صفحه اول اخبار نوآوری در صنعت موسیقی: آهنگ‌سازی با ریتم بلاک‌چین در استودیوی اتریوم

نوآوری در صنعت موسیقی: آهنگ‌سازی با ریتم بلاک‌چین در استودیوی اتریوم

۰
0
نوآوری در صنعت موسیقی: آهنگ‌سازی با ریتم بلاک‌چین در استودیوی اتریوم

بعضی از هنرمندان صنعت موسیقی با توجه به امکانات فناوری بلاک چین (Blockchain)، در نظر دارند برای مدیریت بهتر آلبوم ها و کنسرت ها از آن استفاده کنند.

درحالی که مؤسسات مالی جهان با هیاهوی زیاد تمایل به استفاده از فناوری بلاک چین را نشان می‌دهند، جای تعجب نیست که خالقان دارایی های فکری و معنوی هم به استفاده از این فناوری روی بیاورند.
هنرمندان عرصه موسیقی با استفاده از ساختار بلاک چین (بلاک چین) و قراردادهای هوشمند می‌توانند به شکل مستقل آثار خودشان را توزیع کنند و پرداخت های مالی را دریافت کنند.
از زمان ظهور فایل های فشرده (mp3) موسیقی تا معرفی دستگاه های آی پاد نانو و شافل (Shuffle)، تحولات بزرگی در صنعت موسیقی و پلتفرم های پخش و انتشار آن روی داده است.
اکنون آهنگ سازان به فناوری بلاک چین هم به چشم یک تحول فکر می‌کنند که نه تنها به سود مصرف کنندگان است بلکه باعث بهبود کیفیت شغلی آن ها هم می‌شود.
اگر این تمایل توسط گروه بزرگ تری از هنرمندان صنعت موسیقی موردقبول قرار گیرد، استودیوهای ضبط و بازاریابی موسیقی هم باید با ساختارشکنی برای پذیرش فناوری بلاک چین آماده شوند.

این مطلب را از دست ندهید:  سقوط حجم تراکنش‌های اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز

مثلاً یک استودیوی آلمانی که این شرایط را پذیرفته قرار است با استفاده از بلاک چین اتریوم بلیت فروشی برای یک برنامه موسیقی در روسیه را مدیریت کند.
هنرمندانی ازجمله ایموجن هیپ و بجورک (خواننده ایسلندی) هم اخیراً از فناوری بلاک چین و رمزارزها برای ارائه آثارشان استفاده کرده اند.
تلاش برای استفاده از امکانات بلاک چین تنها محدود به آهنگ سازان و خوانندگان نیست بلکه استارتآپ ها ازجمله اسپوتیفای نیز باهدف حفظ حقوق مالکیت فکری و معنوی هنرمندان به لزوم استفاده از این فناوری پی برده اند.
علاوه بر اسپوتیفای شرکت انگلیسی Blockpool هم پلتفرم Aurovine را توسعه داده که هدفش افزایش دسترس پذیری به آثار موسیقی موردعلاقه در هند و تضمین حفظ حقوق مادی و معنوی تولیدکنندگان این آثار در هند است.
متخصصان فناوری بلاک چین در بررسی مزایای این فناوری برای صنعت موسیقی عقیده دارند که این فناوری امکان نظارت بیشتر هنرمندان به زندگی حرفه ای خود را فراهم کرده و به شنوندگان اجازه می‌دهد تا بیش از پیش از اثر موردعلاقه خود لذت ببرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…