صفحه اول اخبار فناوری بلاک چین از آزمایشات یک بانک خصوصی هندی سربلند بیرون آمد

فناوری بلاک چین از آزمایشات یک بانک خصوصی هندی سربلند بیرون آمد

۰
0
فناوری بلاک چین از آزمایشات یک بانک خصوصی هندی سربلند بیرون آمد

یکی از بزرگ ترین بانک های بخش خصوصی هندوستان اخیراً راهکاری برای تأمین منابع مالی بر پایه بلاک چین (Blockchain) را مورد آزمایش قرار داده که بر پایه حذف واسطه هاست.

این پروژه با همکاری موسسه دلوییت (Deloitte) که در سطح بین المللی خدمات مشاوره ای حسابرسی، مالیات، مدیریت بحران های مالی و … ارائه می‌دهد انجام شده و به علاوه از کمک هولدینگ چندملیتی مالی-بانکی JP Morgan که دفتر اصلی آن در آمریکا قرار دارد نیز برای دیجیتال سازی فرایندهای تأمین مالی استفاده شده است.

مدیر شرکت تعاونی و سرمایه گذاری بانک KotaK Mahindra که در یک اجلاس خبری شرکت کرده توضیح می‌دهد که هدف اصلی از اجرای این پروژه کاهش حجم وسیع استفاده از کاغذ در مراودات و مبادلات مالی است. او همچنین گفته است:

استفاده از خدمات جدید تأمین مالی بانک ما مشتریان را از قیدوبندهای موجود آزاد می‌کند و به آن ها امکان می‌دهد علاوه بر برخورداری از سود، به طور آنی فرایندها را مدیریت کنند.

این مطلب را از دست ندهید:  شرکت Bext360 یک پلتفرم زنجیره بلوکی برای مدیریت زنجیره تأمین در صنعت قهوه معرفی کرد

او در جای دیگری حوزه هایی از قبیل پرداخت های بین کشورها، حسابرسی و تأیید هویت مشتریان را در صنعت تأمین مالی مهم دانسته و این نوید را داده که خدمت جدید بانک هندی در این حوزه ها توانمندتر از گذشته خواهد بود.

خوشبختانه این تغییر در صنعت بانکداری هندوستان درزمانی اتفاق می‌افتد که تلاش های علمی‌و عملی خوبی برای پیاده سازی و استفاده از قابلیت های بلاک چین در این کشور مشاهده می‌شود. برای نمونه مؤسساتی مثل سازمان بورس اوراق بهادار هند، بانک های Yes و ICICI نیز در چند وقت اخیر پروژه های آزمایشی بلاک چین را اجرا کرده اند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…