سازمان ملی انرژی سنگاپور، خانه جدید زنجیره بلوک

  • توسط IrBlockchain
  • ۱ سال قبل
  • ۰

سازمان ملی انرژی سنگاپور که تأمین‌کننده عمده برق و گاز در این کشور است اخیراً اعلام کرد در همکاری با سایر غول‌های انرژی جهان قصد دارد از فناوری زنجیره بلوک در ارائه خدماتش استفاده کند که منجر به هزینه‌های کمتر برای مصرف‌کنندگان خواهد شد.

این سازمان که بخشی از وزارت برق و گاز سنگاپور بود در سال ۱۹۸۵ از آن جدا شد و در طول سال‌های بعد مسیر مستقلی را پیشرفت گرفت که باعث توسعه زیرساخت‌های انرژی در این کشور شد. اکنون مدیران این سازمان تصمیم گرفته‌اند تا با تشکیل ائتلافی بین بازیگران جهانی انرژی و استفاده از توان جمعی، فناوری زنجیره بلوک را با کار خود ادغام کنند.

اما برای چرایی استفاده از این فناوری دو دلیل از طرف مدیران سازمان ذکرشده است که عبارت‌اند از:

۱- کاهش هزینه‌های استفاده از انرژی

۲- به‌کارگیری و یکپارچه‌سازی مؤثرتر انرژی‌های نوین در قالب شبکه فعلی توزیع انرژی سنگاپور

و همین دو دلیل نشان‌دهنده ظرفیت بالای زنجیره بلوک برای تحول صنعت انرژی در این کشور آسیایی هستند.

با فناوری زنجیره‌بلوک دستگاه های حرارتی و برودتی با همدیگر ارتباط قرار می‌کنند

دیدگاهی دیگری که درباره مزایای استفاده از فناوری زنجیره بلوک در بخش انرژی سنگاپور مطرح‌شده بیشتر متمرکز بر ارتباطی است که بین دستگاه‌های مختلف شکل می‌گیرد. درواقع با استفاده از این فناوری تمام دستگاه‌های تهویه هوا، دستگاه‌های حرارتی و برودتی، خودروهای برقی، باطری‌ها و سلول‌های خورشیدی می‌توانند تراکنش‌هایی را به همدیگر ارسال کنند که این موضوع باعث مدیریت بهتر انرژی می‌شود. البته دستیابی به این مهم علاوه بر فناوری زنجیره بلوک نیازمند وجود زیرساخت لازم برای اینترنت اشیا نیز هست.

یکی از اصلی‌ترین شرکای سازمان انرژی سنگاپور برای پیاده‌سازی فناوری زنجیره بلوک در صنعت انرژی، بنیاد شبکه انرژی است که به‌طور غیرانتفاعی اداره می‌شود و مسئولیتش تسریع و تسهیل استفاده از فناوری زنجیره بلوک در حوزه انرژی است. علاوه بر این سازمان، شرکت‌ها و سازمان‌های فعال در صنعت انرژی از کشورهایی مثل انگلیس، فرانسه، آلمان، هلند، ژاپن، نروژ و بلژیک نیز از دیگر اعضای ائتلاف جهانی زنجیره بلوکی برای بهبود مدیریت انرژی و کاهش هزینه‌های مصرفی هستند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Read more:
چگونه از ارز دیجیتال تتر برای دستکاری و کنترل قیمت بیتکوین استفاده شده است
چگونه تتر، بیت‌کوین را به بند کشید؟ بررسی نتایج یک پژوهش

جان گریفین و امین شمس از دانشگاه تگزاس معتقدند از ارز دیجیتال تتر برای دست‌کاری و کنترل قیمت بیت‌کوین استفاده‌شده...

Close