صفحه اول اخبار دانشگاه برکلی کالیفرنیا از استارتآپ‌های زنجیره‌بلوکی حمایت می‌کند

دانشگاه برکلی کالیفرنیا از استارتآپ‌های زنجیره‌بلوکی حمایت می‌کند

۰
0
دانشگاه برکلی کالیفرنیا از استارتآپ‌های زنجیره‌بلوکی حمایت می‌کند

استارتآپ زنجیره بلوکی بیت مارک از همکاری خودش با دانشگاه برکلی کالیفرنیا باهدف اجرای مجموعه ای از مطالعات اشتراک گذاری امن داده ها خبر داده است.

این استارتآپ که در دو حوزه اطلاعات پزشکی و بهداشت عمومی‌فعال است توانست با جلب نظر مثبت گروه ارزهای دیجیتال و سایر سرمایه گذاران یک میلیون و هفت صد هزار دلار کمک مالی در اختیار بگیرد و همین موفقیت باعث شده تا اجرای چند پژوهش به آن ها سپرده شود.

در پژوهش اول داده های ارسالی مربوط به روند بهبود دیابت بیماران با استفاده از خدمات استارتآپ بیت مارک مورد پردازش و بررسی قرار می‌گیرد. در پژوهشی دیگر نیز افزایش یا کاهش میزان رغبت آزمودنی ها به اشتراک گذاری داده های شخصی پزشکی بر پایه راهکارهای فناورانه مورد تأکید قرار می‌گیرد.

یکی از مسئولان دانشکده بهداشت دانشگاه کالیفرنیا با استقبال از طرح های پژوهشی این استارتآپ در مصاحبه ای که با او انجام شده بیان کرده است:

دانشکده بهداشت برای همکاری با بیت مارک اشتیاق زیادی دارد چون دانشجویان و پژوهشگران جوان این حوزه فرصتی برای اجرای عملی آموخته های خود پیدا می‌کنند و به علاوه از حضور در محیط چند رشته ای این استارتآپ که بین بهداشت و درمان و فناوری سیال است لذت خواهند برد.

این مطلب را از دست ندهید:  فناوری زنجیره‌بلوک چه امکان جدیدی در اختیار موسیقی هند قرار می‌دهد؟

اظهار علاقه مندی دانشگاه برکلی برای حضور مؤثر در حیطه های کاربردی فناوری زنجیره بلوک امر جدیدی نیست زیرا اصلاً خود دانشکده بهداشت میزبان یک تشکل دانشجویی با محوریت توسعه زنجیره بلوک بوده است و از کاربردهای آن دفاع کرده است.

بااین حال خبر این همکاری زمانی منتشرشده که ما شاهد علاقه مندی بیشتر جوامع دانشگاهی نسبت به فناوری زنجیره بلوک هستیم. البته این علاقه مندی چالش هایی را به همراه آورده که یکی از مهم ترین آن ها عدم وجود برنامه درسی مدون برای آموزش این فناوری به دانشجویان است که خود از عدم قطعیت و تغییرات لحظه ای فناوری زنجیره بلوک سرچشمه می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…