صفحه اول اخبار مسافران خطوط هوایی سنگاپور کیف پول مخصوص دریافت می‌کنند

مسافران خطوط هوایی سنگاپور کیف پول مخصوص دریافت می‌کنند

۰
0
مسافران خطوط هوایی سنگاپور کیف پول مخصوص دریافت می‌کنند

خطوط هوایی سنگاپور تصمیم دارد با ایجاد یک کیف پول مبتنی بر ساختار بلاک چین به مسافران وفادارش اجازه دهد تا از امتیازات ویژه ای بهره مند شوند.

این طرح جدید خطوط هوایی سنگاپور که در قالب یک برنامه وفاداری مشتریان ارائه می‌شود به مسافران پرسفر اجازه می‌دهد تا به آسانی امتیازات خودشان را که حاصل سفرهای پی درپی بوده در فروشگاه های طرف قرارداد خرج کنند.
اگرچه جزییات زیادی از این طرح منتشرنشده اما مشخص است که خطوط هوایی سنگاپور یک شبکه بلاک چین خصوصی را ایجاد خواهد کرد که فروشگاه ها و مسافران از اعضای اصلی آن هستند.
همچنین این پروژه بلاک چینی قبلاً به صورت یک مدل مفهومی‌در شرایط آزمایشی با همکاری مایکروسافت در یک مقیاس کوچک اجرا شده است.
مدیرعامل این خط هوایی در گفتگویی در رابطه با همین پروژه سنگاپور را اولین کشوری می‌داند که چنین پروژه ای را کلید زده است.
البته سنگاپور با لقب مرکز فناوری آسیا با اجرای پروژه هایی مثل بوفه های مجهز به پرداخت رمز ارز ی، استفاده از ساختار بلاک چین در صنعت انرژی و راه اندازی دوره های آموزشی این فناوری در دانشگاه یکی از پیشگامان اصلی فناوری بلاک چین در آسیا است اما خطوط هوایی سایر کشورها از قبل تر فعالیت در حوزه این فناوری را آغاز کرده اند.
بااین حال او صحبت هایش را این طور ادامه می‌دهد:

این رشد پیشگامانه که بستر اصلی آن فناوری بلاک چین است و به دیجیتال سازی برنامه وفاداری مشتریان ما کمک می‌کند، نشان دهنده سرمایه گذاری ما برای بهبود چشمگیر بُعد دیجیتالی کسب وکار ما به نفع مسافران است.

این دیدگاه مثبت نسبت به فناوری بلاک چین در صنعت هوایی به طور تدریجی به یک روند عمومی‌تبدیل می‌شود.
سال گذشته میلادی خطوط هواپیمایی S7 روسیه برای صدور بلیت از بلاک چین اتریوم استفاده کرد و خطوط هواپیمایی نیوزلند نیز اعلام کرد که در حال تحقیق بر روی کاربرد شبکه بلاک چین برای بهبود خدمات است.
همچنین خطوط هوایی لوفتهانزا که به آلمان وابسته است از همکاری با یک استارتآپ بلاک چینی برای حضور در یک بازار بدون واسطه مبتنی بر ساختار این فناوری خبر داد.
خطوط هوایی استرالیا و لهستان هم که از چندی پیش بیت کوین را به عنوان شیوه پرداخت از مسافران پذیرفته اند را می‌توان به جمع بازیگران علاقه مند به این فناوری در صنعت هوایی اضافه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…