صفحه اول اخبار روسیه، ارز دیجیتال روسی و گذر از تحریم‌های نفتی آمریکا

روسیه، ارز دیجیتال روسی و گذر از تحریم‌های نفتی آمریکا

۰
0
روسیه، ارز دیجیتال روسی و گذر از تحریم‌های نفتی آمریکا

فرضیه های زیادی وجود دارد که به چگونگی تقویت بازار نفت روسیه در حین تحریم های آمریکا علیه این کشور می پردازد و یکی از آن ها به کارگیری یک ارز دیجیتال روسی است.

تحریم های آمریکا علیه بازار نفت روسیه

پذیرش گسترده رمز ارز ها متفکران روسیه را به این امر واداشته تا درباره استفاده از آن ها برای ایجاد تحول در شکل تجارت نفت فکر کنند.

با همین تفکر در اکتبر 2017 بانک مرکزی روسیه از ایجاد یک رمز ارز  ملی خبر داد و چند هفته بعد کریپتو-روبل (Crypto-ruble) باهدف کنار گذاشتن دلار از معاملات نفتی روسیه معرفی شد.

اگرچه راهکارهای دیگری هم برای گذر از تحریم های دولت ترامپ علیه بازار نفت روسیه وجود دارد اما استفاده از یک ارز دیجیتال روسی هم می تواند انتخابی جذاب باشد.

به دلیل اینکه روسیه را به طور کامل از قیدوبند دلار آزاد می کند و به روسیه و سایر کشورهای نفتی اجازه می دهد تا بدون ترس از تحریم ها به معامله بپردازند.

این مطلب را از دست ندهید:  پادکست خبری آی‌آر بلاک چین - قسمت یازدهم

فاصله از استاندارد آمریکایی با ارز دیجیتال روسی

اولین تجربه استفاده از ارزهای دیگر به جای دلار در ماه نوامبر سال جاری اتفاق افتاد.زمانی که تبادل مالی بزرگ به ارزش 25 میلیارد دلار بین روبل و یوان اتفاق افتاد که کاتالیزور بزرگی در صنعت نفت بود.

علاوه بر چین و روسیه، ایران هم به عنوان یکی از فروشندگان اصلی نفت در نظر دارد از راهکار مشابهی برای حذف دلار از معاملات نفتی استفاده کند.

همچنین ونزوئلا هفته گذشته از ایجاد ارز دیجیتال جدیدی با عنوان پترو (Petro) خبر داده که هدفش مقابله با تحریم های نفتی این کشور توسط آمریکا است.

با بررسی رفتارهای اغلب خصمانه آمریکا علیه کشورهایی که با قواعد بازی آمریکایی همراه نشوند، شاید تنها راه گریز از تحریم ها همین استفاده از ارزهای دیجیتال در تجارت و مراودات بین المللی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…