صفحه اول بررسی چرا هنوز تعداد سرمایه‌گذاران در بازار ارزهای دیجیتال خیلی کم است؟

چرا هنوز تعداد سرمایه‌گذاران در بازار ارزهای دیجیتال خیلی کم است؟

۰
0
چرا هنوز تعداد سرمایه‌گذاران در بازار ارزهای دیجیتال خیلی کم است؟

یک مطالعه پژوهشی که توسط Finder.com انجام شده نشان داد که علی رغم هیاهوی بسیارزیاد، 92/05 درصد از آمریکایی ها از سرمایه گذاران در بازار ارزهای دیجیتال نیستند.

اگر اصطلاحاتی مثل ارزهای دیجیتال، رمز ارز ها یا حداقل بیت کوین در جستجوهای اخیر اینترنتی شما ظاهرنشده یعنی یکی از فناوری های جذاب این چند وقت را ازدست داده اید.

اما ناراحتی ندارد، شما تنها نیستید بلکه بر اساس یافته های یک مطالعه پیمایشی از 2001 فرد بالغ آمریکایی، بیشتر از 90 درصد آن ها هم با شما همدرد هستند!

امروز در آی آر بلاک چین ضمن بررسی نتایج این پژوهش به این پرسش پاسخ می‌دهیم که چرا باوجود مطرح شدن بحث هایی مثل رمز ارز های ملی و کاربردهای متنوع فناوری بلاک چین، اقبال عمومی‌نسبت به سرمایه گذاری در این بازار تا این حد اندک است.

در سه ماهه پایانی سال 2017 قیمت بیت کوین به میزان چشمگیری رشد کرد، در همین حین کشورهایی مثل ایران، ترکیه و ونزوئلا اعلام کردند می‌خواهند رمز ارز های ملی را توسعه دهند و پاول دوروف از پیام رسان تلگرام از پروژه بلندپروازانه این شرکت برای معرفی شبکه بلاک چین و ارز دیجیتال اختصاصی آن رونمایی کرد. درنهایت سال شیرین 2017 با ثبت بیشترین تعداد جستجوی واژه بیت کوین در موتور جستجوی گوگل به پایان رسید.

بااین همه وقتی موسسه Finder از آمریکایی ها می‌پرسد که آیا در بازار رمز ارز ها سرمایه گذاری کرده اند، 92/05 درصد پاسخ منفی می‌دهند. با این نتیجه از آمریکا می‌توان انتظار داشت در کشورهای درحال توسعه وضعیت به مراتب بدتری نیز وجود داشته باشد.

اما نکته ابهام برانگیز این است که چطور پدیده ای که این همه در میان گفتگوهای روزمره ما جای گرفته، هنوز نتواسته بخشی از دارایی جیب بسیاری از افراد را به خودش اختصاص دهد!

نمودار زندگی تان همیشه صعودی، غم هایتان مثل بدترین کوین بازار!

گروه های تلگرامی‌هرروز با اسامی‌مختلف، از صبح تا شب سیگنال های بازار ارزهای دیجیتال را به ما ارائه می‌دهند.

سایت هایی که قبلاً فقط ویزا و مستر کارت می‌فروختند، تغییر کاربری داده اند و به ضرب تبلیغات گوگل می‌خواهند به ما بیت کوین بفروشند.

جامعه متخصصان و کارشناسان بلاک چین و رمز ارز ها در توییتر رشد کرده اند و #بیتکوین یا #بیت_کوین بیشتر دیده می‌شوند.

اما همه این ها باعث نشده تا تعداد سرمایه گذاران در این بازار  هم به همان نسبت افزایش پیدا کند. نتایج پژوهش موسسه Finder نشان می‌دهد از میان افرادی که تاکنون رمز ارز  نخریده اند، 7/76 درصد آن ها تصمیم دارند در آینده وارد این بازار شوند.

اما تقریباً 40 درصد از آزمودنی ها که معادل 90 میلیون آمریکایی هستند اعلام کرده اند که نسبت به این بازار بی علاقه هستند یا به آن نیازی ندارند. در ادامه 35/02 درصد ریسک سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال را بسیار بالا می‌دانند، 27/04 پیچیدگی های آن را متوجه نمی‌شوند و 17/97 تمام آن را مثل یک کلاه برداری بزرگ می‌بینند.

اگرچه خیلی از سرمایه گذاران در بازار ارزهای دیجیتال بعد از شنیدن این جمله ناراحت می‌شوند اما 16/12 درصد از آمریکایی هایی که در این پژوهش شرکت کردند فکر می‌کنند این بازار یک حباب است که سرانجام خواهد ترکید. بااین حال 11/40 باقیمانده کار کردن درون بازار رمز ارز ها را پیچیده می‌دانند و درنهایت 5/75 درصد اعتقاد دارند میزان کارمزدهای این بازار خیلی زیاد است.

