صفحه اول اخبار سناتورهای آمریکایی لایحه ای با هدف به رسمیت شناختن بازار بورس زنجیره بلوک ارائه کردند

سناتورهای آمریکایی لایحه ای با هدف به رسمیت شناختن بازار بورس زنجیره بلوک ارائه کردند

۰
0
سناتورهای آمریکایی لایحه ای با هدف به رسمیت شناختن بازار بورس زنجیره بلوک ارائه کردند

این لایحه که چند روز پیش ارائه شده توضیح می‌دهد که بلاک چین (Blockchain) باعث شفافیت بیشتر مراحل خلق و نگهداری از مدارک یک شرکت می‌شود به علاوه امکان ردیابی زمان و طرف معامله در قراردادهای یک شرکت را به آسانی فراهم می‌کند.

آن طور که در توضیح این لایحه آمده است:

تمام مدارک و سوابق یک شرکت که در طول فرایند روزمره کسب و کار تولید می‌شود و می‌تواند شامل دفترثبت، دفترهای حسابداری و … باشد، ممکن است در هر دستگاهی و با انواع فرمت های مختلف ذخیره شود اما ذخیره سازی توزیع یافته علاوه بر سایر ویژگی ها امکان تبدیل اسناد و مدارک به نسخه کاغذی در مدت زمان کوتاهی را نیز فراهم می‌کند.

این لایحه که در پی یک قانون اجباری توسط کانون وکلای شهر دِلاور آمریکا پیشنهاد داده شده از ماه مارس تاکنون در حال بررسی است. دِلاور که در طول دو سال گذشته به صراحت نشان داده که در جستجوی مسیری برای بهره گیری از امکانات بلاک چین (Blockchain) در حوزه ثبت اسناد است، با چند استارتآپ و متخصص حقوقی در حال همکاری است تا این مسیر را بیش از پیش توسعه دهد. مقامات رسمی‌این ایالت بر این باور هستند که کسب و کارهای مستقر در دلاور تا پایان امسال خودشان را با این مسیر جدید تطبیق خواهند داد.

این مطلب را از دست ندهید:  برنامه جدید سازمان ملل چیست و فناوری بلاک چین چه جایگاهی در آن دارد؟

انقلاب بلاک چینی در حوزه ثبت اسناد

یکی دیگر از مزایای این لایحه در صورت تصویب، رأی گیری نیابتی است که بنابرگفته یک قاضی آمریکایی می‌تواند به طرز چشمگیری شرایط سرمایه گذاران را بهبود ببخشد.

فرماندار دِلاور که به نوعی الهام بخش طراحی این لایحه بوده است سال گذشته از برنامه گسترده ای خبر داد که هدفش استفاده از بلاک چین در فرایند ثبت اسناد تجاری است. او درباره مزایای بیشمار کاربرد این فناوری در امور کسب و کار صحبت کرد و پیش بینی کرد که بلاک چین باعث افزاش فوق العاده کارایی و سرعت و افزایش تراکنش های تجاری خواهد بود.

اگرچه این لایحه در صورت تصویب از آگوست 2017 به شکل قانون درمی‌آید اما اگر متن لایحه تا قبل از ژوئن آماده نشده باشد اجرای آن به تأخیر خواهد افتاد. اما منابعی از دلاور خبر می‌دهند که این لایحه کامل شده و در تاریخ مناسب برای تصویب ارسال خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…