صفحه اول اخبار داده‌ها چه چیزی را درباره سقوط بزرگ قیمت بیت کوین نشان می‌دهد؟

داده‌ها چه چیزی را درباره سقوط بزرگ قیمت بیت کوین نشان می‌دهد؟

۰
0
داده‌ها چه چیزی را درباره سقوط بزرگ قیمت بیت کوین نشان می‌دهد؟

قیمت بیت کوین از دسامبر گذشته تاکنون حدوداً سه برابر کاهش داشته است و از 20000 هزار به 6000 دلار رسیده است. شرکت Chainalysis با انتشار یک گزارش تحلیلی سعی کرده دلایل این کاهش را بررسی کند.

Chainalysis یک تیم تحقیقاتی برجسته است که بر روی داده های مربوط به بیت کوین و بلاک چین کار می‌کنند.

یکی از افتخارات دانشمندان داده و تحلیل گران این تیم کشف مکان بیت کوین های گمشده در قضیه صرافی Mt Gox بوده است. آن ها این بار با انتشار گزارشی با عنوان “سقوط بزرگ قیمت بیت کوین: دلایل و چشم انداز آن” توجهشان را به این رمز ارز  معطوف کرده  و روند تغییرات آن را در سه ماه گذشته بررسی کرده اند.

بر اساس این گزارش، فروش فله ای بیت کوین به قیمت نازل، خودش به علت خبرهای مربوط به رگولاتوری این ارز دیجیتال بوده که باعث ایجاد تحرک در حجم مبادلات شده است. به علاوه فقدان تحلیل های بنیادین هم منجر به نوعی رفتار اتحادی در سراسر صرافی ها شده است. متأسفانه رفتار اتحادی باعث شده وقتی یک تریدر وحشت کرد، سایر تریدها هم بدون داشتن دلیل وحشت کنند.

یک بیت کوین چقدر می‌ارزد؟

تعیین ارزش یک بیت کوین هنوز هم از مسائلی است که شب ها خواب را از متخصصان این عرصه می‌گیرد.

در همین رابطه تحلیل گران شرکت Chainalysis نیز ضمن تأیید دشواری برای تعیین ارزش بیت کوین به تفاوت ذاتی بازارهای سنتی و بازارهای نوین مثل رمز ارز ها اشاره می‌کنند.

به علاوه گزارش این موسسه در بخشی دیگر به این نکته اشاره می‌کند که حجم مبادلات از خبرهای رگولاتوری تأثیر می‌پذیرند اما قیمت بیت کوین بیشتر احساسی است.

مثلاً اعلام محدودیت از طرف پلتفرم های صرافی شناخته شده در دسامبر 2017 یا افزایش جستجوی کلمه بیت کوین در گوگل ازجمله عواملی بودند که در آن بازه زمانی باعث افزایش حجم مبادلات بیت کوین شدند.

این مطلب را از دست ندهید:  کره جنوبی به نیمه‌پر لیوان نگاه می‌کند!: تغییر رگولاتوری درباره رمز ارز ها

اما ازآنجایی که شاخه سنگین تر درخت سیب نمی‌تواند وزن همه سیب ها را تحمل کند، بازار بیت کوین نتوانست این افزایش را طاقت بیاورد.
درنتیجه آن طور که در گزارش موسسه Chainalysis با موضوع بررسی علل سقوط بزرگ قیمت بیت کوین آمده است بیت کوین در سراشیبی قرار گرفت.

در بازار بورس به یک کاهش که درنهایت 10 درصد باشد، اصلاح قیمت می‌گویند و یک بازار افسارگسیخته در بدترین حالت 30 درصد کاهش ارزش پیدا می‌کند این در حالی است که بین 17 دسامبر و 6 فوریه، قیمت بیت کوین به اندازه 70 درصد کاهش پیداکرده است.

نکاتی که باید از سقوط بزرگ قیمت بیت کوین بیاموزیم

نتیجه نهایی گزارش این موسسه با موضوع علل سقوط بزرگ قیمت بیت کوین که رگولاتوری و احساسات هستند چندان شگفت انگیز نیستند.

به دلیل رفتار اتحادی کاملاً قابل پیش بینی است که روند معاملات در یک پلتفرم صرافی ارزهای دیجیتال در سایر پلتفرم ها هم تکرار شده اند و وحشت یک نهنگ از کاهش قیمت_صاحب بیت کوین های مسروقه Mt Gox _ باعث وحشت دیگران هم شده تا بیت کوین ها را سریعاً بفروشند.

نمونه این اتفاق در دسامبر 2017، یعنی زمانی که قیمت بیت کوین شدیداً در حال افزایش بود نیز افتاد. مردم بیشتر از همیشه بیت کوین نگه می‌داشتند و درنتیجه عرضه نسبت به تقاضا پیشی گرفت که منجر به سقوط بزرگ قیمت بیت کوین شد.

یافته دیگری که از گزارش تحلیلی موسسه Chainalysis استنباط می‌شود همبستگی مستقیم میان ارزش بیت کوین و آلت کوین ها است. هر اتفاقی که برای بیت کوین بیفتد برای همه آن ها نیز می‌افتد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…