صفحه اول اخبار مژده‌ای به نهنگ‌ها: بیت کوین به عنوان ضمانت برای دریافت وام!

مژده‌ای به نهنگ‌ها: بیت کوین به عنوان ضمانت برای دریافت وام!

۰
0
مژده‌ای به نهنگ‌ها: بیت کوین به عنوان ضمانت برای دریافت وام!

در روزهای آغازین بیت کوین بیشتر مردم باهدف سرگرمی‌و خریدهای خرد از آن استفاده می‌کردند اما با افزایش محبوبیت بیت کوین کاربردهای جدیدی برای آن معرفی شده که یکی از آنها دریافت وام است.

بعضی از همان افرادی که آن روزها بیت کوین را باقیمت کمتر از یک دلار به دست آوردند و هیچ تصوری از آینده آن نداشتند ترجیح دادند بیت کوین ها را پس انداز کنند.
در طول زمان قیمت بیت کوین کاهش و افزایش داشت تا اینکه در سال جاری میلادی به بالاتر از 15000 دلار رسیده است.

اما پس انداز کنندگان بیت کوین همچنان آن ها را نگه داشتند در حالی که فروش بیت کوین آن ها را وسوسه می‌کند.

چه رویکردی باید در برابر این وسوسه اتخاذ کرد. آیا برای این افراد که نمی‌توانند خودشان را برای فروش یا خرید بیت کوین راضی کنند راه حل دیگری وجود دارد که از بیت کوین های شان استفاده کنند.

گیل دیویس معتقد است چاره کار برای این افراد این است که از دارایی بیت کوین به عنوان ضمانت مالی برای دریافت وام استفاده کنند.

این مطلب را از دست ندهید:  5 پرسش قابل‌توجه در هنگام انتخاب پلتفرم‌های صرافی

با استفاده از این راهکار آن ها بیت کوین هایی را که در طول سال ها پس انداز کرده اند از دست نخواهند داد و در عوض با وامی‌که می‌گیرند می‌توانند از مزایای میلیونر بودن بهره مند شوند.

استارتآپ هایی که به ضمانت بیت کوین به شما وام می‌دهند

با افزایش قیمت بیت کوین هر روز نهنگ های (منظور از نهنگ افرادی هستند که میزان قابل توجهی بیت کوین دارند) جدیدی از زیرآب بیرون می‌آیند.

با توجه به همین ظرفیت، استارتآپ های رمز ارزی ارائه خدمات وام دهی بر پایه بیت کوین را شروع کرده اند و عقب ماندگی بانک ها نیز در این زمینه به موفقیت آن ها کمک کرده است.

این استارتآپ ها به ازای دریافت 100000 هزار دلار وام، 200000 هزار دلار معادل بیت کوین به عنوان ضمانت می‌خواهند و اگرچه این نرخ شاید کمی‌بالا باشد اما خیلی از دارندگان بیت کوین به آن تمایل دارند.

برخی از صاحب نظران عقیده دارند این مدل وام دهی در ترکیب باقابلیت های فناوری بلاک چین (Blockchain) می‌تواند مدل فعلی دریافت وام بدون واسطه را به چالش بکشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…