صفحه اول زنجیره بلوک لذت فریلنسری را باید با فناوری زنجیره‌بلوک حس کنید

لذت فریلنسری را باید با فناوری زنجیره‌بلوک حس کنید

۰
0
لذت فریلنسری را باید با فناوری زنجیره‌بلوک حس کنید

هرروز کاربردهای جدیدی برای فناوری زنجیره بلوک مطرح می‌شود که باعث افزایش محبوبیت آن شده است.
صنعت فریلنسری یا آزادکاری هم ازجمله صنایعی است که این فناوری برای آن کاربردهای جدیدی را مطرح کرده است.

با کاهش فرصت های شغلی و افزایش رقابت در بازار کار سنتی، خیلی از افراد این روزها به فریلنسری روی آورده اند.

تعداد فریلنسرها در ایالات متحده آمریکا 53 میلیون برآورد شده است که به تنهایی 34 درصد از نیروی کار این کشور را شکل می‌دهند.

محیط کاری متنوع، ساعات کاری انعطاف پذیر و امکان کار در خانه از جمله مزایای اصلی فریلنسری هستند. علاوه بر این فریلنسرها می‌توانند به عنوان شغل دوم روی درآمد آن حساب کنند هرچند در برخی از کشورهای درحال توسعه درآمد فریلنسری حتی بیشتر از درآمد شغل های سنتی است.

اما دنیای فریلنسرها هم مشکلات خودش را دارد. مخصوصاً زمانی که پای وب سایت های فریلنسری به میان کشیده می‌شود فریلنسرها شاهد مسائلی مثل کارمزدهای بالا، درآمدهای کاهش یافته و رقابت شدید هستند.

برخی معتقدند فناوری زنجیره بلوک با ویژگی هایی مثل شفافیت، امنیت و تراکنش های سریع و کم هزینه می‌تواند مشکلات صنعت فریلنسری را حل کند.

این مطلب را از دست ندهید:  عملکرد جامعه دانشگاهی در قبال علاقه‌ دانشجویان به فناوری بلاک چین چیست؟

هرروز بر تعداد فریلنسرهایی (آزادکارها) که تمایل دارند دستمزدشان را به شکل رمز ارز بگیرند افزوده می‌شود و دلیل آن سرعت بالای تراکنش ها و سود بالای سرمایه گذاری در این رمز ارزها است.

از دیگر مشکلات فریلنسرها در این سایت ها نقد و بررسی های غیرواقعی است که باعث کاهش یا افزایش اعتبار کاذب فریلنسرها می‌شود.

قراردادهای هوشمند که مبتنی بر اتریوم هستند اما می‌توانند با این مشکل مقابله کنند چون از نقد و بررسی ها به شکل قرارداد هوشمند مراقبت می‌کنند تا امکان تغییر و دستکاری آن وجود نداشته باشد.

به هرحال صنعت فریلنسری و فناوری زنجیره بلوک می‌توانند از نقاط قوت یکدیگر استفاده کنند تا رشد متقابل آن ها ادامه پیدا کند.

به عبارت دیگر با افزایش استارتآپ های زنجیره بلوکی نیازهای جدیدی در فضای کار آن ها به وجود می‌آید و فریلنسرهای حرفه ای احتمالاً بهترین گزینه برای رفع این نیازها هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

ردیابی واردات نفت با استفاده از فناوری بلاک چین در آمریکا

سازمان گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده آمریکا، در نظر دارد تا با استفاده از فناوری بلاک چین…