شرکت Bext360 یک پلتفرم زنجیره بلوکی برای مدیریت زنجیره تأمین در صنعت قهوه معرفی کرد

  • توسط IrBlockchain
  • ۱ سال قبل
  • ۰
معرفی یک پلتفرم بلاکچین برای مدیریت زنجیره تامین قهوه

شرکت فناوری بکست۳۶۰ که در کلرادوی آمریکا واقع شده از ایجاد اولین راهکار زنجیره بلوکی‌اش با موضوع زنجیره تأمین داده خبر داده است.

این پلتفرم bextmachine نامیده شده و به طور اختصاصی برای صنعت تولید و مصرف قهوه طراحی شده است.

این ایده که اولین بار در یک دورهمی موسسه فناوری ماساچوست (MIT) معرفی شد نشان می‌دهد که این شرکت در جستجوی تسهیل فرایندهای مدیریت زنجیره تأمین در صنعت قهوه است.

کارشناسان این شرکت بر این باورند که با توجه تقاضای روزافزون برای نوشیدنی‌ها، وجود ویژگی‌هایی مثل شفافیت و مسئولیت پذیری در صنعت قهوه بسیار مهم است. با تاکید بر همین مهم این شرکت نوپا توانسته بیشتر از یک میلیون دلار سرمایه جذب کند.

مدیر عامل این شرکت در مصاحبه ای که با وی انجام شده می‌گوید:

اگرچه تحقیقات جدید بر پایه سوابق پزشکی بیماران نشان دهنده ارتباط قوی بین مصرف قهوه و افزایش سلامتی است، اکثر مصرف کنندگان نمی‌دانند قهوه ای که می‌نوشند که از کجا آمده و چه تاثیری بر روی محیط زیست جهان داشته است.

استقبال بازیگران صنعت قهوه از تجارت منصفانه با استفاده از زنجیره تامین

ارزیابی‌های این سازمان نشان می‌دهد که مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تمایل بیشتری به معاملات منصفانه و تجارت قانون‌مند پیدا کرده‌اند.

این روند افزایشی ضرورت تأیید گواهی نامه‌های تجاری منصفانه را به یک اولویت تبدیل کرده است.

قهوه که در زنجیره تامین با زنجیره بلوک مدیریت می شود

این شرکت که باید با رقیب بزرگی مثل آمازون هم رقابت کند، با ترکیب فنون یادگیری ماشین، هوش مصنوعی و فناوری زنجیره‌بلوک قصد دارد خدمات زنجیره تأمین را به صورت کاملاً شفاف ارائه دهد.

این سیستم که با تولید قهوه در مزرعه توسط کشاورزان آغاز می‌شود، با پرداخت پول در بستر زنجیره‌بلوک به فروشندگان ادامه پیدا می‌کند. سپس این مسیر تا هنگام رسیدن محصول به دست مصرف کننده نهایی ادامه پیدا می‌کند و در طول این مسیر تمام اطلاعات مرتبط نیز ثبت می‌شوند.

علاوه بر این‌ها مدیر عامل این شرکت امکان جدیدی را هم در اختیار کشاورزان قرار داده است:

کشاورزان قهوه به یک برنامه موبایل دسترسی خواهند داشت که به آن‌ها اجازه می‌دهد تا نتایج نهایی زنجیره تأمین را مشاهده کنند و به علاوه با استفاده از پلتفرم زنجیره‌بلوکی استلار نیز می‌توانند از ویژگی‌هایی مثل پرداخت‌های آنی و رهگیری دائمی بهره مند شوند.

پلتفرم Bextmachine به همه بازیگران صنعت قهوه اجازه می‌دهد تا به این اطلاعات ذخیره شده در زنجیره بلوک دسترسی داشته باشند. این امکان با ایجاد یک زنجیره تأمین کارآمد باعث افزایش باروری و رشد این صنعت و تأمین مزایا برای تمام طرفین است.

برای تست این خدمت جدید با صاحبان صنعت قهوه، تعاونی‌های تولید قهوه، فروشگاه‌ها و تأمین کنندگان قهوه همکاری مشترک صورت خواهد گرفت.

شاید در حال حاضر خدمات این شرکت کمکی به استقلال کشورها در زمینه تولید قهوه نکند اما به ترویج مفهوم “تجارت منصفانه” کمک خواهد کرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Read more:
برنامه‌های وفاداری مشتریان با استفاده از فناوری زنجیره‌بلوک
چرا شرکت‌ها باید از برنامه‌های وفاداری مبتنی بر زنجیره‌بلوک استفاده کنند؟

برای جذب مشتریان جدید و حفظ مشتریان قبلی تقریباً هر کسب‌وکاری به نحوی از برنامه‌های وفاداری مشتریان استفاده می‌کند. برنامه‌های...

Close