صفحه اول اخبار سازمان دل جدیدترین عضو باشگاه بلاک چینی ها!

سازمان دل جدیدترین عضو باشگاه بلاک چینی ها!

۱
0
سازمان دل جدیدترین عضو باشگاه بلاک چینی ها!

گزارش اخیر موسسه ثبت اختراع آمریکا نشان می‌دهد یکی از شرکت های تابعه سازمان دل (Dell) به دنبال ثبت اختراع دستگاهی است که از بلاک چین برای افزایش سرعت انتقال داده ها استفاده می‌کند.

وی ام ویر(VMWare) یکی از زیرمجموعه های سازمان دل که در حال حاضر بر روی خدمات رایانش ابری و مجازی سازی تمرکز دارد، مبدع اصلی ایده نرم افزاری است که  توسط اداره ثبت اختراعات و علامت تجاری ایالات متحده (USPTO) منتشر شده است.

طبق گزارش این موسسه، نرم افزار ثبت شده یک رویکرد بلاک چینی ترکیبی دارد؛ که از طریق شبکه توزیع شده میان کامپیوترها به تبادل توکن های حاوی ابر داده می‌پردازد. این فناوری همچنین بر بستر بلاک چین عمومی‌به کاربران اجازه می‌دهد تا اطلاعات خود را به صورت امن بر روی فضاهای ابری ذخیره کنند.

در بخش دیگری از این گزارش با اشاره به استفاده از شبکه بلاک چین عمومی‌در این نرم افزار، مزیت های آن به نسبت یک شبکه بلاک چین خصوصی که در آن تعداد اعضا محدوده شده نشان داده شده است.

این مطلب را از دست ندهید:  برنامه دولت هلند برای توسعه بلاک چین ملی چیست؟

انتشار اطلاعات پروانه ثبت اختراع دل برای استفاده از بلاک چین، راهکار این شرکت برای استفاده از فناوری دفتر کل توزیع شده را تشریح می‌کند.

اما درواقع این اولین حرکت سازمان دل برای به دست آوردن انحصار در بخشی از فناوری بلاک چین نیست. پیش  از این و در سال ۲۰۱۶ اداره ثبت اختراع آمریکا تلاش یکی دیگر از مجموعه های دل برای ثبت نشان تجاری در زمینه مدیریت محاسبات بر پایه دفتر کل توزیع شده را منتشر کرده بود.

یک نظر

 1. Avatar

  اختراع

  ۱۳۹۶/۱۱/۰۵ در ۱۲:۲۴

  خیلی خوب بود ،، من اینجارو اتفاقی از گوگل پیدا کردم
  .
  با اجازتون من اینجارو به ۲ تا از دوستام تو تلگرام فرستادم

  ممنون

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

سیستم پروژه فضایی آپولو هم ماینر شد!

سیستم کامپیوتری آپولوی ناسا که در مأموریت‌های فضایی در فضا در دههٔ ۱۹۶۰ مورد استفاده قرار …