صفحه اول اخبار بلاک چین به جنگ اخبار جعلی می‌رود

بلاک چین به جنگ اخبار جعلی می‌رود

۰
0
زنجیره بلوک به جنگ اخبار جعلی می‌رود

Userfeed  استارتآپی است که با توسل به امکانات بلاک چین پلتفرمی‌برای رتبه دهی به اخبار ایجاد کرده و مشوق اصلی برای رتبه دهی به هر خبر ژتون هایی است که برای این کار در نظر گرفته شده است.

هزینه مالی راه اندازی این پروژه بلاک چینی (Blockchain) 800 هزار دلار بوده که این استارتآپ لهستانی توانسته با کمک سرمایه گذاری اولیه از طرف دو شرکت فناوری آن را جذب کند.

نظام های فعلی رتبه بندی و جستجوی محتوا بر روی وب که بر پایه لینک ها، لایک ها و آرا جمعی هستند دچار مشکل شده اند چون الگوریتم هایشان توسط بات ها و سازندگان اخبار جعلی دستکاری شده است. معنی این عبارت این است که یک شبکه اجتماعی مثل فیسبوک تاکنون به اخبار جعلی رتبه و ارزش بیشتری می‌داده چون مثلاً آن ها جذاب تر و حساسیت برانگیزتر از اخبار حقیقی هستند و این روندی بود که سال گذشته باعث تأثیرگذاری وسیع در انتخابات ایالات متحده شد.

بلاک چین پست ها را لایک می‌کند

استارتآپ Userdfeed باهدف پر کردن همین خلأ شبکه ای از محتوای ارزیابی و رتبه بندی شده راه اندازی کرده که با به کار بردن رمزارزهای بیت کوین و اتریوم و تشویق کاربران با استفاده از ژتون سعی در جلوگیری از انتشار اخبار جعلی دارد. به عبارت ساده تر Userfeed مکانی است که در آن شما می‌توانید مسیر تولید یک محتوا تا منبع آن را که بر روی بلوک های بلاک چین (Blockchain) ثبت شده ردیابی کنید.

این مطلب را از دست ندهید:  با اینتل بلاک چین خودتان را بر روی هایپرلجر بسازید

اولین محصول این استارتآپ یک موتور جستجو خواهد بود که به کاربران، توسعه دهندگان و ناشران اجازه خواهد داد تا با اجرای رتبه بندی سفارشی خود بتوانند به نتایج جستجو که شامل فید سایت های مختلف، نظام های پیشنهاد، فهرست های برترین ها در موضوعات مختلف و پیوندهای تبلیغاتی است دسترسی پیدا کنند.

به علاوه ابتکار Userfeeds باعث شکل گیری مدل جدیدی از خدمت رسانی می‌شود که ناشران و برنامه نویسان می‌توانند در کنار مدل های قدیمی‌تر تبلیغ یا اشتراک محتوا استفاده کنند. همچنین کاربرانی که به لایک ها و نظرسنجی های شبکه های اجتماعی اعتماد ندارند می‌توانند با خیال راحت تر محتوای خالص و بکر را جستجو کنند. یکی دیگر از مزایای این سیستم نیز جلوگیری از سوءاستفاده های اقتصادی از محتوای رایگان و اخاذی در فضای مجازی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…