زنجیره بلوک به جنگ اخبار جعلی می‌رود

  • توسط IrBlockchain
  • ۱ سال قبل
  • ۰
زنجیره بلوک به جنگ اخبار جعلی می‌رود

Userfeed استارتآپی است که با توسل به امکانات زنجیره بلوک پلتفرمی برای رتبه‌دهی به اخبار ایجاد کرده و مشوق اصلی برای رتبه دهی به هر خبر ژتون‌هایی است که برای این کار در نظر گرفته‌شده است.

هزینه مالی راه‌اندازی این پروژه زنجیره بلوکی ۸۰۰ هزار دلار بوده که این استارتآپ لهستانی توانسته با کمک سرمایه‌گذاری اولیه از طرف دو شرکت فناوری آن را جذب کند.

نظام‌های فعلی رتبه‌بندی و جستجوی محتوا بر روی وب که بر پایه لینک‌ها، لایک ها و آرا جمعی هستند دچار مشکل شده‌اند چون الگوریتم‌هایشان توسط بات ها و سازندگان اخبار جعلی دستکاری‌شده است. معنی این عبارت این است که یک شبکه اجتماعی مثل فیسبوک تاکنون به اخبار جعلی رتبه و ارزش بیشتری می‌داده چون مثلاً آن‌ها جذاب‌تر و حساسیت برانگیزتر از اخبار حقیقی هستند و این روندی بود که سال گذشته باعث تأثیرگذاری وسیع در انتخابات ایالات‌متحده شد.

زنجیره بلوک پست‌ها را لایک می کند

استارتآپ Userdfeed باهدف پر کردن همین خلأ شبکه‌ای از محتوای ارزیابی و رتبه‌بندی شده راه‌اندازی کرده که با به کار بردن رمزارزهای بیت‌کوین و اتریوم و تشویق کاربران با استفاده از ژتون سعی در جلوگیری از انتشار اخبار جعلی دارد. به عبارت ساده‌تر Userfeed مکانی است که در آن شما می‌توانید مسیر تولید یک محتوا تا منبع آن را که بر روی بلوک‌های زنجیره بلوک ثبت‌شده ردیابی کنید.

اولین محصول این استارتآپ یک موتور جستجو خواهد بود که به کاربران، توسعه‌دهندگان و ناشران اجازه خواهد داد تا با اجرای رتبه‌بندی سفارشی خود بتوانند به نتایج جستجو که شامل فید سایت‌های مختلف، نظام‌های پیشنهاد، فهرست‌های برترین‌ها در موضوعات مختلف و پیوندهای تبلیغاتی است دسترسی پیدا کنند.

به‌علاوه ابتکار Userfeeds باعث شکل‌گیری مدل جدیدی از خدمت‌رسانی می‌شود که ناشران و برنامه نویسان می‌توانند در کنار مدل‌های قدیمی‌تر تبلیغ یا اشتراک محتوا استفاده کنند. همچنین کاربرانی که به لایک‌ها و نظرسنجی‌های شبکه‌های اجتماعی اعتماد ندارند می‌توانند با خیال راحت‌تر محتوای خالص و بکر را جستجو کنند. یکی دیگر از مزایای این سیستم نیز جلوگیری از سوءاستفاده‌های اقتصادی از محتوای رایگان و اخاذی در فضای مجازی است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Read more:
فناوری بلاک‌چین و نقش‌آفرینی در سیستم انرژی دنیا
فناوری بلاک‌چین و نقش‌آفرینی در سیستم انرژی دنیا

شورای جهانی انرژی بعد از مصاحبه با چندین شرکت انرژی به این نتیجه رسیده که فناوری بلاک‌چین قابلیت ساختارشکنی در...

Close