واکنش دولت‌ها در برابر پذیرش فناوری بلاک‌چین چیست؟

  • توسط IrBlockchain
  • ۹ ماه قبل
  • ۲
کاربرد فناوری بلاکچین در دولت‌ها و عکس العمل‌ها نسبت به پذیرش این فناوری

تقریباً همه بر سر سودمندی فناوری زنجیره‌بلوک و ارزهای دیجیتال توافق دارند اما اگر دولت‌ها نخواهند این حقیقت را به رسمیت بشناسند چاره چیست؟

دولت‌های مختلف دیدگاه‌های متضادی درباره کاربرد این فناوری‌ها در سیستم‌های عموماً سنتی خودشان دارند.
برخی از آن‌ها نگران‌اند که پذیرش و گسترش فناوری بلاک‌چین و رمزارزها می‌تواند به‌مثابه یک تهدید برای نظام‌های اقتصادی و سیاسی فعلی باشد. در حالی که گروه دیگری از دولت‌ها با آغوش گرم زنجیره‌بلوک را پذیرفته‌اند و توان و کارایی این فناوری را به رسمیت شناخته‌اند.
دولتمردان این کشورها از هم‌اکنون به‌صورت آزمایشی فناوری بلاک‌چین را برای بهبود امور و افزایش شفافیت به کار گرفته‌اند. در باور آن‌ها فرقی نمی‌کند که تحولات ناشی از این فناوری‌ها مالی، اجتماعی یا سیاسی باشد بلکه مهم این است که فناوری زنجیره‌بلوک توانایی ساختارشکنی را دارد.

دولت کانادا یکی از نمونه‌های موفق در پذیرش فناوری زنجیره‌بلوک

کانادا یکی از کشورهایی است که نسبت به ایده‌های جدید انعطاف‌پذیری نشان می‌دهد. این کشور همچنین از پیشتازان استفاده از فناوری زنجیره‌بلوک در ساختار دولت است.
مثلاً شورای ملی پژوهش در کانادا از چندی پیش برای افزایش شفافیت و اعتماد از ساختار شبکه بلاک‌چین اتریوم و قراردادهای هوشمند برای افزایش شفافیت و اعتماد در بحث اعطای فاند و بورس پژوهشی استفاده می‌کند.
البته در اجرای این پروژه شرکت زنجیره‌بلوکی Bitaccess هم با دولت کانادا همکاری می‌کند که نقش انتقال داده‌های دولت به شبکه بلاک‌چین را دارد.
علاوه بر کانادا، در قاره اروپا دولتمردان اتریشی به‌طورجدی تصمیم گرفتند از کاربردهای متفاوت زنجیره‌بلوک حمایت کنند و البته در کنار کانادا، ایالت ایلینوی آمریکا گزارشی با عنوان “زنجیره‌بلوک‌ها: حرکت روبه‌جلوی دولت دیجیتال” منتشر کرد که درواقع نقشه راهی برای به‌کارگیری این فناوری در حوزه داده‌های دولتی است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

۲ دیدگاه در حال حاضر

  1. سلام ممنونم مطلب بسیار عالی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Read more:
راهنمای برگزاری یک ICO موفق و کارآمد برای کارآفرینان
اگر می‌خواهید یک ICO موفق راه بیندازید، بخوانید

فناوری بلاک‌چین بستری برای شکوفایی بسیاری از پروژه‌ها است اما به شرطی که بتوانید از مرحله ICO با موفقیت بگذرید....

Close