صفحه اول ICO پلتفرم پابلیکا(ICO): در زنجیره‌بلوک داستان بگویید!

پلتفرم پابلیکا(ICO): در زنجیره‌بلوک داستان بگویید!

۰
0
پلتفرم پابلیکا(ICO): در زنجیره‌بلوک داستان بگویید!

پلتفرم پابلیکا یک پلتفرم اقتصاد دیجیتال برای صنعت نشر است. پلتفرمی‌که با به‌کارگیری فناوری زنجیره‌ بلوک (Blockchain) سعی مجموعه‌ای کارآمد از نشر سنتی و نشر رومیزی را کنار هم جمع کرده است.
پابلیکا بازیگران کلیدی عرصه نشر را فارغ از مرزها در کنار هم گردآورده و با اقتصاد الکترونیک شیوه‌های نوین قابل‌اعتماد و بدون دردسر تجارت الکترونیک را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

دو عنصر اصلی که پلتفرم پابلیکا را شکل می‌دهند کتاب‌های دیجیتال و فناوری زنجیره‌بلوک هستند. طراحان این پلتفرم با استفاده از این دو عنصر اعضای اکوسیستم نشر را تغذیه می‌کنند.

این اعضا از نویسندگان و ویراستاران شروع می‌شود و تا کتاب‌فروش‌ها و کتابداران ادامه پیدا می‌کند و پلتفرم پابلیکا با ثبت تراکنش‌های بین آن‌ها در ساختار فناوری زنجیره‌بلوک اعتماد و سهولت بیشتر را به ارمغان می‌آورد.

عملکرد فنی پابلیکا: نویسندگان در کانون توجه

در پابلیکا نویسندگان می‌توانند باعرضه توکن‌هایی بانام Read برای کتاب‌های جدیدشان جذب سرمایه (Crowdfunding) کنند. افرادی که این توکن‌ها را خریده‌اند هم از حق خواندن و ترجمه کتاب در دستگاه‌های دیجیتال برخوردار می‌شوند.

علاوه بر توکن Read، دو توکن دیگر بانام‌های Rights و PBL نیز در اکوسیستم پابلیکا قابل‌دسترسی هستند.

عملکرد فنی پابلیکا: نویسندگان در کانون توجه

توکن Rights همان‌طور که از اسمش پیداست برای تعیین مالکیت نسبت به محتوای تولیدی ایجاد و بر اساس قراردادهای هوشمند کار می‌کند.

این مطلب را از دست ندهید:  اگر می‌خواهید یک ICO موفق راه بیندازید، بخوانید

توکن‌های PBL هم به‌عنوان وسیله‌ای برای انتقال ارزش بین اعضای اکوسیستم به کار می‌رود. این توکن ها دارای ارزش درونی نیستند و به همین خاطر می‌توانند به‌راحتی در مراودات بین اعضا استفاده شوند.

نکات مهم برای سرمایه‌گذاری در پلتفرم پابلیکا + مشخصات فنی

این پلتفرم احتمالاً مورد استقبال وسیع آزاد کارها (Freelancers) قرار خواهد گرفت به دلیل اینکه ماهیت آزادکاری معمولاً ناپایدار است و طرفین یک قرارداد نمی‌توانند به‌آسانی به یکدیگر اعتماد کنند.

از سوی دیگر خوانندگان که به‌نوعی مصرف‌کنندگان نهایی کتاب‌ها هستند بدون نیاز از پرداخت هزینه به دلالان کتاب می‌توانند خیلی راحت‌تر از گذشته به کتاب‌ها دسترسی داشته باشند.

علاوه بر این انتظار می‌رود فعالان محیط‌زیست نیز از پلتفرم زنجیره‌بلوکی پابلیکا به دلیل اینکه مصرف کاغذ، قطع درختان و آلودگی هوا به خاطر رفت‌وآمدهای بیجا را کاهش می‌دهد پشتیبانی می‌کنند.

نام توکن

Read – Rights – PBL

پلتفرم

Ethereum

قیمت توکن

یک توکن معادل 0.1 دلار آمریکا

شروع ICO

1 نوامبر 2017

پایان ICO

1 دسامبر 2017

مدیر عامل

جوزف مارک، لینکدین

مدیر فناوری

یوری پیمنوف، لینکدین

تاپیک در Bitcointalk

بخوانید

صفحه ICO

خرید کنید

هشدار️: آی‌آر بلاک‌چین مسئولیتی در قبال سود یا ضرر احتمالی شما ندارد. لطفا پس از تحقیقات کافی و گردآوری اطلاعات صحیح سرمایه‌گذاری در ICO ها را شروع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

نگاهی به STO ؛ رقیب جدی ICO

ICO شیوه جدیدی برای تامین مالی جمعی مبتنی بر توکن های رمزنگاری شده است که از چند سال پیش م…