صفحه اول بررسی سرگذشت ری یوسف و قابلیت‌های انسان‌دوستانه بیت کوین

سرگذشت ری یوسف و قابلیت‌های انسان‌دوستانه بیت کوین

۰
0
سرگذشت ری یوسف و قابلیت‌های انسان‌دوستانه بیت کوین

آیا بیت کوین می‌تواند به اهداف انسان دوستانه کمک کند؟ همه هم اگر مخالف باشند ری یوسف سرسختانه پاسخ مثبت می‌دهد.

یوسف که حالا یک کارآفرین موفق در عرصه رمز ارز ها و بلاک چین است، گذشته سخت اش را فراموش نکرده است.

گذشته ای سرشار از بی خانمانی، بی توجهی و بی رحمی‌که در آن فقر مالی باعث شده بود تا او نتواند از خدمات بانکی استفاده کند. یوسف حتی نمی‌توانست اندک درآمدی که به دست می‌آورد را خودش کنترل کند.

اما همه این اتفاقات باعث شد تا ری یوسف پلتفرم بدون واسطه تبادل بیت کوین با نام پکس فول (Paxful) را راه اندازی کند.

امروز در آی آر بلاک چین از مسیر پر فراز و نشیبی که ری یوسف از ابتدا تا تاسیس پکس فول پشت سر گذاشته می‌گوییم. سپس شما را با نظریات او درباره کاربردهای انسان دوستانه رمز ارز  بیت کوین آشنا می‌کنیم.

زمانی که مادر آقای یوسف از پدرش جدا شد و منزل مسکونی آنها نیز از دست رفت، زندگی روی سختش را به او نشان داد.

ری درباره این دوران می‌گوید:

من دو استارتآپ را شروع کردم که هر دو موفق بودند اما بعد از آن 11 پروژه من پشت سر هم شکست خوردند. البته من اهل ریسک بودم و پول زیادی برای این پروژه ها خرج کردم. بعد کار بر روی پکس فول را شروع کردم ولی آپارتمان خودم را از دست دادم.

اما وقتی او و شریکی تجاری اش که به تازگی پیدا کرده بود تصمیم گرفتند وارد عرصه رمز ارز ها شوند ناگهان همه چیز تغییر کرد.

دوستی برای او از این گفت که چگونه با فروش بیت کوین کسب سود کند و همین اتفاق ایده ساخت یک پلتفرم بدون واسطه تبادل بیت کوین در ذهن ری یوسف را تقویت کرد.

پلتفرم پکس فول ساخته شد و امروز با بیش از 300 روش متفاوت امکان تبادل و معامله برای نه فقط آدم های معمولی بلکه آنهایی که از خدمات بانکی محروم هستند را فراهم می‌کند.

در پکس فول هر خریدار پس از ثبت نام در پلتفرم پیشنهادی که مطابق نظرش باشد را پیدا می‌کند. سپس توسط یک فروشنده مجرب در سراسر مسیر خرید راهنمایی می‌شوند و وقتی همه چیز تعیین شد وجه از طرف خریدار به صورت مستقیم به فروشنده پرداخت می‌شود. هر فروشنده قبلا توسط پلتفرم پکس فول تایید و متعهد شده تا بهترین و امن ترین خدمات را ارائه دهد.

مشتریان اولیه این پلتفرم تبادل بدون واسطه بیت کوین دوستان ری یوسف بودند اما به مرور زمان افراد دیگری هم به این جمع پیوستند.

این مطلب را از دست ندهید:  لیبرا : چیستی، چگونگی و چرایی ایجاد یک رمز ارز پایدار توسط فیسبوک

این روند ادامه داشت تا اینکه صبح یک روز با ری یوسف تماس گرفتند. زنی بود که با حال پریشان از یوسف مقداری بیت کوین می‌خواست. این زن حساب بانکی نداشت و صرافی هایی مثل کوین بیس درخواست ثبت نام او را نپذیرفته بودند. او برای مقداری بیت کوین که به اندازه 5 دلار باشد دو روز تمام در خیابان ها پرسه زده بود.

ری یوسف این مقدار را برای زن فراهم کرد و از همان لحظه بود که پلتفرم پکس فول به صورت جدی فعالیتش را شروع کرد.

یوسف بر این باور است که:

آن زن ما را به سمتی برد که بتوانیم بفهمیم کارت های هدیه بهترین ابزار برای اتصال افراد محروم از خدمات بانکی به جهان رمز ارز ها است. در واقع آن زن به ما نشان داد که بیت کوین همان ارز جهانی است که همه دنیا مخصوصا افراد محروم از خدمات بانکی به آن نیاز دارند. اصلا بیت کوین با هدف کمک به همین گروه درست شد و حالا ما همین سیستم را دوباره طراحی می‌کنیم تا آنها بتوانند بدون نیاز به دانش فنی و حساب بانکی از بیت کوین استفاده کنند.

پلتفرم پکس فول هر روز کاربران بیشتری را به خودش جذب می‌کند و به پشتوانه همین تعداد کاربر اکنون در حال اجرای پروژه های مختلفی در کشورهای در حال توسعه است.

به علاوه یوسف در سال 2017 #builtwithbitcoin را درست کرد تا اعضای جامعه رمز ارز ها را به حضور بیشتر در فعالیت های خیرخواهانه ترغیب کند.

او همچنین امیدوار است ساکنین کشورهایی مثل ونزوئلا که به نوعی درگیر جنگ ارزی هستند از بیت کوین استفاده کنند تا بتوانند ارزش پول شان را حفظ کنند.

ری یوسف معتقد است بیت کوین با ویژگی های خاصی که دارد می‌تواند باعث توزیع عادلانه تر ثروت بین کارآفرین ها باشد. در نتیجه یک استارتآپ برای شروع فعالیتش می‌تواند فرایند تامین مالی را با این رمز ارز  انجام دهد.

در نهایت آقای یوسف بابت تجربیات سختی که در گذشته داشته ناراحت نیست و فکر می‌کند همین سختی ها درس هایی مثل پایداری، مقاومت و انسانیت را به او داده است. همچنین همین تجربیات بوده اند که به او نشان داده اند کاربران واقعی پلتفرم پکس فول چه کسانی هستند، از کجا می‌آیند و چه طرز تفکری دارند.

Bitcoin Magazine

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

سرقت بیت کوین در قالب آژانس کاریابی از افراد جویای کار

نیروی ویژه پلیس در منطقه اوتار پرادش هند، یک گروه فعال در سرقت بیت کوین را که به عنوان یک …