مژده‌ای به نهنگ‌ها: بیت‌کوین به عنوان ضمانت برای دریافت وام!

  • توسط IrBlockchain
  • ۱۱ ماه قبل
  • ۰
استفاده از بیت‌کوین به عنوان ضمانت دریافت وام برای نهنگ‌های بیتکوین

در روزهای آغازین بیت‌کوین بیشتر مردم باهدف سرگرمی و خریدهای خرد از آن استفاده می‌کردند اما با افزایش محبوبیت بیت‌کوین کاربردهای جدیدی برای آن معرفی‌شده که یکی از آنها دریافت وام است.

بعضی از همان افرادی که آن روزها بیت‌کوین را باقیمت کمتر از یک دلار به دست آوردند و هیچ تصوری از آینده آن نداشتند ترجیح دادند بیت‌کوین‌ها را پس‌انداز کنند.
در طول زمان قیمت بیت‌کوین کاهش و افزایش داشت تا اینکه در سال جاری میلادی به بالاتر از ۱۵۰۰۰ دلار رسیده است.
اما پس‌انداز کنندگان بیت‌کوین همچنان آن‌ها را نگه داشتند در حالی که فروش بیت‌کوین آن‌ها را وسوسه می‌کند.
چه رویکردی باید در برابر این وسوسه اتخاذ کرد. آیا برای این افراد که نمی‌توانند خودشان را برای فروش یا خرید بیت‌کوین راضی کنند راه‌حل دیگری وجود دارد که از بیت‌کوین های‌شان استفاده کنند.
گیل دیویس معتقد است چاره کار برای این افراد این است که از دارایی بیت‌کوین به‌عنوان ضمانت مالی برای دریافت وام استفاده کنند.
با استفاده از این راهکار آن‌ها بیت‌کوین‌هایی را که در طول سال‌ها پس‌انداز کرده‌اند از دست نخواهند داد و در عوض با وامی که می‌گیرند می‌توانند از مزایای میلیونر بودن بهره‌مند شوند.

استارتآپ‌هایی که به ضمانت بیت‌کوین به شما وام می‌دهند

با افزایش قیمت بیت‌کوین هر روز نهنگ‌های (منظور از نهنگ افرادی هستند که میزان قابل‌توجهی بیت‌کوین دارند) جدیدی از زیرآب بیرون می‌آیند.
با توجه به همین ظرفیت، استارتآپ‌های رمزارزی ارائه خدمات وام‌دهی بر پایه بیت‌کوین را شروع کرده‌اند و عقب‌ماندگی بانک‌ها نیز در این زمینه به موفقیت آن‌ها کمک کرده است.
این استارتآپ‌ها به ازای دریافت ۱۰۰۰۰۰ هزار دلار وام، ۲۰۰۰۰۰ هزار دلار معادل بیت‌کوین به‌عنوان ضمانت می‌خواهند و اگرچه این نرخ شاید کمی بالا باشد اما خیلی از دارندگان بیت‌کوین به آن تمایل دارند.
برخی از صاحب‌نظران عقیده دارند این مدل وام‌دهی در ترکیب باقابلیت‌های فناوری بلاک‌چین (زنجیره‌بلوک) می‌تواند مدل فعلی دریافت وام بدون واسطه را به چالش بکشد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Read more:
رتبه‌بندی ویس برای ارزیابی رمزارزها که درآن بیت‌کوین جایگاه پایین تری نسبت به اتریوم کسب کرده است
در رتبه‌بندی ویس بیت‌کوین با تک‌ماده قبول شد!

جامعه رمزنگاری ارزش زیادی برای ارزهای دیجیتال قائل است و مخصوصا حساسیت زیادی روی بیت‌کوین دارد. اما نتایج رتبه‌بندی ویس...

Close