صفحه اول اخبار همه با هم علیه قاچاق کودکان با کمک بلاک چین

همه با هم علیه قاچاق کودکان با کمک بلاک چین

۰
0
همه با هم علیه قاچاق کودکان با کمک بلاک چین

سازمان ملل متحد در همکاری با شبکه هویت جهانی پروژه آزمایشی بلاک چینی باهدف مبارزه با قاچاق کودکان را توسعه می‌دهد.
در نشستی که جمعه با عنوان کاربردهای انسان دوستانه بلاک چین در نیویورک برگزار شد دو مورد از موسسه های داخلی سازمان ملل اعلام کردند که می‌خواهند در توسعه این پروژه مشارکت کنند.

در این پروژه با ثبت اطلاعات هویتی کودکان زیر پنج سال یا کودکانی که شناسنامه ندارد بر روی ساختار بلاک چین، احتمال دستگیری قاچاقچیان کودک به طور چشمگیری افزایش می‌یابد.

به علاوه ساختار غیرقابل تغییر بلاک چین امکان ردگیری و مقابله با فعالیت های قاچاق کودکان را بیش ازپیش فراهم می‌کند.دکتر ماریانا داهان که شبکه هویت جهانی را پایه گذاری کرده کودکان زیر پنج سال و بدون اوراق هویتی را قربانیان اصلی قاچاقچیان می‌داند.

او در ادامه صحبت هایش بیان کرده است:

بااینکه کشورهای توسعه یافته با یک تلاش همه جانبه سعی کرده اند راه حل های مختلفی را برای این معضل پیشنهاد دهند، اما بحث هویت کانون اصلی تمام راهکارهای مبارزه با قاچاق کودکان است.

برای سال های طولانی قاچاقچیان توانسته اند با استفاده از اسناد هویتی جعلی، کودکان و نوجوانان را باهدف بهره گیری از آن ها در فعالیت های غیرانسانی و غیرقانونی به کشورهای مختلف قاچاق کنند.

این مطلب را از دست ندهید:  تعداد پروانه‌های ثبت اختراع بلاک چینی در سال 2017 دوبرابر شده است

و قاچاق کودکان به عنوان بزرگ ترین سوءاستفاده از حقوق انسانی شناخته شده است اما فناوری بلاک چین با امکانات بالقوه اش می‌تواند با قاچاقچیان مبارزه کند و جان میلیون ها کودک را نجات دهد.

سازمان ملل متحد که از ابتدای سال جاری میلادی نگاه ویژه به فناوری بلاک چین در عرصه های انسان دوستانه داشته است برای اجرای موفق این پروژه آزمایشی هویتی دست یاری به سمت سازمان های مردم نهاد، دانشگاه ها و تمام کسانی که علاقه مند به مبارزه قاچاق کودکان هستند دراز کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…