صفحه اول اخبار شرکت Bext360 یک پلتفرم زنجیره بلوکی برای مدیریت زنجیره تأمین در صنعت قهوه معرفی کرد

شرکت Bext360 یک پلتفرم زنجیره بلوکی برای مدیریت زنجیره تأمین در صنعت قهوه معرفی کرد

۰
0
شرکت Bext360 یک پلتفرم زنجیره بلوکی برای مدیریت زنجیره تأمین در صنعت قهوه معرفی کرد

شرکت فناوری بکست360 که در کلرادوی آمریکا واقع شده از ایجاد اولین راهکار بلاک چینی اش با موضوع زنجیره تأمین داده خبر داده است.

این پلتفرم bextmachine نامیده شده و به طور اختصاصی برای صنعت تولید و مصرف قهوه طراحی شده است.

این ایده که اولین بار در یک دورهمی‌موسسه فناوری ماساچوست (MIT) معرفی شد نشان می‌دهد که این شرکت در جستجوی تسهیل فرایندهای مدیریت زنجیره تأمین در صنعت قهوه است.

کارشناسان این شرکت بر این باورند که با توجه تقاضای روزافزون برای نوشیدنی ها، وجود ویژگی هایی مثل شفافیت و مسئولیت پذیری در صنعت قهوه بسیار مهم است. با تاکید بر همین مهم این شرکت نوپا توانسته بیشتر از یک میلیون دلار سرمایه جذب کند.

مدیر عامل این شرکت در مصاحبه ای که با وی انجام شده می‌گوید:

اگرچه تحقیقات جدید بر پایه سوابق پزشکی بیماران نشان دهنده ارتباط قوی بین مصرف قهوه و افزایش سلامتی است، اکثر مصرف کنندگان نمی‌دانند قهوه ای که می‌نوشند که از کجا آمده و چه تاثیری بر روی محیط زیست جهان داشته است.

استقبال بازیگران صنعت قهوه از تجارت منصفانه با استفاده از زنجیره تامین

ارزیابی های این سازمان نشان می‌دهد که مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تمایل بیشتری به معاملات منصفانه و تجارت قانون مند پیدا کرده اند.

این روند افزایشی ضرورت تأیید گواهی نامه های تجاری منصفانه را به یک اولویت تبدیل کرده است.

این شرکت که باید با رقیب بزرگی مثل آمازون هم رقابت کند، با ترکیب فنون یادگیری ماشین، هوش مصنوعی و فناوری بلاک چین قصد دارد خدمات زنجیره تأمین را به صورت کاملاً شفاف ارائه دهد.

این مطلب را از دست ندهید:  آیا وزارت امنیت ملی آمریکا از فناوری بلاک چین حمایت مالی می کند؟

این سیستم که با تولید قهوه در مزرعه توسط کشاورزان آغاز می‌شود، با پرداخت پول در بستر بلاک چین به فروشندگان ادامه پیدا می‌کند. سپس این مسیر تا هنگام رسیدن محصول به دست مصرف کننده نهایی ادامه پیدا می‌کند و در طول این مسیر تمام اطلاعات مرتبط نیز ثبت می‌شوند.

علاوه بر این ها مدیر عامل این شرکت امکان جدیدی را هم در اختیار کشاورزان قرار داده است:

کشاورزان قهوه به یک برنامه موبایل دسترسی خواهند داشت که به آن ها اجازه می‌دهد تا نتایج نهایی زنجیره تأمین را مشاهده کنند و به علاوه با استفاده از پلتفرم بلاک چینی استلار نیز می‌توانند از ویژگی هایی مثل پرداخت های آنی و رهگیری دائمی‌بهره مند شوند.

پلتفرم Bextmachine به همه بازیگران صنعت قهوه اجازه می‌دهد تا به این اطلاعات ذخیره شده در بلاک چین دسترسی داشته باشند. این امکان با ایجاد یک زنجیره تأمین کارآمد باعث افزایش باروری و رشد این صنعت و تأمین مزایا برای تمام طرفین است.

برای تست این خدمت جدید با صاحبان صنعت قهوه، تعاونی های تولید قهوه، فروشگاه ها و تأمین کنندگان قهوه همکاری مشترک صورت خواهد گرفت.

شاید در حال حاضر خدمات این شرکت کمکی به استقلال کشورها در زمینه تولید قهوه نکند اما به ترویج مفهوم “تجارت منصفانه” کمک خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…