در رتبه‌بندی ویس بیت‌کوین با تک‌ماده قبول شد!

  • توسط IrBlockchain
  • ۱۰ ماه قبل
  • ۰
رتبه‌بندی ویس برای ارزیابی رمزارزها که درآن بیت‌کوین جایگاه پایین تری نسبت به اتریوم کسب کرده است

جامعه رمزنگاری ارزش زیادی برای ارزهای دیجیتال قائل است و مخصوصا حساسیت زیادی روی بیت‌کوین دارد. اما نتایج رتبه‌بندی ویس برای این طرفداران سرسخت بیت‌کوین نا امید کننده بود.

در این رتبه بندی رمزارزهایی مثل NEO، EOS، Cardano و اتریوم جایگاه بالاتری نسبت به بیت‌کوین کسب کرده‌اند.
در حالی که بیت‌کوین به عنوان پرسابقه ترین و با ارزش ترین ارز دیجیتال شناخته می‌شود اما کارشناسان موسسه ویس به کاردانو که فعلا فقط در حد یک مقاله سفید است! رتبه بهتری داده‌اند.

رتبه‌بندی که هواداران بیت‌کوین با آن مخالف‌اند

رتبه‌بندی ویس به بیت‌کوین نمره C+   را داده است و همین باعث شده که بیت‌کوین پایین‌تر از سایر رمزارزها قرار بگیرد.
ظاهراً خیلی از کارشناسان این موسسه در هم سویی با اربابان اقتصادی دنیا چندان علاقه‌مند به بیت‌کوین نیستند که چنانچه اظهارنظرهای رسمی شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ ازجمله وال‌استریت را دنبال کنیم این موضوع بیشتر ثابت می‌شود.
در داووس گروهی از همین اربابان اقتصادی کنار هم جمع شدند تا پیام روشنی را به جهان مخابره کنند و محتوای آن پیام نگرانی آن‌ها از تزلزل جایگاه اقتصادی خودشان به علت بیت‌کوین بود.
موسسه ویس هم خواسته یا ناخواسته رتبه‌بندی را ارائه کرده که همسو با نظرات همین افراد است.
البته اخباری هم منتشرشده که نشان می‌دهد این موسسه واقع در آمریکا تحت‌فشار هکرهای کره‌ای قرار داشته و آن‌ها تصمیم داشته‌اند حتی کل سایت این موسسه را از دسترس خارج کنند.
به نظر هکرهای وابسته به صرافی‌ها و شبکه‌های اجتماعی در کره جنوبی این رتبه‌بندی اثرات منفی بر روی خریدوفروش ارزهای دیجیتال داشته و به همین دلیل قبل از انتشار رتبه‌بندی به سایت این موسسه حمله کردند.

دلایل موسسه ویس برای رتبه پایین بیت‌کوین و رتبه خوب اتریوم

کارشناسان ویس در پاسخ به اینکه چرا بیت‌کوین را در جایگاه پایین‌تری نسبت به اتریوم قرار داده‌اند به مشکلات این ارز دیجیتال ازجمله محدودیت جدی حجم شبکه، تأخیر در تایید تراکنش‌ها و کارمزدهای فزاینده اشاره‌کرده‌اند.
مارتین دی ویس که بنیان‌گذار این موسسه رتبه‌بندی اقتصادی است در مصاحبه دیگری ضمن اشاره به فاکتورهایی همچون ریسک و پاداش سرمایه‌گذاری، فناوری و درصد پذیرش برای رتبه رمزارزها، از نمره B به اتریوم دفاع کرد.
او معتقد است اتریوم دومین رمزارزی است که در مقیاس وسیع موردپذیرش قرارگرفته، فناوری آن راحت‌تر قابل روزآمدی است، سرعت بیشتری در اجرای تراکنش‌ها دارد هرچند که با برخی نواقص هم باید مبارزه کند.
علاوه بر اتریوم همان‌طور که قبلا ذکر شد ارزهای دیجیتالی مثل EOS، NEO، Cardano و Steem هم نمره B را کسب کرده‌اند.
البته از رمزارزهای تنبل بازار هم نمی‌توان غافل شد! Potcoin و Matchpool هر دو نمره D را در رتبه‌بندی ویس کسب کرده‌اند و البته هیچ رمزارزی نیز نمره A را به دست نیاورده است.

آیا روش‌شناسی موسسه رتبه‌بندی ویس اشتباه است؟

برای خیلی‌ها این سؤال پیش‌آمده که چرا هیچ‌کدام از رمزارزها لایق دریافت رتبه A نبوده‌اند. دکتر ویس در همین رابطه می‌گوید:

این همان نکته‌ای است که باعث سوءتفاهم بسیاری از فعالان عرصه ارزهای دیجیتال نسبت به درک تفاوت رتبه‌بندی ما و سایر رتبه‌بندی‌ها شده است. این تفاوت نوسان بزرگ قیمت است که در همه رمزارزها مشاهده‌شده و درنتیجه در حال حاضر ما به هیچ‌کدام نمره A را ندادیم.

این دیدگاه بیانگر این است که موسسه ویس بیشترین نمره را به کم نوسان‌ترین ارز دیجیتال می‌دهد.
بنابراین می‌توانیم انتظار داشته باشیم که در ورژن بعدی این رتبه‌بندی احتمالاً رمزارز Tether بهترین نمره را بگیرد!

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Read more:
6 قسمت قابل توجه برای سرمایه‌گذاران در مقاله‌های سفید ICOها
۶ قسمت قابل توجه برای سرمایه‌گذاران در مقاله‌های سفید ICOها

سرمایه‌گذاری در ICO ها بر خلاف ظاهرش، چندان ساده نیست. ریسک هایی دارد و برای کسب سود از آنها باید...

Close