صفحه اول اخبار دولت مکزیک یک سیستم آزمایشی بلاک چین را اجرا می‌کند

دولت مکزیک یک سیستم آزمایشی بلاک چین را اجرا می‌کند

۰
0
دولت مکزیک یک سیستم آزمایشی بلاک چین را اجرا می‌کند

گزارش ها نشان می‌دهد دولت مکزیک به طور مستمر بر روی پروژه ای کار می‌کند که با استفاده از فناوری بلاک چین (Blockchain) امکان مدیریت بهتر مزایده های دولتی را فراهم می‌کند.

این پروژه HACKMX نامیده شده و در یک کنفرانس فناوری در جالیسکو معرفی شده است. این پروژه که ایده اولیه آن توسط گروهی از دانشجویان مطرح شده از سپتامبر 2017 تاکنون دائماً توسعه داده شده است.

یکی از مسئولان دولت مکزیک معتقد است اگر فناوری بلاک چین به عرصه مزایده ها وارد شود به مسئولین امکان می‌دهد تا بتوانند ادعاهای شرکت های پیشنهاددهنده را صحت سنجی کنند.

این مسئول در ادامه صحبت هایش این طور می‌گوید:

بلاک چین (Blockchain) می‌تواند ذات فسادپذیر انسان ها را اصلاح کند و شفافیت بیشتری را به صحنه بیاورد. این سیستم داده های مربوط به تمام فرایند مزایده را بر روی ساختار بلاک چین ذخیره می‌کند و همچنین امکان بازبینی و بررسی مجدد این داده ها در همه زمان ها را نیز فراهم می‌کند.

استفاده از این سیستم بلاک چینی باعث رضایت شهروندان مکزیکی هم خواهد شد چون فرایند اعطای قراردادها به شرکت های مختلف را به صورت شفاف به اطلاع همگان می‌رساند.

به علاوه یکی از دانشجویانی که از اعضای اولیه تیم ایده دهنده این پروژه بوده معتقد است دلیل رغبت دولت مکزیک به استفاده از ساختار بلاک چین افزایش اعتماد به مزایده ها و بالا بردن امنیت شرکت در آن ها است.

این مطلب را از دست ندهید:  فاز آزمایشی هش‌گراف به مرحله دوم رسید

در حال حاضر شرکت های علاقه مند به شرکت در مزایده ها پیشنهاد های خودشان را در یک وب سایت دولتی بارگذاری می‌کنند.

در مرحله بعدی که به صورت خودکار انجام می‌شود پیشنهادها به داوران ارسال می‌شوند و آن ها بررسی برای تأیید صلاحیت را انجام می‌دهند.

درنهایت سیستم بهترین پیشنهاد که بالاترین سودآوری را داشته باشد برنده مزایده اعلام می‌کند.

کاربرد فناوری بلاک چین در سراسر این فرایند این است که اطلاعات به صورت امن نگهداری می‌شوند تا اگر لازم در آینده به آن ها رجوع شود.

زمانی که فناوری بلاک چین به صورت کامل در این پروژه دولت مکزیک پیاده سازی شود، هر پیشنهاد می‌تواند توسط همه شهروندان دیده شود که این خودش باعث افزایش اعتبار شرکت مزایده دهنده هم می‌شود.

به هرحال این امیدواری وجود دارد تا کاربردهای این چنینی فناوری بلاک چین باعث شود تا دولت های غیر دموکراتیک مجبور شوند شفافیت بیشتری در اداره کشور اعمال کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…