صفحه اول اخبار سازمان ملی انرژی سنگاپور، خانه جدید زنجیره بلوک

سازمان ملی انرژی سنگاپور، خانه جدید زنجیره بلوک

۰
0
سازمان ملی انرژی سنگاپور، خانه جدید زنجیره بلوک

سازمان ملی انرژی سنگاپور که تأمین کننده عمده برق و گاز در این کشور است اخیراً اعلام کرد در همکاری با سایر غول های انرژی جهان قصد دارد از فناوری زنجیره بلوک (Blockchain) در ارائه خدماتش استفاده کند که منجر به هزینه های کمتر برای مصرف کنندگان خواهد شد.

این سازمان که بخشی از وزارت برق و گاز سنگاپور بود در سال 1985 از آن جدا شد و در طول سال های بعد مسیر مستقلی را پیشرفت گرفت که باعث توسعه زیرساخت های انرژی در این کشور شد. اکنون مدیران این سازمان تصمیم گرفته اند تا با تشکیل ائتلافی بین بازیگران جهانی انرژی و استفاده از توان جمعی، فناوری زنجیره بلوک را با کار خود ادغام کنند.

اما برای چرایی استفاده از این فناوری دو دلیل از طرف مدیران سازمان ذکرشده است که عبارت اند از:

1- کاهش هزینه های استفاده از انرژی

2- به کارگیری و یکپارچه سازی مؤثرتر انرژی های نوین در قالب شبکه فعلی توزیع انرژی سنگاپور

و همین دو دلیل نشان دهنده ظرفیت بالای زنجیره بلوک برای تحول صنعت انرژی در این کشور آسیایی هستند.

با فناوری زنجیره بلوک دستگاه های حرارتی و برودتی با همدیگر ارتباط قرار می‌کنند

دیدگاهی دیگری که درباره مزایای استفاده از فناوری زنجیره بلوک در بخش انرژی سنگاپور مطرح شده بیشتر متمرکز بر ارتباطی است که بین دستگاه های مختلف شکل می‌گیرد. درواقع با استفاده از این فناوری تمام دستگاه های تهویه هوا، دستگاه های حرارتی و برودتی، خودروهای برقی، باطری ها و سلول های خورشیدی می‌توانند تراکنش هایی را به همدیگر ارسال کنند که این موضوع باعث مدیریت بهتر انرژی می‌شود. البته دستیابی به این مهم علاوه بر فناوری زنجیره بلوک نیازمند وجود زیرساخت لازم برای اینترنت اشیا نیز هست.

این مطلب را از دست ندهید:  فناوری بلاک‌چین عامل کاهش هزینه در صنعت نفت

یکی از اصلی ترین شرکای سازمان انرژی سنگاپور برای پیاده سازی فناوری زنجیره بلوک در صنعت انرژی، بنیاد شبکه انرژی است که به طور غیرانتفاعی اداره می‌شود و مسئولیتش تسریع و تسهیل استفاده از فناوری زنجیره بلوک در حوزه انرژی است. علاوه بر این سازمان، شرکت ها و سازمان های فعال در صنعت انرژی از کشورهایی مثل انگلیس، فرانسه، آلمان، هلند، ژاپن، نروژ و بلژیک نیز از دیگر اعضای ائتلاف جهانی زنجیره بلوکی برای بهبود مدیریت انرژی و کاهش هزینه های مصرفی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…