صفحه اول اخبار بسته هوشمند جدیدترین ابتکار والمارت برای پیشرفت در صنعت فروش

بسته هوشمند جدیدترین ابتکار والمارت برای پیشرفت در صنعت فروش

۰
0
بسته هوشمند جدیدترین ابتکار والمارت برای پیشرفت در صنعت فروش

روز اول مارس 2018 میلادی شرکت والمارت پروانه ثبت اختراعی برای مدیریت زنجیره تامین کالاها بر بستر فناوری بلاک چین ثبت کرد.

این طرح که بسته هوشمند (Smart Packcage) نامیده شده با استفاده از امکانات فناوری بلاک چین محتوای هر بسته، شرایط محیطی، مناطق و سایر جزییات را کنترل می‌کند.

از این طرح والمارت می‌توان در خودروهای بدون راننده و پهپادها نیز استفاده کرد. بر اساس اطلاعات این پروانه ثبت اختراع، اطلاعات حساسی مثل کلید آدرس خصوصی فروشنده، کلید آدرس خصوصی مسئول حمل ونقل و کلید آدرس خصوصی خریدار در ساختار شبکه بلاک چین بسته هوشمند ذخیره می‌شوند.

والمارت در توضیح بیشتر برای ضرورت وجود چنین راهکاری به بحث امنیت بیشتر برای اقلامی‌که در قالب بسته بندی های مختلف ارسال می‌شوند اشاره می‌کند.

کارشناسان والمارت معتقدند سیستم های فعلی ره گیری کالاها دارای چنین قابلیتی نیستند، از همین جهت این شرکت اولین بار در آگوست 2017 بحث از طرح بسته هوشمند را پیش کشید.

اما این طرح اولین حرکت والمارت به سمت بهره گیری از فناوری بلاک چین نیست. این غول دنیای فروش قبلاً در همکاری با IBM و با استفاده از این فناوری سیستمی‌طراحی کرده که می‌تواند غذاهای فاسد شده یا تغییر شکل داده شده را شناسایی و از میان لیست محصولاتش حذف کند.

این مطلب را از دست ندهید:  یک بلاک چین اختصاصی برای صنعت کشاورزی

یکی از گزارش های دلوییت اما نشان می‌دهد که سه حوزه اصلی کاربرد فناوری بلاک چین برای ره گیری، ردگیری یا پیگیری محصولات و کالاها در جریان زنجیره تأمین در صنایع غذایی، دامداری مبتنی بر تأمین مالی جمعی و ثبت اسناد زمین های زراعی است و اگرچه والمارت اکنون در حوزه صنایع غذایی فعال است اما اصلاً بعید نیست که به زودی در دو حوزه دیگر هم وارد شود تا مدیریت کالاها را از همان مرحله تولید تا فروش در شعبه های والمارت با کمک فناوری بلاک چین مدیریت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…