سیاست و خط مشی

دستورالعمل‌های زیر بی طرفی نظرات را در مقالات کنترل می‌نمایند. مقصود آی‌آر بلاک‌چین تشویق مباحثه‌های هوشمندانه هست به‌نحوی‌که بخش نظرات برای همهٔ مشارکت‌کنندگان مفید و جذاب باشد.

دستورالعمل‌ها

هرگونه نظرات توهین‌آمیز مبنی بر توهین به سابقه، نژاد، مذهب، جنسیت یا گرایش‌های جنسی تحمل نخواهد شد.

ما با نظراتی که می‌توانند به‌عنوان تهدیدات شدید تعبیر گردند مدارا نمی‌کنیم.

ما طلب نمودن پول یا انعام را اجازه نمی‌دهیم، برای مثال درج نمودن آدرس‌ کیف پول ارزهای دیجیتال در نظرات.

حملات شخصی، انتقام‌جویانه نسبت به چهره‌های عمومی، نویسندگان یا سایر کاربران تحمل نخواهد شد. اشخاص نباید نسبت به ارسال نظارت به دلیل ترس از توهین بدون فکر از جانب دیگران واهمه‌ای داشته باشند.

انتقادات و پیشنهاد‌ها سازنده مورد استقبال قرار می‌گیرد اما تاکتیک‌های اسمیر[۱] و لجن‌مال نمودن[۲] شخصیت افراد موردپذیرش نیست. سایر گونه‌های القای شبهه در مورد آی‌آر بلاک‌چین و کسانی که در این پلتفرم مشغول هستند قابل‌تحمل نیست.

هیچ‌کسی نمی‌خواهد یک جنگ لفظی[۳] را که در مورد ارز رمزپایه‌ای که شما به آن علاقه‌مند یا متنفر هستید مطالعه نماید. ما ممکن است درصورتی‌که این موضوع نتیجه‌ای در بر نداشته باشد به آن خاتمه دهیم.

هرزنامه‌ها[۴] و سایر نظرات تجاری (به‌منظور تبلیغ برای دادوستد) مورد مدارا قرار نخواهد گرفت. این امر باعث می‌شود تا شمارا در صورت تکرار این تخطی به لیست سیاه بیفزاییم. تمامی نظرات به همراه لینک‌های آن کنترل می‌شوند، بنابراین لطفاً در مقابل کنترل کنندگان (ناظران محتوا) صبور باشید.

نظراتی که به مقاله مرتبط می‌باشند احتمال بیشتری دارد تا پذیرفته شوند.

لطفاً مطمئن شوید که نام کاربری و یا ایمیل شما توهین‌آمیز یا بیش‌ازحد تبلیغاتی نیست. این نظرات به‌احتمال‌زیاد قبل از اینکه موردقبول واقع شود وارد صف کنترل می‌شوند.

از نشانی‌های وب (URL) به‌عنوان نام کاربری خود استفاده نکنید. نظرات شما حذف خواهد شد.

یک نظر مشابه را در هر موضوعی کپی/ پیست (copy/paste) نکنید.

لینک‌ها را بدون هیچ توضیحی به آنچه که ارسال می‌نمایید الصاق نکنید.

در برابر ترول نمودن[۵] دائمی دیگران به‌منظور اینکه توجه دیگران به این بحث جلب شود اقدام مناسب در نظر گرفته خواهد شد.

نظرات تکراری حذف خواهند شد.

هر یک از مطالب یا نظرات به‌طور بالقوه افتراآمیز درزمینهٔ نقض کپی‌رایت (حق تکثیر) حذف خواهد شد.

نکات قابل توجه

در مورد آنچه می‌نویسید دقت نمایید: درصورتی‌که نتوانیم آن را متوجه شویم، آن را تأیید نخواهیم کرد.

سعی کنید با پختگی بنویسید، در مورد دیگران منصف باشید و از موضوع خارج نشوید تا نظرات شما خوانده شود.

درصورتی‌که مشکلی را در یک مقاله کشف نمودید، لطفاً با گروه ما تماس حاصل نمایید پس‌ازآن این موضوع ممکن است در اسرع وقت اصلاح شود.

علامت پیکان سربالا (رأی موافق↑) و سرپایین (رأی مخالف↓) به یک دلیل تعبیه‌شده‌اند؛ اینکه از آن‌ها استفاده نمایید.

مخصوصاً اظهارات خردمندانه و جذاب به‌احتمال‌زیاد به‌عنوان نظرات برجسته انتخاب خواهند شد.

ما یک سایت ایرانی هستیم، بنابراین ممکن است تعدیل نظرات در طول ساعات کاری ایران سریع‌تر صورت پذیرد. به همین دلیل در۲۴ ساعت شبانه‌روز و هفت روز هفته نمی‌توانیم نظرات را کنترل نماییم. بنابراین صبور باشید.

به خاطر داشته باشید که آی‌آر بلاک‌چین دارای طیف گسترده‌ای از نویسندگان هست و برخی از مقالات ارسال‌شده به‌جای اخبار، به‌عنوان بخش‌هایی از عقیده یا خصیصه‌ای می‌باشند.

لطفاً به یاد داشته باشید که دیدگاه‌ها و نظرات تعداد زیادی از نویسندگان نشان‌دهندهٔ تمامی دیدگاه‌های اینفو نیست.

هر نظری را که می‌پندارید غیرقابل‌قبول است به ما گزارش دهید (علامت‌گذاری نماید) یا از طریق contact@www.irblockchain.com به همراه هر مشکلی که در بخش نظرات کاربران کشف می‌نمایید به ما ایمیل کنید.

نظرات اسپم گونهٔ تکرارشونده و لینک‌های به محصولات یا ارزهای دیجیتال غیر جدید (altcoin) اثر زیان‌آوری بر روی هرگونه پوشش‌های بعدی خواهد داشت (منظور از پوشش این است که نظرات این کاربران پوشش داده نخواهد شد و درج نمی‌گردد).

[۱] Smear tactic یا smear campaign همان تلاش برای از بین بردن شهرت کسی هست.

[۲] mud-slinging

[۳] جنگ لفظی flame war، وقتی یک بحث online از حالت بحث خارج‌شده و به حملات شخصی تبدیل می‌شود، جنگ لفظی به وجود می‌آید.

[۴] Spam

[۵] ترول (Troll) یک اصطلاح اینترنتی است و به کسانی اطلاق می‌شود که در جوامع آنلاین مثل فروم‌ها یا بخش کامنت‌های یک سایت، پیام‌هایی بی‌ربط، ناراحت‌کننده و فتنه آمیز ارسال می‌کنند با این هدف اصلی که بقیه را وادار به عکس‌العمل‌های احساسی کنند و باعث بحث‌های بی‌ربط به موضوع اصلی شوند. این کلمه می‌تواند هم به شکل اسم برای فرد ارسال‌کننده بکار رود و هم به شکل فعل برای خود عمل (مثلاً ترول‌وری یا ترول کردن). مهم‌ترین کاربرد ترول، جلب نظر کردن در صفحه‌های وب است که خود ترول‌ها هم به‌خوبی این کار را بلدند و به‌محض منتشر شدن، نظر کاربران را جلب می‌کنند.