صفحه اول اخبار دولت فلسطین درصدد استفاده از بیت کوین یا ارزی شبیه به آن است

دولت فلسطین درصدد استفاده از بیت کوین یا ارزی شبیه به آن است

۰
0
دولت فلسطین درصدد استفاده از بیت کوین یا ارزی شبیه به آن است

نهاد دولتی پولی-مالی فلسطین قصد دارد ارز دیجیتالی را ایجاد کند. بر اساس گزارشی که رویترز تهیه کرده، اعظم شوا که سرپرست این نهاد است اعلام کرده این تمایل به بیت کوین یا یک ارز دیجیتال از اینجا می‌آید که در این کشور یک واحد مرکزی ارز وجود ندارد و مردم در حال حاضر ترکیبی از دلار آمریکا، یورو و سایر واحدهای پولی محلی را استفاده می‌کنند.

در واقع همین مشکل عدم وجود ارز یکپارچه و متمرکز بر پایه زنجیره بلوک و مشکلاتی که بر سر به وجود آوردن چنین ارزی وجود دارد، نهاد پولی-مالی فلسطین که در حال حاضر نقش بانک موقت مرکزی این کشور را ایفا می‌کند را به فکر طراحی یک ارز کاملاً دیجیتال انداخته است.

این ارز دیجیتال که قرار است پوند فلسطین نامید شود احتمالاً توسط منابعی نظیر نفت، طلا و … مورد پشتیبانی قرار می‌گیرد. اگر این پروژه اجرایی شود با توجه به تحریم شرکت های پرداخت آنلاین نظیر پی پال می‌توان انتظار داشت که مسیرهای پرداخت متنوع تری به سوی اهالی این سرزمین باز شود.

با اینکه هنوز زمان دقیق رونمایی از این ارز دیجیتال مشخص نشده است اما نهاد پولی-مالی این کشور انتظار دارد ظرف پنج سال آینده اولین پوند فلسطین خرج شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

مجلس آمریکا به بررسی لیبرا فیس‌بوک ادامه می‌دهد

«ماکسین واترز»، رییس کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا می‌گوید، این کمیت…