صفحه اول اخبار در رتبه‌بندی ویس بیت کوین با تک‌ماده قبول شد!

در رتبه‌بندی ویس بیت کوین با تک‌ماده قبول شد!

۰
0
در رتبه‌بندی ویس بیت کوین با تک‌ماده قبول شد!

جامعه رمزنگاری ارزش زیادی برای ارزهای دیجیتال قائل است و مخصوصا حساسیت زیادی روی بیت کوین دارد. اما نتایج رتبه بندی ویس برای این طرفداران سرسخت بیت کوین نا امید کننده بود.

در این رتبه بندی رمزارزهایی مثل NEO، EOS، Cardano و اتریوم جایگاه بالاتری نسبت به بیت کوین کسب کرده اند.
در حالی که بیت کوین به عنوان پرسابقه ترین و با ارزش ترین ارز دیجیتال شناخته می‌شود اما کارشناسان موسسه ویس به کاردانو که فعلا فقط در حد یک مقاله سفید است! رتبه بهتری داده اند.

رتبه بندی که هواداران بیت کوین با آن مخالف اند

رتبه بندی ویس به بیت کوین نمره C+   را داده است و همین باعث شده که بیت کوین پایین تر از سایر رمزارزها قرار بگیرد.
ظاهراً خیلی از کارشناسان این موسسه در هم سویی با اربابان اقتصادی دنیا چندان علاقه مند به بیت کوین نیستند که چنانچه اظهارنظرهای رسمی‌شرکت ها و سازمان های بزرگ ازجمله وال استریت را دنبال کنیم این موضوع بیشتر ثابت می‌شود.
در داووس گروهی از همین اربابان اقتصادی کنار هم جمع شدند تا پیام روشنی را به جهان مخابره کنند و محتوای آن پیام نگرانی آن ها از تزلزل جایگاه اقتصادی خودشان به علت بیت کوین بود.
موسسه ویس هم خواسته یا ناخواسته رتبه بندی را ارائه کرده که همسو با نظرات همین افراد است.
البته اخباری هم منتشرشده که نشان می‌دهد این موسسه واقع در آمریکا تحت فشار هکرهای کره ای قرار داشته و آن ها تصمیم داشته اند حتی کل سایت این موسسه را از دسترس خارج کنند.
به نظر هکرهای وابسته به صرافی ها و شبکه های اجتماعی در کره جنوبی این رتبه بندی اثرات منفی بر روی خریدوفروش ارزهای دیجیتال داشته و به همین دلیل قبل از انتشار رتبه بندی به سایت این موسسه حمله کردند.

دلایل موسسه ویس برای رتبه پایین بیت کوین و رتبه خوب اتریوم

کارشناسان ویس در پاسخ به اینکه چرا بیت کوین را در جایگاه پایین تری نسبت به اتریوم قرار داده اند به مشکلات این ارز دیجیتال ازجمله محدودیت جدی حجم شبکه، تأخیر در تایید تراکنش ها و کارمزدهای فزاینده اشاره کرده اند.
مارتین دی ویس که بنیان گذار این موسسه رتبه بندی اقتصادی است در مصاحبه دیگری ضمن اشاره به فاکتورهایی همچون ریسک و پاداش سرمایه گذاری، فناوری و درصد پذیرش برای رتبه رمزارزها، از نمره B به اتریوم دفاع کرد.
او معتقد است اتریوم دومین رمزارزی است که در مقیاس وسیع موردپذیرش قرارگرفته، فناوری آن راحت تر قابل روزآمدی است، سرعت بیشتری در اجرای تراکنش ها دارد هرچند که با برخی نواقص هم باید مبارزه کند.
علاوه بر اتریوم همان طور که قبلا ذکر شد ارزهای دیجیتالی مثل EOS، NEO، Cardano و Steem هم نمره B را کسب کرده اند.
البته از رمزارزهای تنبل بازار هم نمی‌توان غافل شد! Potcoin و Matchpool هر دو نمره D را در رتبه بندی ویس کسب کرده اند و البته هیچ رمزارزی نیز نمره A را به دست نیاورده است.

این مطلب را از دست ندهید:  چک چین محصول رسمی بانکداری امارات در حوزه بلاک چین

آیا روش شناسی موسسه رتبه بندی ویس اشتباه است؟

برای خیلی ها این سؤال پیش آمده که چرا هیچ کدام از رمزارزها لایق دریافت رتبه A نبوده اند. دکتر ویس در همین رابطه می‌گوید:

این همان نکته ای است که باعث سوءتفاهم بسیاری از فعالان عرصه ارزهای دیجیتال نسبت به درک تفاوت رتبه بندی ما و سایر رتبه بندی ها شده است. این تفاوت نوسان بزرگ قیمت است که در همه رمزارزها مشاهده شده و درنتیجه در حال حاضر ما به هیچ کدام نمره A را ندادیم.

این دیدگاه بیانگر این است که موسسه ویس بیشترین نمره را به کم نوسان ترین ارز دیجیتال می‌دهد.
بنابراین می‌توانیم انتظار داشته باشیم که در ورژن بعدی این رتبه بندی احتمالاً رمزارز Tether بهترین نمره را بگیرد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…