صفحه اول اخبار داروخانه انگلیسی از فناوری بلاک چین استفاده می‌کند

داروخانه انگلیسی از فناوری بلاک چین استفاده می‌کند

۰
0
داروخانه انگلیسی از فناوری بلاک چین استفاده می‌کند

یک داروخانه آنلاین در انگلیس در همکاری با پلتفرم بلاک چینی استراتیس (Stratis) از قابلیت های این فناوری در صنعت دارو استفاده می‌کند.

مسئولان داروخانه آنلاین UK Meds بر این باورند که این پلتفرم می‌تواند به رهگیری سوابق بیماران برای بهبود امنیت و توقف درخواست داروهای غیرمجاز یا داروهای تکراری و بدون نسخه بینجامد.

مسئولان این داروخانه که یکی از پیشروترین ها در انگلیس است تصمیم دارند از قابلیت هایی مثل قراردادهای هوشمند و بلاک چین عمومی‌استراتیس استفاده کنند.

انتظار می‌رود این ابتکار بتواند خیلی زود به همه داروخانه های آنلاین انگلستان تسری پیدا کند تا نسخه همه بیماران و دستوراتی که توسط پزشکان برای آنها تجویز شده بین آنها به اشتراک گذاشته شود.

توسعه چنین سیستمی‌به داروخانه های آنلاین انگلیس اجازه می‌دهد تا هنگام ثبت نسخه بیمار برای دریافت دارو بر روی صلاحیت بیمار نسبت به دریافت این دارو اجماع کنند. همین ویژگی باعث می‌شود که خیلی از افراد نتوانند به سادگی به داروها دسترسی پیدا کنند که این موضوع مخصوصا درباره داروهای مخدر بسیار با اهمیت است.

یکی دیگر از چالش های فعلی داروخانه های آنلاین درخواست تکراری برای دریافت دارو است. در واقع بعضی از بیماران برای دریافت بعضی از داروها حتی بعد از بیماری  هم به وب سایت های داروخانه های آنلاین مراجعه می‌کنند و چندین و چند بار برای دریافت دارو درخواست می‌دهند. اما بلاک چین استراتیس با فراهم کردن یک شبکه اشتراک گذاشته شده بین همه داروخانه ها دسترسی به اطلاعات بیماران را به صورت لحظه ای برای همه اعضای شبکه فراهم می‌کند و همین باعث می‌شود تا افراد نتوانند درخواست تکراری خود را ثبت کنند.

این مطلب را از دست ندهید:  چگونه اسلوونی به سرزمین رؤیایی برای شرکت‌های زنجیره بلوکی تبدیل می‌شود؟

علاوه بر این ها داروخانه UK Meds امیدوار است که با این راهکار بلاک چینی بتواند فرایندهای مرتبط با زنجیره تامین را نیز تسهیل کند. به بیان فنی، همه مشخصات، ویژگی ها و سایر اطلاعات هر بسته دارو که از داروخانه خارج و ارسال می‌شود بر روی بلاک چین استراتیس ثبت خواهد شد و بعد پزشکان و بیماران همزمان می‌توانند داروها را در طی مسیری که طی می‌کنند ردیابی کنند. این شفافیت باعث کاهش تقلب در این صنعت می‌شود و اعتماد میان طرفین را افزایش می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…