صفحه اول اخبار ساختار بلاک چین برای اثبات وجود بیمه به کار گرفته می‌شود

ساختار بلاک چین برای اثبات وجود بیمه به کار گرفته می‌شود

۰
0
ساختار بلاک چین برای اثبات وجود بیمه به کار گرفته می‌شود

یک کارگزاری بین المللی بیمه با نام Marsh به تازگی از اولین راهکار بیمه ای مبتنی بر بلاک چین با پروتکل اثبات وجود بیمه رونمایی کرد.

کارگزاری Marsh با این راهکار بلاک چینی در جستجوی ایجاد تحول در فرایند صدور بیمه نامه و تبدیل آن از یک امر پیچیده به آسان است.

به کارگیری این راهکار به مشتریان اجازه می‌دهد تا به اطمینان خاطر بیشتری به امورات تجاری خودشان مثل استخدام پیمانکار بپردازند و ضمن اینکه ریسک ها را کاهش می‌دهند، از پوشش بیمه ای مطمئن شوند.

در مسیر تکامل این پروژه شرکت هایی مثل IBM، ACORD و ISN هم همکاری داشته اند. ACORD یک نهاد تدوین استاندارد برای خدمات مالی-بیمه ای است و ISN در تأمین خدمات پیمانکاری فعال است.

شرکت IBM هم همان طور که انتظار می‌رود با در اختیار گذاشتن ظرفیت Fabric به توسعه این راهکار بلاک چینی کمک می‌کند.

ساستری دورواسولا به عنوان تحلیل گر ارشد در این کارگزاری نسبت به این راهکار و الگوریتم اثبات وجود بیمه خوش بین است و دراین باره می‌ گوید:

استفاده از فناوری بلاک چین در حوزه بیمه ضمن ارائه خدمات بهتر به جامعه کاربران،  باعث شکل گیری فرصت های جدید در زنجیره ارزش آن می‌شود.

وی همچنین اثبات وجود بیمه را از نیازهای اولیه هر صنعتی می‌داند و بر این باور است که ساختار بلاک چین به عنوان شبکه ای از شبکه ها تایید این اثبات در مقیاس وسیع را راحت تر می‌کند.

این مطلب را از دست ندهید:  کاهش فقر در جهان با کاربرد فناوری زنجیره بلوک و رمز ارز ها

شرکت ISN به عنوان تأمین کننده خدمات پیمانکاری اولین مشتری این محصول بلاک چین است و برت پارکر، مدیر این شرکت معتقد است:

این صنعت برای سال های طولانی به بیمه نامه های کاغذی متکی بوده است که توسط مأموران بیمه صادرشده اما با دیجیتال سازی فرایند ها، ما می‌توانیم در زمان مشتریان صرفه جویی کنیم تا بر روی سایر مسائل مهم تر تمرکز داشته باشیم.

در حال حاضر این ابتکار بلاک چینی در نسخه آزمایشی قرار دارد و انتظار می‌رود در ماه های آتی از شرایط آزمایشگاهی بیرون بیاید.

البته استارتآپ استرآتمن هم سال گذشته از اتمام یک مدل مفهومی‌آزمایشی برای صنعت بیمه با همکاری 14 موسسه خبر داد که با پشتیبانی موسسه دلوییت انجام شده و هدفش حفظ جریان همیشگی اطلاعات بین موسسات بیمه گذار و محافظت از داده های مشتریان است.

از دیگر بازیگران فعال در توسعه پلتفرم های بلاک چین برای این صنعت می‌توان به شرکت حمل ونقل دریایی مرسک، مایکروسافت و موسسه EY اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…