صفحه اول اخبار عملکرد جامعه دانشگاهی در قبال علاقه‌ دانشجویان به فناوری بلاک چین چیست؟

عملکرد جامعه دانشگاهی در قبال علاقه‌ دانشجویان به فناوری بلاک چین چیست؟

۰
0
عملکرد جامعه دانشگاهی در قبال علاقه‌ دانشجویان به فناوری بلاک چین چیست؟

یکی از ارکان پذیرش فناوری بلاک چین (Blockchain) و ارزهای دیجیتال در جامعه، توجه به آن ها در مراکز دانشگاهی است.

ارائه واحدهای درسی مرتبط با این فناوری و کاربردهای آن می‌تواند یک کارکرد دوگانه داشته باشد. در وهله اول این واحدهای درسی یک نوع وجاهت قانونی را به فضای فناوری بلاک چین اضافه می‌کنند و در مرحله دوم می‌توانند منابع معتبری از اطلاعات در این فضای پر از شبهه باشند.

در حال حاضر چندین دانشگاه آمریکایی دوره های بین رشته ای را تدارک دیده اند که موضوع آن ها آشنایی با فناوری بلاک چین و رمز ارز ها است. از بین این دانشگاه ها می‌توان به کارنگی ملون، دوک و ام آی تی و … اشاره کرد.

اما پروفسور دیوید یرماک که در دانشگاه نیویورک حقوق و تجارت تدریس می‌کند از اولین اعضای جامعه دانشگاهی بود که از سال 2014 دوره های آموزشی با محوریت ارزهای دیجیتال را آغاز کرد.

کلاس های او که در ابتدا چندان جدی گرفته نمی‌شد، امسال به اندازه ای علاقه مند پیداکرده است که برای 225 دانشجویش باید از بزرگ ترین کلاس دانشگاه نیویورک استفاده کند.

این استقبال گسترده در دانشگاه معروف برکلی کالیفرنیا هم اتفاق افتاد و باعث شد تعداد زیادی از دانشجویان نه تنها در کلاس بلکه در راهروها بنشینند و از مطالب یک سخنرانی با عنوان “بلاک چین، اقتصاد رمز ارز ی و آینده فناوری” یادداشت برداری کنند.

این مطلب را از دست ندهید:  مقصد جدیدی در انتهای یک‌راه فرعی: نگاهی مختصر به هش‌گراف

همچنین استاد دانشگاه دوک در این رابطه با روزنامه نیویورک تایمز مصاحبه کرده و گفته است:

دانشجویان کلاس من تقریباً از همه رشته ها هستند. آن ها خوب فهمیدند که فناوری بلاک چین بسیاری از عرصه های تجاری را متحول خواهد کرد و به همین دلیل تصمیم گرفتند که قبل از اینکه در برابر این موج تحول شکسته بشوند خودشان از ساختارشکن ها باشند.

علاوه بر اساتید خود دانشجویان در دانشگاه های مختلف هم فعالیت های صنفی را باهدف آشنایی بیشتر با فناوری بلاک چین و دنیای ارزهای دیجیتال آغاز کرده اند.
مثلاً گروهی از دانشجویان برکلی باشگاهی برای برگزاری سمینارهای دانشجویی با همین موضوع ترتیب داده اند.

یا در ابتکاری جالب تر گروه Blockchainers در منچستر انگلیس رویدادهایی باهدف آموزش مفاهیم بلاک چین و رمز ارز ها برگزار می‌کنند که دانشجویان دانشگاه این شهر از مخاطبان اصلی آن هستند.

به هر روی توجه جامعه دانشگاهی به مباحث فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال درحالی که دولت ها هنوز در پیچ وخم قانون گذاری بر روی آن هستند نشان می‌دهد که اساتید و دانشجویان منتظر این قانون گذاری ها نمی‌دانند و با درک ارزشمندی آن ها از طریق گذراندن واحدهای درسی خودشان را برای تحولی که قرار است در همه صنایع اتفاق بیفتد آماده می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب پیشنهادی

تلاش مایکروسافت برای جلب اعتماد شرکت‌ها به هوش مصنوعی

درست مثل مصرف‌کننده‌ها که کمی نسبت به هوش مصنوعی محتاط‌اند، شرکت‌ها هم به سختی می‌توانند ب…