این مطلب را از دست ندهید:  در قانون رمز ارز لیبرا یک مساوی یک نیست

سرمایه گذاران در بازار ارزهای دیجیتال و محبوب ترین رمز ارز های خریداری شده

طبق انتظار محبوب ترین رمز ارز ی که 5/15 درصد شرکت کنندگان در پژوهش موسسه Finder خریده اند، بیت کوین است. این تعداد از افراد به طور میانگین 3453 دلار معادل بیت کوین داشته اند.

اتریوم با 1/8 درصد از آزمودنی ها، در جایگاه دوم جدول ایستاده و نشان می‌دهد که افراد به طور میانگین 1243 دلار معادل اتر داشته اند.

ارزهای دیجیتالی مثل کاردانو، بیت کوین کش، اتریوم، ریپل، استلار لومنز و … جایگاه های بعدی جدول محبوب ترین رمز ارز های خریداری شده را به خودشان اختصاص داده اند.

جدول محبوب ترین رمز ارز های سرمایه گذاران در بازار ارزهای دیجیتال

مردم چطور و کدام ارزهای دیجیتال را می‌خرند؟

تقریباً نیمی‌از آزمودنی های Finder تاکنون کوین یا توکن موردعلاقه شان را بر اساس تحقیقات شخصی خودشان و نتایجی که گرفته اند خریده اند.

این در حالی است که 27/04 درصد از آن ها قبل از خرید فعالیت پروژه های رمز ارز ی در شبکه های اجتماعی را دنبال کرده اند و 40/25 درصد گزارش های خبری را به عنوان راهنمای خرید خودشان در نظر گرفته اند و درنهایت 41/51 از سرمایه گذاران در بازار ارزهای دیجیتال اسیر رفتار اتحادی شده اند و ترجیح داده اند لیست خرید رمز ارز شان را به امید سودآوری بیشتر از روی دست دیگران بنویسند!

شکاف جنسیتی در میان سرمایه گذاران در بازار ارزهای دیجیتال

نتایج پژوهش همچنین نشان داد مردان دو برابر زنان رمز ارز  خریده اند. میانگین خرید بیت کوین در میان مردان هم 3923 دلار بوده که اختلاف فاحشی با میانگین خرید زنان یعنی 1821 دلار دارد.

6/28 درصد از خانم ها و 9/47 از آقایان که تاکنون به سراغ بازار ارزهای دیجیتال نرفته اند، گفته اند در آینده قصد ورود به آن رادارند. بااینکه تمایل مردان بیشتر است اما درصد کمتری از زنان این بازار را اسکم یا حباب دانسته اند.

درنهایت 44/07 درصد از زنان اعلام کرده اند که نیازی به این بازار ندارند یا به آن علاقه مند نیستند. این رقم برای مردان 35/32 درصد است که نشان دهنده ادامه نابرابری جنسیتی در بازار ارزهای دیجیتال در آینده است.

کدام نسل ها بیشتر به بازار رمز ارز ها علاقه نشان داده اند؟

پژوهشگران موسسه Finder به این نتیجه رسیده اند که بازار رمز ارز ها بازی موردعلاقه نسل هزاره (معادل متولدین اوایل دهه 60 تا اوایل دهه 70 شمسی) است چون 17/21 از آن ها گفته اند که رمز ارز  خریده اند.

درحالی که تنها 8/75 درصد از نسل X (معادل متولدین اوایل دهه 40 تا اواخر دهه 50 شمسی) و 3/81 درصد از نسل انفجار جمعیت (متولدین اوایل دهه 20 تا اوایل دهه 40 شمسی) در آمریکا رمز ارز  خریده اند.

 

جمع بندی یافته های این پژوهش نشان می‌دهد که اگر شما می‌بینید یا می‌شنوید که این روزها خیلی ها در توییتر و تلگرام یا جمع های دوستانه از رمز ارز ها صحبت می‌کنند اما فاز شما کاملاً چیز دیگری است! نباید ناراحت شوید.

92/05 درصد از آمریکایی ها و بخش زیادی از شهروندان خیلی دیگر از کشورها هم هنوز به سرمایه گذاران در بازار ارزهای دیجیتال نپیوسته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

ابر رایانه گوگل مشکلی برای رمز ارزها ایجاد نمی‌کند

«ویتالیک بوترین» سازنده اتریوم درباره اینکه آیا پردازش ابر رایانه کوانتومی گوگل برای رمز ا…