صفحه اول اخبار چگونه فناوری بلاک چین آینده صنعت مخابرات را ترسیم می‌کند؟

چگونه فناوری بلاک چین آینده صنعت مخابرات را ترسیم می‌کند؟

۰
0
چگونه فناوری بلاک چین آینده صنعت مخابرات را ترسیم می‌کند؟

فناوری بلاک چین بلاک چین با حضور در عرصه فینتک سر زبان ها افتاد اما تدریجاً سایر صنایع مثل اینترنت اشیا، هوش مصنوعی، واقعیت مجازی، کلان داده ها و البته مخابرات هم از آن تأثیر می‌پذیرند.

صنعت مخابرات فعلی یک نظام مرکزی، معیوب و مقاوم در برابر نوآوری است که برای بقا به هزینه تراکنش ها و انتقال داده ها نیاز دارد. در نقطه روبه رو اما سیستم های غیرمتمرکز و منبع باز مخابرات هستند که می‌توانند از بروز خطاها جلوگیری کنند و یک تجربه کاربری یکپارچه را با توسل به فناوری بلاک چین بلاک چین مهیا کنند.

راه نجات از سیستم فعلی مخابرات و ارتباطات با بلاک چین

یکی از دیگر از معایب اصلی سیستم های فعلی مخابرات عدم توجه کافی به حریم خصوصی است. این روزها نمی‌توان کسی را پیدا کرد که نگران هک شدن شبکه تلفن همراه نباشد و به دنبال راهکاری برای حفظ داده های حساس روی تلفنش نگردد.

هرچند برخی از شرکت های مخابراتی بیان می‌کنند که تمهیدات مناسبی برای این موضوع اندیشیده اند اما هکرها با استفاده از جدیدترین شیوه ها اطلاعات کاربران را سرقت می‌کنند و مقصر این اتفاق تا حدی زیادی ساختار سنتی و متمرکز مخابرات است.

یک نمونه که نشان می‌دهد شرکت های مخابراتی باید استفاده از فناوری بلاک چین بلاک چین را جدی بگیرند شبکه های وای فای (Wi-Fi) است.

این مطلب را از دست ندهید:  ولادیمیر پوتین اثرگذارترین فرد صنعت بلاک چین!

طعم اینترنت وای فای با چاشنی عدم تمرکز

فراهم کنندگان خدمات نسل سوم و چهارم، وای فای و سایر خدمات ارتباطی مبتنی بر فضای ابری ابزارهای لازم برای حفظ امنیت کاربران در این شبکه ها، مدیریت بسته های مصرفی، سرعت شبکه و … را ندارد بنابراین باید از روش های جدیدی استفاده کنند که فناوری بلاک چین می‌تواند یکی از آن ها باشد.

Qlink یکی از شرکت هایی است که می‌خواهد با استفاده از ساختار شبکه بلاک چین نئو یک سیستم مخابراتی منبع باز، امن و غیرمتمرکز را در اختیار شرکت های مخابراتی قرار دهد.

به علاوه این شرکت خدمات ارزش افزوده را نیز فراموش نکرده و تصمیم دارد به کاربران شبکه های مخابراتی در ازای اشتراک گذاری اینترنت وای فای از طریق هات اسپات (Hot Spot) پاداش دهد.

برنامه های نوآورانه این شرکت و امکانات متنوع بلاک چین برای بهبود و نوسازی ساختار سنتی، معیوب و ناامن فعلی مخابرات نوید آینده بهتری برای این صنعت را می‌دهد.

آینده ای که در آن مشترکان دغدغه از دست رفتن داده های شخصی را ندارند و می‌توانند به صورت کاملاً شفاف بسته های مصرفی را مشاهده کنند و در ضمن از خدمات ارزش افزوده هم بهره مند شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…