صفحه اول اخبار سازمان دل جدیدترین عضو باشگاه بلاک چینی ها!

سازمان دل جدیدترین عضو باشگاه بلاک چینی ها!

۱
0
سازمان دل جدیدترین عضو باشگاه بلاک چینی ها!

گزارش اخیر موسسه ثبت اختراع آمریکا نشان می‌دهد یکی از شرکت های تابعه سازمان دل (Dell) به دنبال ثبت اختراع دستگاهی است که از بلاک چین برای افزایش سرعت انتقال داده ها استفاده می‌کند.

وی ام ویر(VMWare) یکی از زیرمجموعه های سازمان دل که در حال حاضر بر روی خدمات رایانش ابری و مجازی سازی تمرکز دارد، مبدع اصلی ایده نرم افزاری است که  توسط اداره ثبت اختراعات و علامت تجاری ایالات متحده (USPTO) منتشر شده است.

طبق گزارش این موسسه، نرم افزار ثبت شده یک رویکرد بلاک چینی ترکیبی دارد؛ که از طریق شبکه توزیع شده میان کامپیوترها به تبادل توکن های حاوی ابر داده می‌پردازد. این فناوری همچنین بر بستر بلاک چین عمومی‌به کاربران اجازه می‌دهد تا اطلاعات خود را به صورت امن بر روی فضاهای ابری ذخیره کنند.

در بخش دیگری از این گزارش با اشاره به استفاده از شبکه بلاک چین عمومی‌در این نرم افزار، مزیت های آن به نسبت یک شبکه بلاک چین خصوصی که در آن تعداد اعضا محدوده شده نشان داده شده است.

این مطلب را از دست ندهید:  چرخ بلاک چین با همکاری بی‌ام و، جنرال موتورز و فورد سریع‌تر می‌چرخد

انتشار اطلاعات پروانه ثبت اختراع دل برای استفاده از بلاک چین، راهکار این شرکت برای استفاده از فناوری دفتر کل توزیع شده را تشریح می‌کند.

اما درواقع این اولین حرکت سازمان دل برای به دست آوردن انحصار در بخشی از فناوری بلاک چین نیست. پیش  از این و در سال 2016 اداره ثبت اختراع آمریکا تلاش یکی دیگر از مجموعه های دل برای ثبت نشان تجاری در زمینه مدیریت محاسبات بر پایه دفتر کل توزیع شده را منتشر کرده بود.

یک نظر

 1. Avatar

  اختراع

  2018/01/25 در 12:24

  خیلی خوب بود ،، من اینجارو اتفاقی از گوگل پیدا کردم
  .
  با اجازتون من اینجارو به ۲ تا از دوستام تو تلگرام فرستادم

  ممنون

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…