صفحه اول اخبار یک سوم بیت کوین های جهان در ۱۶۰۰ والت جا خوش کرده‌اند!

یک سوم بیت کوین های جهان در ۱۶۰۰ والت جا خوش کرده‌اند!

۰
0
یک سوم بیت کوین های جهان در 1600 والت جا خوش کرده‌اند!

مطالعه جدیدی از موسسه پژوهشی chainalysis که این روزها شهرتی به هم زده نشان می‌دهد ۱۶۰۰ والت، یک سوم از تمام بیت کوین های جهان را در اختیار دارند.

این چندان موضوع عجیبی در میان جامعه کاربران رمز ارز ها نیست. همه می‌دانند نهنگ هایی وجود دارند که با میزان دارایی وحشتناکی از بیت کوین می‌توانند بر روی قیمت این ارز دیجیتال تأثیر بگذارند.

حالا این موسسه پژوهشی کمی‌چاشنی آماری به این حقیقت اضافه کرده است از جمله اینکه ۱۶۰۰ والت موجود در جهان هر کدام دارای ۱۰۰۰ بیت کوین هستند و ۱۰۰ والت از بین این ۱۶۰۰، هر کدام دارای ۱۰۰۰۰ بیت کوین هستند.

اقتصاددان ارشد موسسه chainalysis درباره این آمار و ارقام می‌گوید:

تمرکز ثروت به معنی افزایش ریسک نوسان قیمت بیت کوین است. تصمیم های گروه کوچکی از افراد می‌تواند به قیمت زندگی گروه بسیار بزرگی از افراد تمام شود.

مثلاً اقدامات مدیر صرافی ورشکسته Mt. Gox برای فروش چند ده هزار بیت کوین باعث بروز روند کاهشی در بازار رمز ارز ها شد که در نهایت به خیلی از سرمایه داران خرد این بازار ضرر وارد کرد.

با این حال خیلی از نهنگ هایی که صاحب این ۱۶۰۰ والت هستند کنترلی بر روی آن ندارند. بر اساس این پژوهش، موجودی بیت کوین تعدادی از این کیف پول های الکترونیکی برای سال ها دست نخورده باقی مانده است.

این مطلب را از دست ندهید:  بازار کساد رمز ارز ها و مقاومت در برابر ریزش‌های دراماتیک

این ها والت هایی هستند که گم شده یا به هر شکل دسترسی به آن ها از بین رفته است. در همین رابطه تخمین زده می‌شود والت مربوط به ساتوشی ناکاموتو حاوی بیشتر از یک میلیون بیت کوین گمشده است.

این فقط مشکل بیت کوین نیست

پدیده تمرکز ثروت بسیار زیاد رمز ارز ی در تعداد محدودی والت فقط مختص به بیت کوین نیست.

مثلاً همین گزارش نشان می‌دهد بیش از نیمی‌از رمز ارز های EOS، در ۱۰ والت ذخیره شده است هر چند برخی از والت ها مربوط به صرافی ها هستند.

خیلی از منتقدان نسبت به نحوه عملکرد EOS برای کاهش این تمرکز ثروت شک دارند و با راه اندازی بلاک چین رسمی‌این رمز ارز  ممکن است تعداد این منتقدان افزایش هم پیدا کند.

لایت کوین هم البته نهنگ هایی دارد که با ۴۰۰ والت، بیشتر از ۵۰ درصد از حجم درگردش این رمز ارز  را در اختیار دارند.

به هر حال در پایان گزارش chainalysis آمده است که با رواج بیشتر ارزهای دیجیتال در صنایع مختلف داستان نهنگ ها به پایان می‌رسد با این حال تا آن روز این وظیفه استارتآپ های بلاک چینی و رمز ارز ی است که با تکنیک های مختلف از تجمع ثروت در تعداد اندکی والت جلوگیری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

حرکت نئو به سمت اکوسیستم توکن‌ها

مهندسان بلاک‌چین نئو به ذینفعان این شبکه بلاک‌چین امکان می‌دهند تا بتوانند از قابلیت‌های ا…