صفحه اول اخبار از کنسول نینتندو تا گلکسی سامسونگ؛ همه در خدمت ماینینگ!

از کنسول نینتندو تا گلکسی سامسونگ؛ همه در خدمت ماینینگ!

۰
0
22,724
از کنسول نینتندو تا گلکسی سامسونگ؛ همه در خدمت ماینینگ!

تغییر کاربری و معماری مجدد دستگاه های الکترونیکی قدیمی‌باهدف ماینینگ به یکی از روندهای نوظهور این حوزه تبدیل شده است.

بیت کوین همچنان ارزشمندترین ارز دیجیتال بازار شناخته می‌شود و یکی از راه های به دست آوردن بیت کوین ماینینگ (استخراج) است که باعث به وجود آمدن جامعه ای از ماینرها شده است. اعضای این جامعه همیشه در جستجوی ارزان ترین روش ها هستند و حالا کِن شیریف با تغییر کاربری و معماری مجدد دستگاه های الکترونیکی قدیمی‌می‌خواهد این آرزو را برآورده کند.

در فرایند ماینینگ مجموعه ای از رایانه ها حضور دارند که تلاش می‌کنند مسائل پیچیده ای را حل کنند و ریگ ماینینگ که کن شیریف با استفاده از یک مدل ۱۹۷۳ رایانه آلتو ساخته است

هر رایانه ای زودتر به راه حل برسد مقداری رمز ارز  پاداش می‌گیرد. چون این روزها هزینه تهیه دستگاه های ماینینگ بسیار زیاد شده است و فارم های (انبوهی از دستگاه ها در کنار هم در یک مکان) ماینینگ شدیداً باهم رقابت می‌کنند، ورود به عرصه ماینینگ برای آدم های معمولی دشوار است.

اما برگردیم به داستان آقای شیریف. ایشان در جامعه دوستداران بیت کوین به تغییر کاربری و معماری مجدد دستگاه های الکترونیکی قدیمی‌باهدف استفاده از آن ها در ماینینگ معروف است.

وی همچنین با دست نویسی الگوریتم SHA-256 بر روی کاغذ توانسته نبوغش را نشان دهد و چندین ریگ ماینینگ را از ترکیب دستگاه های قدیمی‌بسازد.

در سال گذشته میلادی، کن شیریف موفق شد الگوریتم درهم ساز (Hash) را با یک رایانه مدل ۱۹۷۳ زیراکس آلتو و زبان برنامه نویسی از دور خارج شده BCPL طراحی کند. او همچنین یک دستگاه Mainframe IBM که در سال ۱۹۵۹ ساخته شده و یک کنسول بازی نینتندو متعلق به سال ۱۹۸۵ را به ریگ های ماینینگ تبدیل کرده است.

این مطلب را از دست ندهید:  ماینینگ بیت‌کوین در دستور کار شرکت‌های نفتی کانادا

نکته جالب توجه در اینجا رمزگذاری سیستم نینتندو است که ۸ بیت بوده در حالی که رمزگذاری الگوریتم ماینینگ بیت کوین ۳۲ بیت است.

تغییر کاربری و معماری مجدد دستگاه های الکترونیکی قدیمی‌چه توان پردازشی فراهم می‌کند؟

سؤالی که برای خیلی از فعالان و دوستداران ماینینگ بیت کوین مطرح می‌شود این است که آیا دستگاه های تغییر کاربردی شده توان رقابت با ریگ های ماینینگ تجاری رادارند؟

پاسخ به این سؤال در حال حاضر منفی است. مثلاً ریگ های خلاقانه شیریف در بهترین حالت می‌توانند توان پردازشی معادل ۱/۵ هش در هر ثانیه تولید کنند که مثل یک قطره در برابر اقیانوسی از توان پردازشی تولیدشده توسط ریگ های تجاری است.

درواقع در حال حاضر این جنبش تغییر کاربری و معماری مجدد دستگاه های الکترونیکی قدیمی‌بیشتر یک سرگرمی‌خوشایند برای تعمیرکاران این وسایل است.

اما علاوه بر شیریف، شرکت سامسونگ هم به همین فکر افتاد و در اولین محصولش یک ریگ ماینینگ را ارائه داده که از ۴۰ اسمارت فون گلکسی قدیمی‌تشکیل می‌شود.

به هرحال این روندهای نوظهور در ماینینگ از جمله همین روش تغییر کاربری و معماری مجدد دستگاه های الکترونیکی اگرچه شاید در کوتاه مدت برای ماینرها سودآور نباشد، اما می‌تواند راهی باشد برای استفاده مجدد از دستگاه های الکترونیکی قدیمی‌و کاهش حجم قراضه هایی که هرروز از این دستگاه ها به عنوان زباله جمع می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

فناوری بلاک‌چین در شرکت گازپروم روسیه

شرکت دولتی گازپروم روسیه اعلام کرد در قالب یک طرح آزمایشی مبتنی بر بلاک‌چین، از امکان قرار…