صفحه اول اخبار دولت فرانسه یک کارگروه پژوهشی درباره زنجیره بلوک تشکیل می‌دهد

دولت فرانسه یک کارگروه پژوهشی درباره زنجیره بلوک تشکیل می‌دهد

۰
0
دولت فرانسه یک کارگروه پژوهشی درباره زنجیره بلوک تشکیل می‌دهد

کار گروه زنجیره بلوک توسط کمیته استراتژی فرانسه رهبری می‌شود که در سال 2013 و با هدف پژوهش و مطالعه بر روی مسائل اقتصادی – اجتماعی توسط نخست وزیر این کشور تأسیس شده است.

بر اساس اظهارت ریئس این کمیته، کارگروه پژوهشی زنجیره بلوک (Blockchain) مسئول انجام تحقیق درباره موارد علمی‌استفاده از زنجیره بلوک در جامعه، بررسی دقیق هزینه و سودمندی برنامه های کاربردی زنجیره بلوک و ارائه پیشنهاد به دولت فرانسه مبنی بر چگونگی پشتیبانی از این فناوری است. بر اساس برنامه ریزی انجام شده احتمالاً اولین گزارش جامع این گروه در اکتبر 2017 به دولت فرانسه ارائه می‌شود.

زنجیره بلوک؛ فراتر از یک فعالیت تبلیغاتی برای دولت فرانسه

نگاهی به ترکیب اعضای این کارگروه پژوهشی به خوبی نشان می‌دهد که هدف از طراحی آن صرفاً گروه یا بخش خاصی از جامعه نیست. در واقع مؤسسات و نهادهای دولتی در کنار استارتآپ ها دست به دست هم داده اند تا به اهداف پژوهشی از پیش تعیین شده برسند. به علاوه سازمان دیده بان فعالیت های بانکی و بیمه ای و دفتر فناوری اطلاعات نخست وزیری فرانسه نیز با هدف نظارت بر کل پروژه در این کار گروه عضویت دارند.

این مطلب را از دست ندهید:  چگونه مبتکر لذت بی‌پایان رانندگی از فناوری بلاک چین بهره می‌گیرد؟

اما برخی از منتقدان دولت که اطلاع چندانی از زنجیره بلوک ندارند این اقدام نخست وزیر فرانسه را صرفاً تبلیغاتی ارزیابی می‌کنند ولی فعالان حوزه زنجیره بلوک با تمجید آن را نشانه ای از توجه جدی تر دولت فرانسه به این فناوری معرفی می‌کنند.

اگرچه اجازه صدور اسناد تضامنی در بستر زنجیره بلوک (Blockchain) تاکنون مهم ترین گام فرانسه در پیاده سازی این فناوری بوده، اما تشکیل این کارگروه که به طور مستقیم با دفتر نخست وزیری این کشور مرتبط است می‌تواند نوید دهنده نتایج قابل توجهی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…