دولت مکزیک یک سیستم آزمایشی بلاک‌چین را اجرا می‌کند

  • توسط IrBlockchain
  • ۷ ماه قبل
  • ۰
سیستم مزایده مبتنی بر فناوری بلاک‌چین در مکزیک رونمایی می‌شود

گزارش‌ها نشان می‌دهد دولت مکزیک به‌طور مستمر بر روی پروژه‌ای کار می‌کند که با استفاده از فناوری زنجیره‌بلوک امکان مدیریت بهتر مزایده‌های دولتی را فراهم می‌کند.

این پروژه HACKMX نامیده شده و در یک کنفرانس فناوری در جالیسکو معرفی‌شده است. این پروژه که ایده اولیه آن توسط گروهی از دانشجویان مطرح‌شده از سپتامبر ۲۰۱۷ تاکنون دائماً توسعه داده‌شده است.
یکی از مسئولان دولت مکزیک معتقد است اگر فناوری زنجیره‌بلوک به عرصه مزایده‌ها وارد شود به مسئولین امکان می‌دهد تا بتوانند ادعاهای شرکت‌های پیشنهاددهنده را صحت سنجی کنند.
این مسئول در ادامه صحبت‌هایش این‌طور می‌گوید:

بلاک‌چین می‌تواند ذات فسادپذیر انسان‌ها را اصلاح کند و شفافیت بیشتری را به صحنه بیاورد. این سیستم داده‌های مربوط به تمام فرایند مزایده را بر روی ساختار زنجیره‌بلوک ذخیره می‌کند و همچنین امکان بازبینی و بررسی مجدد این داده‌ها در همه زمان‌ها را نیز فراهم می‌کند.

استفاده از این سیستم زنجیره‌بلوکی باعث رضایت شهروندان مکزیکی هم خواهد شد چون فرایند اعطای قراردادها به شرکت‌های مختلف را به‌صورت شفاف به اطلاع همگان می‌رساند.
به‌علاوه یکی از دانشجویانی که از اعضای اولیه تیم ایده دهنده این پروژه بوده معتقد است دلیل رغبت دولت مکزیک به استفاده از ساختار بلاک‌چین افزایش اعتماد به مزایده‌ها و بالا بردن امنیت شرکت در آن‌ها است.
در حال حاضر شرکت‌های علاقه‌مند به شرکت در مزایده‌ها پیشنهاد‌های خودشان را در یک وب‌سایت دولتی بارگذاری می‌کنند.
در مرحله بعدی که به‌صورت خودکار انجام می‌شود پیشنهادها به داوران ارسال می‌شوند و آن‌ها بررسی برای تأیید صلاحیت را انجام می‌دهند.
درنهایت سیستم بهترین پیشنهاد که بالاترین سودآوری را داشته باشد برنده مزایده اعلام می‌کند.
کاربرد فناوری زنجیره‌بلوک در سراسر این فرایند این است که اطلاعات به‌صورت امن نگهداری می‌شوند تا اگر لازم در آینده به آن‌ها رجوع شود.
زمانی که فناوری بلاک‌چین به‌صورت کامل در این پروژه دولت مکزیک پیاده‌سازی شود، هر پیشنهاد می‌تواند توسط همه شهروندان دیده شود که این خودش باعث افزایش اعتبار شرکت مزایده دهنده هم می‌شود.
به‌هرحال این امیدواری وجود دارد تا کاربردهای این‌چنینی فناوری زنجیره‌بلوک باعث شود تا دولت‌های غیر دموکراتیک مجبور شوند شفافیت بیشتری در اداره کشور اعمال کنند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Read more:
پیام‌رسان موبایلی ای‌چت از ساختار بلاک‌چین برای ذخیره‌سازی داده‌ها استفاده می‌کند
پیام‌رسان ای‌چت (ICO): آنچه برای تلگرام هنوز رؤیا است!

تغییر ساختار ذخیره‌سازی و مدیریت داده‌های برنامه‌های پیام‌رسان از حالت مرکزی به غیرمرکزی با استفاده از فناوری زنجیره‌بلوک ممکن است...

Close